Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
moguce da se zacepio odvod vode to je obicno kanal sa strane, ili dva kanala sa obje strane ispod sofersajbe, kroz koje izlazi voda. Onda voda ulazi kroz ventilacijski otvor.
 
Član
skini poklopac imas sa strane jednu kao zabicu nju gurnes prema blatobranu i izvuces poklopac, skini stari dihtung i napravi novi od gume ili od silikona, godinama izgori stari dihtung i pusta ispod poklopca vodu pravo na ventilator, i kanale procisti i nece bit problema...
 
Član
Hvala vam puno, danas sam gledao i onaj plasticni slivnik je malo napuknuo iznad otvora tog i najvjerovatnije da je tako pustalo.Sve sam posusio i stavio kesu na otvor i sad cekam da vidim ocel biti mokro :cool:. Usput posto je onaj plasticni slivnik da uzmem drugi posto je ovaj sav ispuco :icon_question:


Jel normalno da se izjutra kad je hladno motor trese ko lud kad ga upalim :lol::lol::lol:
 
BMW 316i 90god je napisao(la):
Hvala vam puno, danas sam gledao i onaj plasticni slivnik je malo napuknuo iznad otvora tog i najvjerovatnije da je tako pustalo.Sve sam posusio i stavio kesu na otvor i sad cekam da vidim ocel biti mokro :cool:. Usput posto je onaj plasticni slivnik da uzmem drugi posto je ovaj sav ispuco :icon_question:


Jel normalno da se izjutra kad je hladno motor trese ko lud kad ga upalim :lol::lol::lol:

dobro je dok se trese, nebi valjalo da iskoci, onda je belaj :D :lol::lol:
 
Član
Sve me strah da ne iskoci :lol::lol: navikavam se na cari gnjolfa :D
Kad su ugrije onda je sve oki, ne trese nema vibracija :icon_smile:
 
Član
pozz raja :) evo imam mali problemcic sa golfom 4 1.6 16v
naime ujutru kad ga palim izbaci mi plavkast dim na auspuh i izbacuje ga jedno 15ak sekundi i kasnije normala :)
u voznji sve normala
Mislim da su gumice ventila otisle,ali o5 nisam siguran 100%, cito sam i valjda kad auto stoji one propuste malo ulja na klipove koje sagorijeva pri paljenju i uzrokuje plavkasti dim,a i vidi se da teze radi motor tih 15ak sekundi tj kao da pocne da pali na 3 klipa...
i o5 kazem posle tih 15 ak sekundi sve je normala :D
 
Član
HITNO mi treba neko da mi kaze gdje se nalazi plus a gdje minus na ovom regleru :icon_question:
Moze li se po boji zica vidjeti ?..Crna,zuta,crvena,narandzasta pa zelena zica idu..:icon_question:

Kako drugacije ispitati ?



http://www.pik.ba/artikal/7115873/regler-za-motocikle/


Skrabo je napisao(la):
[size=large]

8yilawh6q1pgmoj6ko0.png
[/URL][/img]

http://www.pik.ba/artikal/7115873/regler-za-motocikle/



Mislim koja zica je plus a koja minus..HITNO!!! :icon_question:
 
Član
Pozdrav,
Imam jedan mali "problemcic" koji zelim da rijesim a da znam sta je konkretno, a ne razumijem se u kvarove.
Auto je Seat Ibiza, 97 godiste, 1.4 - benzin.

Problem: iz auspuha ide dim, onako siv/plavkast, ali ne stalno.
Primjer: po ravnici, gas do daske, druga, treca nista od dima. Kada idem niz neku padinu i kocim motorom jedno 2-3 kilometra i kad stisnem papucicu od gasa, izbacuje jedno 7-8 sekundi izbacuje oblak dima i poslije opet cisto iza auta.
Uz brdo, Komar, Karaula ne bitno, przim ga fino, treca-cetvrta na 4 hiljade obrtaja i nema nikako dima.

Taj dim ima i cudan miris - smrdi- ubi

PS (ovo ima prednost hahaah, kad mi se netko zalijepi na tablicu, samo po gasu niz padinu, kad slozi dimna bomba ne primice se vise :123:)
 
gumice ventila samo jos je to ok kasnije ce ti pocet dimit i na leru ;)
nego provjeravaj ti cesto nivo ulja u motoru da nebi osto suh ;)
a smrdi ti jer ulje i benzin kad zajedno sagorijevaju dim ima neki kiseo miris al kod dizela to ces slabije osjetit tj.smdi normalno ko nafta samo po boji moze se primjetit kod dizela al po mirisu ne ;)
i stavi prst u auspuh vidi imal puno garezi
 
Član
Zanima me jedno brzo i lagano pitanje da li boca od vode golf 2 nova tipa može an nosače stare tipe, tj da li mogu svoju bocu zamjeniti sa bocom nove tipe jer je kod mene stara ili moram mjenjati nosače?
 
Top