Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Za chukicu pritiska ulja moras imati sondu koju navrnes na rukavac od filtera ulja, jer mk2 nema mogucnost za mjerenje pritiska ulja sem ako ti ne postavis...
al posto je tu tjesno treba ti i adapter s holenderima da to sve ponovo vratis na svije mjesto i da radi kako treba... ;)

Znam to ali sta cu sa ovim kablovima i ovim crijevom od turbine..
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...fs1X9sUmIHGGHGAGErrLiStKhUcyXh89ZMVwzPCByYBKw

Gdje cu nabaviti taj adapter,to je vec veliki posao , bolje mi je traziti chukicu od mjerenja ampera i spojiti je ;)
 
POZDRAV SVIMA JA IMAM PROBLEM SA VEKTROM 1.8 I RADIO SAM JOJ MOTOR USTVARI MIJENJAO GLAVU I SADA IMAM PROBLEM NA HLADAN MOTOR VUČE KAO DA JE 2.5 BENZ,A KAD SE ZAGRIJE NEIDE NIKAKO KAO DA JE 1.3 VELIKA JE RAZLIKA

Jeli brusena glava motora?
Ako je brusena glava motora onda si smanjio prostor sagorijevanja u motoru. Motor treba novo stelovanje paljenja i tako dalje. Upravo sada nemas optimalno sagorijevanje. Previse benzina a premalo zraka u prostoru paljenja izmedzu klipa i glave. Odma veca potrosnja.
 
Član
Koji je originalni promjer izduvne cijevi na 1989 vw golf/jetta 1.8 monoJetronic 66KW, 50mm ili manji?
 
ev nabrzaka da objasnim,mk3 55 kw td naime na 1200 pa nadalje,izbaciva crni gusti dim,medutim,kad skinem zicu koja je ukopcana na boshpumpu nema dima do 3500 obrtaja i onda pocne nesto malo cadit,e kad se pricepi onda ima sto je normalno.a cim ukopcam zicu opet isto.znali ne o cemu se radi
 
Član
Pozdrav, evo jedno pitanje i od mene, neznam je li potrebna tema, ugl.ovako..
Vozim passata 99.god TDI nije nista crveno,ako to ista znaci.. Stvar je u tome, da slabo vuce (nekada). Turbina je stavljena nova prosle god, nije vjerovatno do nje.Auto se normalno upali sve 5, onda nakon malo voznje pritisnem gas do daske da vidim stanje,a on samo koda propane u neku praznu rupu, jedva da vuce, kada stanem negdje kraj ceste i pustim sve, citavo se trese...Kada ubacim u ler i hocu da vidim na obrtajima sta se desava, dodje jedva do 2000 i stoji tu, pod punim gasom znaci..A vani kad pogledam dimi koda ce explodirat svaki moment, i tako to stoji par min..Dok ne ugasim par puta i upalim, ili ako uspijem preko gasa ispumpat nesto,nemam pojma sta...Ali kada to prodje, nedimi nista, na plocniku ostane crni trag.I nakon toga auto ide ko zmaj..S tim da preko 130-140 ga nisam uspio voziti, tj. nece preko 3000 obrtaja u 5.oj brzini.. Da li netko zna do cega bi moglo biti?Jer desava i se sve cesce,a nasi majstori neznaju do cega je.Uvijek se sumnja na nesto, ali na kraju nebude to to, i opet isto se ponasa auto..
 
Član
Hvala na savjetu, nisam bas vjest oko toga, ali snaci cu se zar.. A to sto mi slabo puni obrtaje i nece preko 130 bi moglo biti isto do toga ili? Mislim nije auto tako slabo, da u 5. neide preko 2500 obrtaja :/
 
Legend
pocni prvo od toga moze biti i da je slaba vuca radi protokomjera, najbolje je da ga prikljucis i na dijagnostiku morao je neku gresku prijaviti
 
Član
pozdrav raja trebam pomoc,,, naime dobio sam onu unutrasnju zastitu za Golf4 onu platnenu ili sta vec sto ide sa unutrasnje strane haube,ali nisam dobio one zabice-kopce pa ne mogu nikako postaviti. Ima li gdje kupiti to ili ima li neko sa foruma da mi posalje,mozda. Takodje trebalo bi mi i par komada za unutrasnjost neke su mi pukle :)
svaka pomoc dobro dosla i ako moze sto prije :)
 
