Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Pozdrav svima ... Ako moze jedna informacija ... Imam audi 80 jaje bijeli juce sa ugradio neki alarm obicni u auto i majstor mi je ostavio neke zice koje bi spojio na centralnu bravu.Medjutim ovaj moj audi nema centralnu uopste , pa me sad interesuje da mi preporucite nekog majsotra da nije skup i da radi svoj posao pravo da ugradim centralnu bravu imam daljinski od alarma samo treba centralna brava i ta sva instalacija sto ide uz to ... u okolini Sarajeva da je .. Audi je 4 vrata .. Unaprijed zahvalan
 
Član
Pozdrav svima ... Ako moze jedna informacija ... Imam audi 80 jaje bijeli juce sa ugradio neki alarm obicni u auto i majstor mi je ostavio neke zice koje bi spojio na centralnu bravu.Medjutim ovaj moj audi nema centralnu uopste , pa me sad interesuje da mi preporucite nekog majsotra da nije skup i da radi svoj posao pravo da ugradim centralnu bravu imam daljinski od alarma samo treba centralna brava i ta sva instalacija sto ide uz to ... u okolini Sarajeva da je .. Audi je 4 vrata .. Unaprijed zahvalan

Moze ti to drug svak ugraditi sto se malo razumije u to , imas semu , kupis samo motorice za centralnu bravu i mislim da dodje kopjuter jedan i to je to ,
 
Član
Mene zanima raja , da li da kupim Golfball rucicu i koju odna kozicu da stavim okolo da mi ne spada ??..Ili da kupim od golf4 ove imitacije neke ??

Bilo bi pozeljno slike da vidim ;)..Golfball sam nasao za 30KM , a ove od golfa4 je isto para samo sto dodje komplet sa kozicom..
 
Član
Prije svega pozz...
Riječ je o Passatu 5, imam problema sa servom, tj. svako malo nedostaje servo ulja u boci, a uopšte ne mogu primjetiti da negdje kapa, i kada ga vozim u 5oj brzini često zna jednostavno samo da izgubi snagu, prebacim u četvrtu, sasvim normalno vuče.... Je li se ko susretao sa ovim?
 
Opet ja, problem golf 2 gasi se kad se ugrije (moras uvijek dozirat gas drzat ga na vagi cim stanes kvacilo do kraja i kocnica on se gasi), kad je hladan radi ok sve, mirise antifriz u motornom prostoru a tekucinu ne gubi, i kad se ugasi neki vrag susti oko te sajle gasa...
Ima ko kakav savjet gdje je zajeb, dok nisam dizela ubacio....

 
Poslednja izmena:
Član
kakve su svijecice, filter goriva, vazduha? jesi probao malo pojacati ler gas? i kakvo ti je hladjenje motora ne bi smijeo ovoliko preko pola ici sa temperturom benzinac... mozda t zezaa i sto se previse ugrije... probaj zamijeniti termostat uzmi febi-jev od 80C i bice ti temp na pola stalno... pa onda ako bude opet zezalo trazi dalje...
 
Sad sam isao provozat i nikako ne pali onaj ventilator/propeler na kileru, promijenit cu prvo taj termostat. Ili ga spojit tirekt da vrti???
 
Sad sam isao provozat i nikako ne pali onaj ventilator/propeler na kileru, promijenit cu prvo taj termostat. Ili ga spojit tirekt da vrti???

posteluj ler gas jer vidis i sam a i cujes da ne radi ni na 600 obrtaja ;)
drugo provjeri gumu ispod karba sto se spaja na usis ako je pukla mjenjaj ;)
i mjenjaj taj termostat ljeto neceš preživit s ovakvim kasnim otvaranjem a i termo prekidač i na njemu provjeri kontakte i stavi ga da je vecee temp vrijednosti nego termostat
npr. ako je termostat 80 prekidac stavi od 82-85 ;)
 
Sad sam isao provozat i nikako ne pali onaj ventilator/propeler na kileru, promijenit cu prvo taj termostat. Ili ga spojit tirekt da vrti???

nista neces dobiti spajanjem da vrti ventilator non stop ako ti termostat ne otvara ;)
stavi termostat od 80 stepeni a termo prekidac od 82-85 stepena jer ovako kako izgleda neces ljeto prezivit ;)

a za taj tvoj rad motora provjeri gumu sto je izmedju karburatora i usisa ako je pukla nju mjenjaj ona zna puuno da zeza ;)
a nije na odmet da malo podignes obrtaje jer ja kako cujem on radi na 600 obrtaja ;)
 
Član
moze biti i da radi na manjim obrtajima zbog prevelike temperature sto dize... prvo zamjeni termostat ali uzmi samo febijev od 80 stepeni pa vidi onda kako ce se ponasati kad bude drzao bolju temperaturu...
 
Hvala momci, evo dok prodju ovi blagdani pa ide zamjena toga termostata,

A tek ventilator/propeler pali na kileru na ovoj temp kad je kazaljka
image.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Ako mi neko moze reci u Sarajevu gdje mogu posebno ugradit neki slican prekidac ispod volana ili nebitno naprijed da je ..

http://auto-knez.hr/chevrolet/files/images/servis/ugradnja-auto-plina/kontrola.jpg

U Audiju 80 vec imam plin ugradjen sa atestom ali mi je naprijed samo prekidac za rucno prebacivanje izmedju benzina i gasa ... eh sad volio bih da ne moram svaki put otvarat gepek da vidim koliko mi je ostalo gasa da ugradim taj prekidac ako je moguce ko sa slike da znam kolikko imam plina ... ako neko zna ili ima kog da to radi da mi da broj ... Unaprijed zahvalan
 
Top