Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Yellow je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
Voda u gepektu:icon_sad: :icon_sad:
Ima par dana primijetio sam vodu u gepektu tj.ispod i kod rezervne gume i okolo.Gdje moze ulaziti :icon_confused: :icon_question:
U pitanju je golf2 :cool:

Pogledaj kedere na staklima. Imao sam isti problem, ali na koleginom autu! Pravac praona...

Mislis na bicnom staklima pozadi ?..Kako ce voda onda ulaziti samo u gepekt ?.
Negdje kraj desnog kraja ali nezz nikako gdje i tesko je vidjeti jer u mene golf ima pozadi onu gumenu izolaciju,woofer i svasta nesto ;)
Moze li na stopku pustati ?
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Yellow je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
Voda u gepektu:icon_sad: :icon_sad:
Ima par dana primijetio sam vodu u gepektu tj.ispod i kod rezervne gume i okolo.Gdje moze ulaziti :icon_confused: :icon_question:
U pitanju je golf2 :cool:

Pogledaj kedere na staklima. Imao sam isti problem, ali na koleginom autu! Pravac praona...

Mislis na bicnom staklima pozadi ?..Kako ce voda onda ulaziti samo u gepekt ?.
Negdje kraj desnog kraja ali nezz nikako gdje i tesko je vidjeti jer u mene golf ima pozadi onu gumenu izolaciju,woofer i svasta nesto ;)
Moze li na stopku pustati ?

Ma može i na štopku puštati, jbg, gdje god postoji guma, tu može puštati, što je i logično jer guma se vremenom otvrdnjava i gubi svoja svojstva. U kolege je u pitanju bila novija Astra i puštalo je oko bočnog prozora. Problem smo uočili tako što smo makli nepotrebne stvari iz gepeka i u biti ono što smo smatrali da treba, i odvezli auto u praonicu. Jedan je bio unutra a drugi je prskao, tako smo uočili gdje točno pušta.
 
BHT Ovisnik
ne skidam kat zbog prodaje,sad ionako imam 2:D skidam zbog malo dubljeg zvuka i zbog turba,kazu da je malo zivlji na nizim obrtajima
 
Član
Yellow je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
Yellow je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
Voda u gepektu:icon_sad: :icon_sad:
Ima par dana primijetio sam vodu u gepektu tj.ispod i kod rezervne gume i okolo.Gdje moze ulaziti :icon_confused: :icon_question:
U pitanju je golf2 :cool:

Pogledaj kedere na staklima. Imao sam isti problem, ali na koleginom autu! Pravac praona...

Mislis na bicnom staklima pozadi ?..Kako ce voda onda ulaziti samo u gepekt ?.
Negdje kraj desnog kraja ali nezz nikako gdje i tesko je vidjeti jer u mene golf ima pozadi onu gumenu izolaciju,woofer i svasta nesto ;)
Moze li na stopku pustati ?

Ma može i na štopku puštati, jbg, gdje god postoji guma, tu može puštati, što je i logično jer guma se vremenom otvrdnjava i gubi svoja svojstva. U kolege je u pitanju bila novija Astra i puštalo je oko bočnog prozora. Problem smo uočili tako što smo makli nepotrebne stvari iz gepeka i u biti ono što smo smatrali da treba, i odvezli auto u praonicu. Jedan je bio unutra a drugi je prskao, tako smo uočili gdje točno pušta.

Morati cu ovo vidjeti jer bezveze se kupi voda i truhne :icon_mad:
Ako je neko imao ovaj problem isti neka napise kako je rijseio i gdje mu je pustalo ;)
 
Član
štopke 90% kod mene je makar bilo, onaj stari dihtung sav se bio stvrdnuo, ja uzeo kod vulkanizera stari slauf od nekok kamiona/bagera sta ti znam, uglavnom da ti sirna bude kao stari dihtung, iskroio od gume novi dihtung stavio zasarafio, evo pola zime je vani bio parkiran nikad kapi nema da ulazi ;)
 
Član
VW Diego je napisao(la):
štopke 90% kod mene je makar bilo, onaj stari dihtung sav se bio stvrdnuo, ja uzeo kod vulkanizera stari slauf od nekok kamiona/bagera sta ti znam, uglavnom da ti sirna bude kao stari dihtung, iskroio od gume novi dihtung stavio zasarafio, evo pola zime je vani bio parkiran nikad kapi nema da ulazi ;)

Znam da je bilo jednom prilikom malo mokro ispod desne stopke znaci kod lijeve nema nista samo ispod desne..to cu vidjeti i provjeriti cim ova kisa stane malo..;)
 
Član
ma to je sigurno ili da ti nije negdje solja protrula pa da ti uvlaci vodu ne znam imas li one tepihe sto dodju preko solja vidi i to pregeldaj!
 
