Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Administrator
U čemu je problem ako se zalijepi? Zalijepi se felga i za disk, tj. tamo gdje naliježe felga na disk. Ako ne možeš skinuti, spustiš auto na neki kladić i udariš nogom i felga spada :) Naravno prije toga moraš odvrnuti šarafe :D:D:D
 
Član
brate da izvineš muda sam otego lupajući od felgu :lol: za disk nikada ne zalijepi kao za doboš, pa bi sad volio da riješim to da se ne zezam zimi :lol:
 
Član
MeBeSad je napisao(la):
Pozz da ne otvaram beze temu zanima me slijedece...


Jel pase karter od golf 2 1.8b na audijev motor 1.8b problem je jer je u golf 1 stavljen motor od audija i karter je puno "dublji" pa je previse nizak...

pase ti karter od golfa,isti su motori,ali moras naci plitki karter od golfa,ne duboki,pretpostavljam da je kec spusten,pa imas problema.;)

Dioda je napisao(la):
Ljudi dal je moguce da nema niko ideju sta bi moglo da bude u pitanju...:S

nije ti pravilno rasporedjen hod letve volana,od centa naspram lijevo-desno,mota ti vise u lijevu stranu.

namotaj volan potpuno u desnu stranu,onda broji krugove volana nazad prema lijevoj dokle moze,e onda odbroji od toga polovinu krugova ponovo prema desno da bi dobio centar(znaci da imas identican broj krugova motanja desno i lijevo)pokusaj tri puta da bi bio 100% siguran da je centar,kada budes siguran da ti je letva u centru pogledaj vani kako ti stoje tockovi.;)
 
Član
E raja,upratio sam da ovdje rjesavate "sitne probleme" ,e pa ja imam jedan, a to je da sam imao sudar manji a nisam bio svezan pa su mi blokirali se naprije ona dva pojasa ,ne mogu ni tamo ni vamo zategnuti ko mujini tregeri , a murija me ruzi sto nisam svezan ... zna li iko kako to rjesiti , u cemu je problem
 
Član
Temperatura mi prelazi preko pola za debljinu kazaljke, mislio sam da je od vrucina ovih dok se sinoc nisam navce provozao i opet predje i tako stoji :icon_question:
 
BMW 316i 90god je napisao(la):
Temperatura mi prelazi preko pola za debljinu kazaljke, mislio sam da je od vrucina ovih dok se sinoc nisam navce provozao i opet predje i tako stoji :icon_question:

to u sustini nebi trebao biti problem dok temp vode ne krene kontantno da raste... desi se da termostat malo kasnije otvori pa tu temp stoji, nista zabrinjavajuce... jedino ako ti se bude jos vise povecavala, onda provjeri komponente sistema za hladnjenje (termostat, termosalter) ;)
 
Član
Pozdrav svima. Evo imam slijedeci problem. Ne radi mi rikverc svjetlo na Audiju 80(jaje) pa mislim da mi je otisao prekidac rikverc svijetla. E sad ovako, zavirivao sam ispod auta ne bi li negdje nasao taj prekidac ali bezuspjesno. Kupio sam prekidac jer u 90% slucajeva on crkava, sad ga samo trebam zamijeniti, ali ga ne mogu pronaci na autu, pa bi zamolio one koji nesto znaju o tome da pomognu.
 
Beky_b3 je napisao(la):
Pozdrav svima. Evo imam slijedeci problem. Ne radi mi rikverc svjetlo na Audiju 80(jaje) pa mislim da mi je otisao prekidac rikverc svijetla. E sad ovako, zavirivao sam ispod auta ne bi li negdje nasao taj prekidac ali bezuspjesno. Kupio sam prekidac jer u 90% slucajeva on crkava, sad ga samo trebam zamijeniti, ali ga ne mogu pronaci na autu, pa bi zamolio one koji nesto znaju o tome da pomognu.

heh drug, ako neznas gdje je trazeci ga nikad neces naci... nalazi se sa lijeve strane mjenjaca kad otvoris haubu i gledas prema motoru... sa gornje strane mjenjaca.. malo je nepristupcno i bez kanala je patnja ga zamijenuti ;)
 
Član
Ljudi pomozite mi hitno mi je pravo, da li hauba od golfa 3 može stati ikako u passata 99 limuzinu, nekako na zadnje sjedište da se obori isl. Ima li neko da mi može dati tu info?
 
Top