Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
a4 b5, 1.9tdi, 2000g. kakve žarulje za kratka, kakve za duga svjetla, kupio auto sa kineskim xenonom koji moram maknuti radi tehničkog, a knjigu od njega isto nemam, hvala

Zavisi koji su farovi, iste idu i za kratko i dugo .
with double headlamp 12V H7 55w
with single headlamp 12V H4 60/55w
with xenon headlamp D2S 85V 35W
 
Član
I ja isto samo pozitivna iskustva imam sa Toplom, na više auta, prije par dana zamijenio kod sebe star pet godina, i naravno opet Toplu stavio. Stari je možda mogao i više, ali ja ga nikada pogledao nisam, ostala jedna ćelija suha a plus par dana prije toga četkice otišle na alternatoru i nije ga punio pa ga je to i dokrajčilo, ali opet pet godina, uglavnom dosta kratke relacije, dakle često paljenje auta plus woofer u gepeku.

Ima ovih dupljaka sada, možda te takav potrefio.
 
Član
Pozdrav! Nedavno sam kupio saxa 1.0 1999. godina..i u pocetku sam imao problema sa zmigavcima,malo rade, malo ne, ii sad uopce ne rade..citao sam da je to vjerojatno relej..ee sad mene ko antistrucnjaka za to zanima koji je to tocno relej kad otvorim onaj poklopac ispod volana, i jel se to jednostavno mjenja, i otprilike koliko košta, pa ako mi može neko objasnit? Hvala puno!
 
Momci moji dobri,imam pitanje jedno muci me evo 3 dana .Dakle posjedujem golf 2 1.6 benzin 1987 godiste,dakle kad hocu da palim kao upali na sekundu i odmah se ugasi .Kad sipam kroz karburator direktno benzin on radi normalno,mislim da je problem u karburatoru nisam siguran .Skinuo sam karburator donio kuci ocistio nije bilo nista u njemu,Benzinska pumpa baca benzin u mlazovima kad verglam baci pa prekine pa opet tako baca kako da kazem na preskakanje.Model karburatora je Pierburg 2E .
 
Član
Imam dva brzinska pitanja. Prije nego ću doživjeti saobraćajku, zaključavanje "na dugme" je radilo. Čak i nakon što se to desilo, i dalje je radilo. Međutim, nakon što je auto napravljeno (pretežno limarija, ali su promijenjena i vrata uključujući unutarnju i vanjsku bravu), zaključavanje nikako ne radi. Na ključu od auta (VW Polo, 2001.) lampica se pri naredbi upali, međutim ništa se ne dešava. Također, svjetlo u autu gori kao da su neka vrata otvorena (iako nisu) pa ga moram skroz ugasiti. Govorim to zato što mislim da bi možda moglo biti povezano (možda neki osigurači?) pa da vidim da li neko zna o čemu je riječ. Svakako sam auto planirao odvući nekom majstoru, ali zanima me da li je kvar problematičan i skup? Hvala.
 
Član
Nema veze sa startanjem motora nego daljinskim otkljucavanjem/zakljucavanjem, da se pravilno izrazim treba ga samo ponovo upariti (ako nije u bravi pravi problem), to ti je minuta posla. Stavi kljuc u bravu od vrata, okreni na zakljucavanje i zadrzi 2 sekunde, vrati u normalni polozaj i zadrzi tipku za zakljucavanje isto 2 sekunde. Nakon toga stavi kljuc u bravu paljenja i daj kontakt. I tad bi trebalo biti ok
 
Član
Pokušao sam. Prvi put kad sam to uradio i pritisnuo tipku za zaključavanje, čuo se prepoznatljiv zvuk zaključavanja u autu (prije nego ću staviti ključ u bravu paljenja). Do tada ga nikako nisam mogao čuti. Probao sam onda zaključati/otključati, ali bezuspješno. Onda sam dao kontakt, opet probao - bezuspješno. Nakon toga sam još nekoliko puta pokušao isti princip, ali nijednom nisam čuo zvuk, niti sam mogao otključati/zaključati preko "daljinskog". Nemam pojma šta se dešava...
 
Član
Opet ja! Nadam se da nije problem ako je dupli post.
Da li postoji mogućnost da nekako sam sredim ovaj sitni problem na vratima?
73235903241281940748.jpg

Ostale slike:
Kod:
http://www.igreklik.com/slike/images/95093253187710026164.jpg
http://www.igreklik.com/slike/images/89959299692210746340.jpg
Čini se da tapacirung nije dobro uklopio (nije mi nešto značajno stabilan), ali najveći problem mi pravi ta plastika koja nakon otvaranja vrata ostaje u tom položaju. Išao sam majstoru koji je rekao kako se to baš i ne može napraviti jer je pukao neki unutarnji mehanizam koji ne dozvoljava da se ručkica vrati u početni položaj.
Ima li ko pozitivniju informaciju ili možda prijedlog/savjet kako da ovo makar malo popravim? Hvala.
 
Član
Ima, zamijeni rucku, ili komplet taj dio. Ja nesto uzimao na otpadu i meni to dadose dzaba...
A i nije skupo inace.
 
Član
Ne znam, ne sjecam se tacno kako je to kod mene bilo kod g4, ali cini mi se da nije bila dovoljno rucka nego sam morao u kompletu sa plastikom....
 
Član
Mozda ti baterija na daljinskom pravi problem probaj je zamjeniti nije skupa a za rucicu skini tapacirung pa vidi koji je dio puknut i znat ces jel problem rucka ili mozda ona plasticna zakacka na sajli
 
Top