Pozdrav, evo jedno pitanje i od mene, neznam je li potrebna tema, ugl.ovako..
Vozim passata 99.god TDI nije nista crveno,ako to ista znaci.. Stvar je u tome, da slabo vuce (nekada). Turbina je stavljena nova prosle god, nije vjerovatno do nje.Auto se normalno upali sve 5, onda nakon malo voznje pritisnem gas do daske da vidim stanje,a on samo koda propane u neku praznu rupu, jedva da vuce, kada stanem negdje kraj ceste i pustim sve, citavo se trese...Kada ubacim u ler i hocu da vidim na obrtajima sta se desava, dodje jedva do 2000 i stoji tu, pod punim gasom znaci..A vani kad pogledam dimi koda ce explodirat svaki moment, i tako to stoji par min..Dok ne ugasim par puta i upalim, ili ako uspijem preko gasa ispumpat nesto,nemam pojma sta...Ali kada to prodje, nedimi nista, na plocniku ostane crni trag.I nakon toga auto ide ko zmaj..S tim da preko 130-140 ga nisam uspio voziti, tj. nece preko 3000 obrtaja u 5.oj brzini.. Da li netko zna do cega bi moglo biti?Jer desava i se sve cesce,a nasi majstori neznaju do cega je.Uvijek se sumnja na nesto, ali na kraju nebude to to, i opet isto se ponasa auto..

kreni od protokomjera, a prije svega idi na dijagnostiku koja bi trebala tacno reci sta je problem
najcesce je protokomjeru pitanju, nekada i vakum ventil turbine , pa auto baca u SAFE MODE
inace jako specifican "manji" kvar na VW-ovom TDI-u :)
 
Član
hvala velika raja na pdgovorima :) samo da uhvatim malo vremena pa cu viditi,progooglat cu malo za dijelove gdje sta tocno.. a i stefan mi je u privatnim por dosta toga objasnio. javim se sa updateom thx ljudi :)
 
Član
drustvo da li cu imati nekih problema ako izvadim akumulator iz golfa 5 '06. god i ubacim novi,dakle ako ga ostavim bez struje 1 minut,hoce li biti nus pojava?ili mora imati konstantno napajanje strujom?hvala
 
Član
Evo ti procedura, nadam se da ti engleski nije slabija strana:
General information
Disconnecting battery may erase memory from electronic units (e.g. radio, clock).
Disconnecting battery may erase memory from engine control module (ECM) and/or transmission control module (TCM)
necessitating at least one drive cycle to be completed to restore driveability.
To avoid risk of explosion, allow recently charged batteries sufficient time to fully vent before connecting.
Unless otherwise stated:
Ensure all electrical equipment switched OFF before disconnecting and reconnecting battery/batteries.
Ensure ignition switched OFF and vehicle keys removed from vehicle interior before disconnecting and
reconnecting battery/batteries.
Where multiple batteries are fitted, ensure all are disconnected prior to commencing work.
Disconnect battery earth lead(s) first.
Connect battery earth lead(s) last.

After battery connection
All models
Access fault memories and erase trouble codes.
Switch ignition ON.
Wait 30 seconds.
Switch ignition OFF.
Start engine.
Electric windows and sunroof
Ensure all windows are fully closed.
Manually lock vehicle using key in driver's door. Hold key in lock position for at least 1 second.
Remote alarm/central locking
No procedures are specified for this model range.
Driving position memory functions
No procedures are specified for this model range.
Electrical power management
No procedures are specified for this model range.
Telematics
No procedures are specified for this model range.
Additional systems
Steering position sensor
NOTE: TCS/ESP warning lamp will illuminate.
Drive vehicle at 9-12 mph (15-20 kph) in a straight line.
TCS/ESP warning lamp will extinguish.
Repeat procedure if necessary.
 
Član
drug hvala ti ali maloprije sam zamijenio bateriju i samo se resetovao bord i vrijeme,ostali nus pojava nema,radi coming home,sve funkcije koje sam uradio preko dijagnostike tipa da se zakljuca auto samo kad predje 15 kmh,uglavnom sve radi
 
Top