Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
edi86 je napisao(la):
Hvala vam puno planiram danas promjeniti i ako s polja djeluje nov a bog zna sta je unutra,jel ga komplikovano zamjneiti koja je procedura ili normalno ga izvaditi i staviti novi i paziti da se ne pogresi prilikom spajanja

Napravio sam gresku koju ste naveli nisam odmah u novi filter nasuo nafte i povuklo je zraka,verglo sam 3 sata i na kraju majstor,covjek izvuce zrak koji je povuko i na guranje jedva procepi i sad pali normalno eee sad da li ce mi sta ovaj novi filter smanjiti potrosnju goriva vidjet cu ali nisam neki optimista,hvALA VAM NA SAVJETIMA
 
Član
Treba mi informacija za korisnike skode felicije 1.9 d 2001 dizel,koliko mogu preci kilometara sa punim rezervoarom u koji stane 42 l dizela inace 90% je gradska voznja,koliko je prihvatljivo da predjem sa toliko goriva
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
Zavisi koliko si tezak na gasu :D

e tu bas nisam nesto normalna voznja bez nagli starttanja i ti zajebancija


a filter je bio prljav iz njega neke tecnost isto kao da je od zemlje pravljena :lol:
 
edi86 je napisao(la):
Treba mi informacija za korisnike skode felicije 1.9 d 2001 dizel,koliko mogu preci kilometara sa punim rezervoarom u koji stane 42 l dizela inace 90% je gradska voznja,koliko je prihvatljivo da predjem sa toliko goriva

Evo ti neke specifikacije, koliko su tacne neznam...

Skoda - Felicia II - 1.9 D (64 Hp).....

Fuel consumption (economy) - urban 7.7 l/100 km
Fuel consumption (economy) - extra urban 4.8 l/100 km
Fuel consumption (economy) - combined 6.3 l/100 km
 
Član
Ovako imam jedan problem i zelim ga rijesiti ja sumnjam na nesto ali opet vi znate bolje...

ovako auto mi trza kad krecem u prvoj a zajedno sa kretanjem trza i rucica mjenjaca tako isto trza kad idem u rikverc s tim kad pustim jace kvacilo cuje se neki udarac....

nosac mjenjaca zamjenjen i jedan nosac sa strane sad ja sumnjam na lamelu i korpu,jer auto dobro povuce u prvoj i drugoj sad npr kad ide prema cetvrtoj gas do poda ali obratji totalno sporo idu a moze nacvuci 100 km/h samo sporo

sad da li moze biti lamela i korpa do sad nije mjenjano a na satu je 110000 km nije to toliko puno za kvacilo i zaboravi reci da je malo i pedala kvacila potvrda nije skroz ali tu je negdje i kad se auto zagrije onda se osjeti da slabije vuce
 
edi86 je napisao(la):
Ovako imam jedan problem i zelim ga rijesiti ja sumnjam na nesto ali opet vi znate bolje...

ovako auto mi trza kad krecem u prvoj a zajedno sa kretanjem trza i rucica mjenjaca tako isto trza kad idem u rikverc s tim kad pustim jace kvacilo cuje se neki udarac....

nosac mjenjaca zamjenjen i jedan nosac sa strane sad ja sumnjam na lamelu i korpu,jer auto dobro povuce u prvoj i drugoj sad npr kad ide prema cetvrtoj gas do poda ali obratji totalno sporo idu a moze nacvuci 100 km/h samo sporo

sad da li moze biti lamela i korpa do sad nije mjenjano a na satu je 110000 km nije to toliko puno za kvacilo i zaboravi reci da je malo i pedala kvacila potvrda nije skroz ali tu je negdje i kad se auto zagrije onda se osjeti da slabije vuce

Za set kvacila je puno i 10 000 km nepazljivim nacinom voznje... iz tvog opisa je set kvacila poceo pokazivati znake potrosenosti... u kompletu se sve mijenja a ti ako hoces da mijenjas samo ono sto je otislo, to ces znati sta je tek kad sve skines...
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
edi86 je napisao(la):
Ovako imam jedan problem i zelim ga rijesiti ja sumnjam na nesto ali opet vi znate bolje...

ovako auto mi trza kad krecem u prvoj a zajedno sa kretanjem trza i rucica mjenjaca tako isto trza kad idem u rikverc s tim kad pustim jace kvacilo cuje se neki udarac....

nosac mjenjaca zamjenjen i jedan nosac sa strane sad ja sumnjam na lamelu i korpu,jer auto dobro povuce u prvoj i drugoj sad npr kad ide prema cetvrtoj gas do poda ali obratji totalno sporo idu a moze nacvuci 100 km/h samo sporo

sad da li moze biti lamela i korpa do sad nije mjenjano a na satu je 110000 km nije to toliko puno za kvacilo i zaboravi reci da je malo i pedala kvacila potvrda nije skroz ali tu je negdje i kad se auto zagrije onda se osjeti da slabije vuce

Za set kvacila je puno i 10 000 km nepazljivim nacinom voznje... iz tvog opisa je set kvacila poceo pokazivati znake potrosenosti... u kompletu se sve mijenja a ti ako hoces da mijenjas samo ono sto je otislo, to ces znati sta je tek kad sve skines...

Ok hvala puno znaci pri kraju je....zaboravio sam navesti da ima simptome i kad se pale i gase kola motor dosta zatrese a nosaci zamjenjeni????
 
Prijatelji imam 1 problem.. vezano je za golf 4 tdi(di)crveno 1.9 .. karavan.. dali je od vas neko imao problem da mu crkne turbina.. kako je vas golf reagovao.. cuo sam da se auto ugasi i nece da upali.. ali kod mene radi normalno ali turbina se ne ulkjucuje.... kad predje odredjen broj obrtaja motora on prije mjesec zalijepi za sjediste.. a sad ko da je i nema :/ ako je ko imao slicnih problema neka javi :D
 
Član
audi_jaje_97 je napisao(la):
Prijatelji imam 1 problem.. vezano je za golf 4 tdi(di)crveno 1.9 .. karavan.. dali je od vas neko imao problem da mu crkne turbina.. kako je vas golf reagovao.. cuo sam da se auto ugasi i nece da upali.. ali kod mene radi normalno ali turbina se ne ulkjucuje.... kad predje odredjen broj obrtaja motora on prije mjesec zalijepi za sjediste.. a sad ko da je i nema :/ ako je ko imao slicnih problema neka javi :D

[video=youtube]http://http://www.youtube.com/watch?v=_A4zeGvUMqg[/video]
ne mora da znaci da je crkla ako te baci u safe mode na nekih 3000 obr. moguce da je samo potrebno ocistiti turbinu.pa kad je skines vidjet ces da li ima luft i jel zrela za reparaciju. na videu ova crvena krilca koja se pomjeraju,kod tebe su zablokirana vjerovatno.
 
Član
Drugovi imam veliki problem :D ne mogu naci broj šasije na ford focusu 1.8 16v 2000g amerikanac
postoji broj na šajbi al se ne vidi ,tako da bi morao skidat šajbu da uslikam br. jel ima neko da pomogne pretrazio sam cijelo auto ne mogu da nadjem nije kao kod ovih evropljana :D
 
Top