Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

MTR

Član
DiAbLo je napisao(la):
Ima'l gdje vakumsko izvlacenje sitnih udubljena na autu u Sarajevu ? :D

I da jos jedno , posebno za MTR-a moze li se polirati prednja sofersajba, ima sitnih parnica od losih brisaca ?

moze se to uraditi ali ... , jeftinije ti je da sajbu zamjenis , jer je materijal za rad pravo skup ;)

a ako su parnice sitne i ne smetaju ti u nocnoj voznji onda je ostavi , jer sajba je sajba posebno fabricka ,jbg vrlo bitna stavka na autu i nije se zezat s njom
 
Član
dobra tema, pa da i ja upitam nesto

naime na mom autu, mozda za ovu temu nebitno koje je:icon_biggrin:
mada svi znaju, imam problem sa staklom na vozacevim vratima, recimo nekad kad hocu da dignem prozor on ode do odredjene tacne i vrati se staklo, vrati se donekle i onda ja ponovo na prekidac i zatvori se do kraja.Nekad ga preko prekidaca zatvorim bez problema, ne vrati ga, zatvori se normala. Kada ga zatvaram preko vrata, ono daljincem nikad se to ne desi. Jel se neko susretao s ovim problemom, koji bi razlog mogao biti. trazio bih kvar, al ne znam na sta da obratim paznju
 

MTR

Član
ArminM je napisao(la):
dobra tema, pa da i ja upitam nesto

naime na mom autu, mozda za ovu temu nebitno koje je:icon_biggrin:
mada svi znaju, imam problem sa staklom na vozacevim vratima, recimo nekad kad hocu da dignem prozor on ode do odredjene tacne i vrati se staklo, vrati se donekle i onda ja ponovo na prekidac i zatvori se do kraja.Nekad ga preko prekidaca zatvorim bez problema, ne vrati ga, zatvori se normala. Kada ga zatvaram preko vrata, ono daljincem nikad se to ne desi. Jel se neko susretao s ovim problemom, koji bi razlog mogao biti. trazio bih kvar, al ne znam na sta da obratim paznju

to je standard na svim VW-ima , od Pola do Passata ;)
 
Član
interesuje me, imal tko iskustva sa farabanjem tapacirunga na autu... malo se raspitivao, imaju boje sprejevi i za to, nebo, platna itd... a kod mene tapacirunzi sranje, prvenstveno radi boje, svijetla "neki grad" fazon, otvorim prozore i vec se isprljaju zrakom od mitala, upiju sve cestice prasine, a u crno bi radio... pa kako to drzi, ispadnel i na sta :icon_question:
 
Član
MTR je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
dobra tema, pa da i ja upitam nesto

naime na mom autu, mozda za ovu temu nebitno koje je:icon_biggrin:
mada svi znaju, imam problem sa staklom na vozacevim vratima, recimo nekad kad hocu da dignem prozor on ode do odredjene tacne i vrati se staklo, vrati se donekle i onda ja ponovo na prekidac i zatvori se do kraja.Nekad ga preko prekidaca zatvorim bez problema, ne vrati ga, zatvori se normala. Kada ga zatvaram preko vrata, ono daljincem nikad se to ne desi. Jel se neko susretao s ovim problemom, koji bi razlog mogao biti. trazio bih kvar, al ne znam na sta da obratim paznju

to je standard na svim VW-ima , od Pola do Passata ;)

jel se moze rijesit to,mislim to i nije nesto, ali nekad zivcira. Dok dizem prozor, par puta popustim prekidac i onda ide do kraja, ali recimo kad drzim stalno onda ce stat, pa ga vratim malo
 
ArminM je napisao(la):
MTR je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
dobra tema, pa da i ja upitam nesto

naime na mom autu, mozda za ovu temu nebitno koje je:icon_biggrin:
mada svi znaju, imam problem sa staklom na vozacevim vratima, recimo nekad kad hocu da dignem prozor on ode do odredjene tacne i vrati se staklo, vrati se donekle i onda ja ponovo na prekidac i zatvori se do kraja.Nekad ga preko prekidaca zatvorim bez problema, ne vrati ga, zatvori se normala. Kada ga zatvaram preko vrata, ono daljincem nikad se to ne desi. Jel se neko susretao s ovim problemom, koji bi razlog mogao biti. trazio bih kvar, al ne znam na sta da obratim paznju

to je standard na svim VW-ima , od Pola do Passata ;)

jel se moze rijesit to,mislim to i nije nesto, ali nekad zivcira. Dok dizem prozor, par puta popustim prekidac i onda ide do kraja, ali recimo kad drzim stalno onda ce stat, pa ga vratim malo

rastavi prekidace i ocisti kontakte i ja sam imao slican problem ali kod mene je staklo zapinjalo u klizacu pa se sam opet otvori .... a kod tebe je do prekidaca rastavi , potopi u alkohol ostavi malo ocisti i to je to ;)
 