Član
Dobar dan dobri ljudi, nije me bilo neko vrijeme iz privatnih razloga, a tamam sam bio dobio i tecu fegu iznad imena...:icon_sad: Ovako imam jedan problem za mene ne premostiv, u pitanju je bmw e36 coupe, mijenjao sam desnu kuglu, oba selena, i zadnji desni lezaj tocka, ajde buduci da se sve skidalo, i sve to ajde uradim i optiku, krajnice su bile toliko zapekle da se jedva optika uradila, namontiram usput i ljetne gume, e sad posle toga, pojavio mi se mali luft u volanu i kad smotam lijevi puni volan ostaje na mjestu znaci ne vraca se i cak sta vise jos trza u lijevu stranu, nema nigdje nikakvoga lufta, sto se tice trapa osim malo to u volanu, ne cuje se nikakvo lupanje niti bilo sta, samo me eto to nervira i znam da nije uredu da bude tako, e sad bio sam kod 3 majstora niko nije uspio da odgonetne sta je pa bi vas zamolio ako iko ima pojma sta bi moglo da bude molim vas da kaze, izludit cu. Pozdrav
 
Dioda je napisao(la):
Dobar dan dobri ljudi, nije me bilo neko vrijeme iz privatnih razloga, a tamam sam bio dobio i tecu fegu iznad imena...:icon_sad: Ovako imam jedan problem za mene ne premostiv, u pitanju je bmw e36 coupe, mijenjao sam desnu kuglu, oba selena, i zadnji desni lezaj tocka, ajde buduci da se sve skidalo, i sve to ajde uradim i optiku, krajnice su bile toliko zapekle da se jedva optika uradila, namontiram usput i ljetne gume, e sad posle toga, pojavio mi se mali luft u volanu i kad smotam lijevi puni volan ostaje na mjestu znaci ne vraca se i cak sta vise jos trza u lijevu stranu, nema nigdje nikakvoga lufta, sto se tice trapa osim malo to u volanu, ne cuje se nikakvo lupanje niti bilo sta, samo me eto to nervira i znam da nije uredu da bude tako, e sad bio sam kod 3 majstora niko nije uspio da odgonetne sta je pa bi vas zamolio ako iko ima pojma sta bi moglo da bude molim vas da kaze, izludit cu. Pozdrav

Kako mislis trza u lijevu stranu? Mislis vuce u lijevu stranu? Najvjerovatnije optika nije dobro uradjena. ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Dioda je napisao(la):
Dobar dan dobri ljudi, nije me bilo neko vrijeme iz privatnih razloga, a tamam sam bio dobio i tecu fegu iznad imena...:icon_sad: Ovako imam jedan problem za mene ne premostiv, u pitanju je bmw e36 coupe, mijenjao sam desnu kuglu, oba selena, i zadnji desni lezaj tocka, ajde buduci da se sve skidalo, i sve to ajde uradim i optiku, krajnice su bile toliko zapekle da se jedva optika uradila, namontiram usput i ljetne gume, e sad posle toga, pojavio mi se mali luft u volanu i kad smotam lijevi puni volan ostaje na mjestu znaci ne vraca se i cak sta vise jos trza u lijevu stranu, nema nigdje nikakvoga lufta, sto se tice trapa osim malo to u volanu, ne cuje se nikakvo lupanje niti bilo sta, samo me eto to nervira i znam da nije uredu da bude tako, e sad bio sam kod 3 majstora niko nije uspio da odgonetne sta je pa bi vas zamolio ako iko ima pojma sta bi moglo da bude molim vas da kaze, izludit cu. Pozdrav

Kako mislis trza u lijevu stranu? Mislis vuce u lijevu stranu? Najvjerovatnije optika nije dobro uradjena. ;)

Ne druze u voznji znaci normalnoj ne vuce nigdje, samo kad smotam lijevi puni, ne vraca volan, nego nastavi da ga vuce prema lijevoj strani doslovno se osjeca trzanje volana u ruci, umjesto da ga ispravlja znaci on ga samostalno i dalje mota lijevo, sto se tice optike dotjerana je na nulu, i stvarno auto u voznji ne vuce nigdje, samo se to sranje desava.. :icon_mad:
 
Dioda je napisao(la):
Ljudi dal je moguce da nema niko ideju sta bi moglo da bude u pitanju...:S

ja sam jednom citao nesto u vezi kompresije i koliko se sjecam bilo je nesto govora u vezi povecane kompresije na benzincima da moze biti 15 bara i vise zbog ugljenicnih naslaga u kompresionom prostoru sto nemoze biti nikako dobro...
 
Pozzdrav da ne otvoram temu bezze nego ovako da pitam znam da nece bit uocljivo al nema veze
pitanje glasi :
Imali neko zadnje opruge od Passata lubenicara i ako ima bili ih prodao ako ima neka mi pise u PM da se dogovorimo
Pozz
 
Član
Pozz da ne otvaram beze temu zanima me slijedece...


Jel pase karter od golf 2 1.8b na audijev motor 1.8b problem je jer je u golf 1 stavljen motor od audija i karter je puno "dublji" pa je previse nizak...
 
Član
Ekipa imam problem... Budući da trenutno nemam love za konverziju doboš-disk ima li neki fazon, tj. kako spriječiti "lijepljenje" felgi za doboše? Budući da doboš oksidira i samim tim se felga zalijepi za njega (pogotovo alu felge).

Unaprijed hvala
 
Top