Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Ima li doktor u avionu ?:)

Salim se ...

Treba mi doktor za felge i adaptere:)
Nedoumica je sledeca
Stari mi ima volva sa 5x108 ET35 17" felgama a posto je tesko naci alu felge za volva da lice na nesto razmislljam o adapterima sa 5x108 na 5x112 i onda eventualno nekim audijevim felgama.

Sad me interesuje koliko debele adaptere i kakve felge (ET Joti itd) uzet da to sve izgleda ljudski i da ne izlaze vani/udaraju unutra.

hvala
 
Član
leon1p je napisao(la):
Ima li doktor u avionu ?:)

Salim se ...

Treba mi doktor za felge i adaptere:)
Nedoumica je sledeca
Stari mi ima volva sa 5x108 ET35 17" felgama a posto je tesko naci alu felge za volva da lice na nesto razmislljam o adapterima sa 5x108 na 5x112 i onda eventualno nekim audijevim felgama.

Sad me interesuje koliko debele adaptere i kakve felge (ET Joti itd) uzet da to sve izgleda ljudski i da ne izlaze vani/udaraju unutra.

hvala

javi se clanu suki i rijesit ces sve nedoumice;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
leon1p je napisao(la):
Ima li doktor u avionu ?:)

Salim se ...

Treba mi doktor za felge i adaptere:)
Nedoumica je sledeca
Stari mi ima volva sa 5x108 ET35 17" felgama a posto je tesko naci alu felge za volva da lice na nesto razmislljam o adapterima sa 5x108 na 5x112 i onda eventualno nekim audijevim felgama.

Sad me interesuje koliko debele adaptere i kakve felge (ET Joti itd) uzet da to sve izgleda ljudski i da ne izlaze vani/udaraju unutra.

hvala

javi se clanu suki i rijesit ces sve nedoumice;)

ne mogu naci suki nikako ima sukiastra jel to mozda ?
 
Član
Jedno pitanjce;)
u pitanju je suvozacevo staklo vec pre ovog snijega i ove zime odjednom je pocelo polkao da se podize ono spusti se ono brzo u pitanju su fabrciki motorici al kad se podize samo taj ma jedva nekako nema nista u onim vodjicama ciste motoric radi al odjednom kao da ga nesto blokira sta moze biti to?:icon_mad:
 
Član
[/quote]

ne mogu naci suki nikako ima sukiastra jel to mozda ?


[/quote]

evo druze
http://www.bhtuning.com/member.php?action=profile&uid=22170
 
Ljudi vozim od starog passata b6 maloprije vracamo se i najednom usred voznje upali se crvena lampica ja mislim da prikazuje akumulator na instrumentalnoj ona + i - nacrtano u kutijici, znate li sta bi moglo biti? I kad auto radi u leru cuje se nesto zvekece ,auto sam nakon toga gasio i 3 4 puta palio upalio je normalno svaki put :icon_question:
 

IGY

Član
Franki je napisao(la):
IGY je napisao(la):
Franki to ti dodze kao inspekcija, za interval servisa zamjene ulja i sl,


Kod mene je na kraju 02. Sta mogu iz toga zakljucit?
Hvala.

Iz toga mozes zakljuciti da trebas servis raditi, ako vec radis servis po nekom svom proracunu tu gresku samo ponisti, da ti ne bi trusio kako evo jednostavnije

96540742.jpg
 
Član
Aha hvala ti puno. Nema se nikakav servis radir tako da cu ponistit to. ;)
A mozda cu cekati da uradim mali servis pa onda. :D
 
Član
astra1616v je napisao(la):
Ljudi vozim od starog passata b6 maloprije vracamo se i najednom usred voznje upali se crvena lampica ja mislim da prikazuje akumulator na instrumentalnoj ona + i - nacrtano u kutijici, znate li sta bi moglo biti? I kad auto radi u leru cuje se nesto zvekece ,auto sam nakon toga gasio i 3 4 puta palio upalio je normalno svaki put :icon_question:

ako je upaljena lampica od akumulatora onda ti je zvekno alternator, mozda je samo remenica u pitanju, a mozda je regler, svejedno neces dugo tako moc vozat izvuci ce ti aku. rjesavaj to cim prije

edit: ukoliko je remenica zakazala moras to cim prije rijesit da ti ne bi prouzrokovala druge probleme, jebena je ta remenica sa kvacilom u sebi, meni je tako bilo, otisao lezaj u njoj i otkinula mi je remenicu servo pumpe, pa sam onda morao mijenjati i remenicu alternatora, remenicu servo pumpe, servo pumpu i remen, sve je bilo preko 200km, a mogao sam proci samo s remenicom alternatora koja je 80km.
 
Član
Otidji do elektricara nek ti izmeri punjenje alternatora... a pokusaj dopunit i akumulator sa punjacem, ako nije auto vozeno po ovoj zimi na duze relacije moguce da je poprazan pa upali lampicu
 
Top