Član
koji su simptomi dotrajalosti-kvara zamajca i lamele? U pitanju je pug 307 hdi bez plivajuceg zamajca..
Zna mi se na nizim obrtajima(u visoj brzini nego sto treba( javit zvuk kao da nesto struze na lijevoj strani pa pokusavam skontat sta je :icon_smile:
 
Član
elektricar je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
MTR je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
dobra tema, pa da i ja upitam nesto

naime na mom autu, mozda za ovu temu nebitno koje je:icon_biggrin:
mada svi znaju, imam problem sa staklom na vozacevim vratima, recimo nekad kad hocu da dignem prozor on ode do odredjene tacne i vrati se staklo, vrati se donekle i onda ja ponovo na prekidac i zatvori se do kraja.Nekad ga preko prekidaca zatvorim bez problema, ne vrati ga, zatvori se normala. Kada ga zatvaram preko vrata, ono daljincem nikad se to ne desi. Jel se neko susretao s ovim problemom, koji bi razlog mogao biti. trazio bih kvar, al ne znam na sta da obratim paznju

to je standard na svim VW-ima , od Pola do Passata ;)

jel se moze rijesit to,mislim to i nije nesto, ali nekad zivcira. Dok dizem prozor, par puta popustim prekidac i onda ide do kraja, ali recimo kad drzim stalno onda ce stat, pa ga vratim malo

rastavi prekidace i ocisti kontakte i ja sam imao slican problem ali kod mene je staklo zapinjalo u klizacu pa se sam opet otvori .... a kod tebe je do prekidaca rastavi , potopi u alkohol ostavi malo ocisti i to je to ;)

ma ak je kod mene do prekidaca odmah cu da ga zamijenim, imam ja rezervni, nije to nikakav problem da zamijenim:cool:
imam neki od ibize, isti je oblikom, ali je raspon pinova malo drugaciji, pa bih morao nesto kemijat:icon_biggrin:
 

MTR

Član
Grga je napisao(la):
koji su simptomi dotrajalosti-kvara zamajca i lamele? U pitanju je pug 307 hdi bez plivajuceg zamajca..
Zna mi se na nizim obrtajima(u visoj brzini nego sto treba( javit zvuk kao da nesto struze na lijevoj strani pa pokusavam skontat sta je :icon_smile:

307-ice redovno dolaze na slepama u garaze upravo zbog tog kvara , naime druk lezaj se takoreci rascvjeta na osovinici mjenjaca i razguli sve oko sebe , jebada ga poslije skinuti koliko to zapece . ili ces ostat u jednoj brzini ili neces nikako saltat
 
Član
MTR je napisao(la):
Grga je napisao(la):
koji su simptomi dotrajalosti-kvara zamajca i lamele? U pitanju je pug 307 hdi bez plivajuceg zamajca..
Zna mi se na nizim obrtajima(u visoj brzini nego sto treba( javit zvuk kao da nesto struze na lijevoj strani pa pokusavam skontat sta je :icon_smile:

307-ice redovno dolaze na slepama u garaze upravo zbog tog kvara , naime druk lezaj se takoreci rascvjeta na osovinici mjenjaca i razguli sve oko sebe , jebada ga poslije skinuti koliko to zapece . ili ces ostat u jednoj brzini ili neces nikako saltat

hvala zaodg, znas li koliko od prilike kosta popravak?
 

MTR

Član
zavisi od dijelova , a mjenjac se inace mora skinuti , mislim da nije nesto vele skupo , prevencija je majka ;)
 
Član
Od prije par dana benzinac mi se ponasao kao dizel :icon_eek:. Uzbrdo ide bez gasa na 500 o/m. Pustim sve i umjesto da se ugasi on i dalje ide:icon_question:
 

MTR

Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
Od prije par dana benzinac mi se ponasao kao dizel :icon_eek:. Uzbrdo ide bez gasa na 500 o/m. Pustim sve i umjesto da se ugasi on i dalje ide:icon_question:

sta je tu cudno :icon_rolleyes:
 
BHT Ovisnik
da ja pitam,svirena mi nema bas dobar kontakt,moram da valja pritisnuti da svirne,skinuo bih da vidim,ali da li ce se aktivirati zracni jastuk,neznam kako to ide u novih auta,da li smijem skinuti sa volana samo svirenu ?
u pitau je volvo v40
 
CoL3: ja mislim da se air bag aktivira samo preko senzora u prednjem djelu vozila, ne daj bože prilikom udara, sumnjam da bi se otvorio ako radiš nešto oko volana. :icon_confused: ;)
 
Top