Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
goran27 je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
goran27 je napisao(la):
pozdrav svima
interesuje me dali neko ima audija 100 c4 2.0 85 kw benzin-plin 1992 god.
hteo bi da ga kupim pa me interesuje kakav je potrosac plina,i koliko su pohvaljeni ti motori,auto sam vidio samo na slikama pa neznam dali je sekventni plin dali ima k-glavu ...itd
ako neko ima nek pomogne
:icon_question:

K glavu ima sigurno ,jer to je vjerovatno audi iz 90-ih godina kako se sjecam

to je prva serija 100 a6 c4 ima k-klavu nasao sam na netu jos samo potrosnja plina

cisto sumnjam da to auto valja, k glava i plin ne idu bas fino zajedno, jedino ako je auto bilo u vlasnistvu nekog boljeg poznavaoca motora, pa ga je znao koristit i cuvat

a trosi plina sigurno od 6 do nekih 11 litara, zavisno opet od voznje i ispravnosti auta
 
Član
Ima li na forumu stručan elekričar, ili bar netko ko je se bakćao ili se razumije u ABS sustav ?
 
Yellow je napisao(la):
Ima li na forumu stručan elekričar, ili bar netko ko je se bakćao ili se razumije u ABS sustav ?

opet on sa ABS-om ne treba ti to u mecki :lol::lol::lol:
iscupaj sijalicu sa instrument table i super radi sve ;)
 
Član
ma ništa specijalno, moj sandardni problem s ABSom, o kojem sam več pisao... Imam mercedes w124 i gori mi lampica od ABSa, mjenjao sam mu ABS pumpu, crijeva, doskove, pločice i jučer promjenem relej za ABS koji se nalazi iza akumulatora. ABS mi je radio punih sat vremena, i lampica opet gori!!

Nakon prvobitnog oduševljenja, usljedilo je standardno razočaranje.. sve se bojim da ću poslušat savjete nekih kvazi majstora i isčupat lampicu i gotovo...

Da napomenem da mi je mjenjana brava od paljenja
 
goran27 je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
goran27 je napisao(la):
pozdrav svima
interesuje me dali neko ima audija 100 c4 2.0 85 kw benzin-plin 1992 god.
hteo bi da ga kupim pa me interesuje kakav je potrosac plina,i koliko su pohvaljeni ti motori,auto sam vidio samo na slikama pa neznam dali je sekventni plin dali ima k-glavu ...itd
ako neko ima nek pomogne
:icon_question:

K glavu ima sigurno ,jer to je vjerovatno audi iz 90-ih godina kako se sjecam

to je prva serija 100 a6 c4 ima k-klavu nasao sam na netu jos samo potrosnja plina

Imao sam audi 100 sa 2.3 motorom (a taj 2.0 je gotovo isti), i vozio na plin punih 6 godina bez ijednog problemčića sa motorom ili plinskim uređajem. Za audi 100 imam samo riječi hvale, po udobnosti ne mogu se s njim porediti ni mnoga puuunoo novija auta. Izdržljivost je posebna priča...njima ništa ne smeta, nisu ono ni na šta plaho osjetljivi (tipa pripazi na ovo, pripazi na ono, slaba ima je tačka to i to.....kod njih toga nema!). A potronja benzina na otvorenoj cesti je 8-9 litara, a gradska ide 12-13 (možda i više, zavisi kakva je gradska vožnja). A kad je upitanju plin na ove cifre dodaj samo još jedan litar plina.
 
Član
Imam felge 65mm centralna rupa, a na glavčini 63.3mm može li se napravit prsten od samo 1.7mm ili će morat proširivat rupu na felgama da napravi deblji prsten :icon_question: Hvala
 
BHT Ovisnik
to je vec prilicno tanko al mislim da moze,barem koliko znam u rođaka mi na A6 da je nemoguce tanak prsten, prvo sam kontao zasto ce mu uopce kad ono nesto sitno skroz lufta...


usput imam i ja pitanje, dakle imam 2 lambda sonde, prva je odmah ovdje na pocetku grane,s druge strane,malo se skroz vidi, a druga mi se nalazi ovdje poslije katalizatora:
ftx0ze5xsfs87yyhe33.jpg


pitanje glasi,ako izbacim katalizator hoce li mi prijavljivati gresku na tabli ili neke druge probleme stvarati, u pitanju je moj volvo, turbak benzinac
hvala
 
Član
ajde možda neko i tačnije zna :D Bilo je na forumu, o skidanju kat-a prije sonde i bilo je nekih problema... ja mislim da se radilo o A6 2.5TDI
 
Član
Voda u gepektu:icon_sad: :icon_sad:
Ima par dana primijetio sam vodu u gepektu tj.ispod i kod rezervne gume i okolo.Gdje moze ulaziti :icon_confused: :icon_question:
U pitanju je golf2 :cool:
 
Član
CoL3 je napisao(la):
to je vec prilicno tanko al mislim da moze,barem koliko znam u rođaka mi na A6 da je nemoguce tanak prsten, prvo sam kontao zasto ce mu uopce kad ono nesto sitno skroz lufta...


usput imam i ja pitanje, dakle imam 2 lambda sonde, prva je odmah ovdje na pocetku grane,s druge strane,malo se skroz vidi, a druga mi se nalazi ovdje poslije katalizatora:
ftx0ze5xsfs87yyhe33.jpg


pitanje glasi,ako izbacim katalizator hoce li mi prijavljivati gresku na tabli ili neke druge probleme stvarati, u pitanju je moj volvo, turbak benzinac
hvala

Ako hoćeš da skines kat zbog prodaje ne diraj ni slucajno ;)

Skrabo je napisao(la):
Voda u gepektu:icon_sad: :icon_sad:
Ima par dana primijetio sam vodu u gepektu tj.ispod i kod rezervne gume i okolo.Gdje moze ulaziti :icon_confused: :icon_question:
U pitanju je golf2 :cool:

voda ko voda, provlači se kroz rupicu veličine igle,, pogledaj onaj čep ispod rezervne gume, i baci oko na blatobrane, da nije koji probio
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Voda u gepektu:icon_sad: :icon_sad:
Ima par dana primijetio sam vodu u gepektu tj.ispod i kod rezervne gume i okolo.Gdje moze ulaziti :icon_confused: :icon_question:
U pitanju je golf2 :cool:

Pogledaj kedere na staklima. Imao sam isti problem, ali na koleginom autu! Pravac praona...
 
Top