Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
FirellesMonster je napisao(la):
Beky_b3 je napisao(la):
Pozdrav svima. Evo imam slijedeci problem. Ne radi mi rikverc svjetlo na Audiju 80(jaje) pa mislim da mi je otisao prekidac rikverc svijetla. E sad ovako, zavirivao sam ispod auta ne bi li negdje nasao taj prekidac ali bezuspjesno. Kupio sam prekidac jer u 90% slucajeva on crkava, sad ga samo trebam zamijeniti, ali ga ne mogu pronaci na autu, pa bi zamolio one koji nesto znaju o tome da pomognu.

heh drug, ako neznas gdje je trazeci ga nikad neces naci... nalazi se sa lijeve strane mjenjaca kad otvoris haubu i gledas prema motoru... sa gornje strane mjenjaca.. malo je nepristupcno i bez kanala je patnja ga zamijenuti ;)

Hvala na pomoci, rijesio sam problem. Nije bilo do prekidaca, losa instalacija, osteceni kablovi na gepeku. A na to uopste nisam posumnjao jer cim rikverc ne radi svi pomisle na taj prekidac.
 
Član
E ovako ja imam problem u vezi plina,juce kada sam palio auto tj.verglo cula se neka explozija,i na kraju sam jedva upalio i sta se dalje desava,kada dam gas gusi nece da vuce,ocistio sam filter plina bilo je dobro ali i dalje isti problem dolazi,kada dam gas ne prima se,vec ga gusi,ako neko mozda zna sta da uradim bio bi mu zahvalan... ;) auto je golf 2 gti 1.8 16v vakum plin
 
BHT Ovisnik
da ti nije los plin, mislim gdje si nasuo moze biti jako loš i da ti se to događa,barem je meni bilo,onda ga ispraznim do kraja i naspem gdje znam da valjka,eventualno jos propusem filter
 
pogledaj na K-glavi da ti nije detonacija sjebala onu veliku klapnu a uzrok detonacije ti moze biti samo struja da ti probija tj. da ti kablovi nevaljaju ;) odvrni šelnu na onom crijevu od usisa da vidis na K-glavi dali klapna stoji kako treba ako u normalnom polozaju zijeva tj. ako je herava bojim se da ces je morat mjenjat ;)
 
Član
Druze nisam gledao nista,kad sam kreno kod druga (automehanicar ) je auto se ponasa super,ne gusi gas nikako,sad nzm valjda se nece ponoviti vise :/ Hvala vam u svakom slucaju :icon_smile:
 
Član
stavio sam ove dola navedene can bus diode za registraciju i interesuje me jel normalno da se griju?
http://www.ecvery.com/other-lights-lighting-products-products/p445149/39mm-6smd-canbus-for-e46-led-license-plate-light.html
 
Član
Zanima me kako spojiti USA stopke za golfa2 bez odgovarajucih nosaca od sijalica,znaci same stopke su ?..Moram li moje postojece nosace sijalica polomiti ili..?
 
Član
Jel se moze obrtomjer prikaciti na alternator obicnog 1.6 d? U mene je gtd al mi alternator od obicnog i ona zica nije ustekana u alternator:icon_question:
 
Član
Danas bio kod majstora, nema na alternatoru da se usteka. Moram novi alternator naci da bi mi radio obrtomjer :icon_sad:
 
Član
e ovako možda neko zna o čemu se radi znači vw vento 1.8 66kw nema snage na plinu kada idem uz brdo vidim kako obrtaji padaju čim prebacim na benzin kida vuče ko veliki da napomenem skoro mijenjan filter plina očekujem brz odgovor.... unaprijed hvalla :icon_smile:
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Zanima me kako spojiti USA stopke za golfa2 bez odgovarajucih nosaca od sijalica,znaci same stopke su ?..Moram li moje postojece nosace sijalica polomiti ili..?


Hitno raja mi treba ovo da znam..Mogu li nosaci od starih stopki nekih ili ne moze ovo bez nosaca za sijalice ??
 
BMW 316i 90god je napisao(la):
Danas bio kod majstora, nema na alternatoru da se usteka. Moram novi alternator naci da bi mi radio obrtomjer :icon_sad:
Nadji elektricara koji zna da ti otvori alternator i zalemi unutra zicu i spojis na sat i gotovo,tako je kod mene isto bilo;)
 
Top