Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Bio stari sad kod majstora remenica na alternatoru spala nije je bilo nikako na autu ne razumijem kako se dogodilo ali eto problem rijesen hvala svima
 
Član
Jedan problemčić
Auto Golf 4 1.9 TDI 85 KW
digitalna klima
promijenjen filter klime (onaj kod brisača gore u ćošku )
auto opet magli na svim staklima
unutra nigdje nema vode da bi nesto moglo isparavat, suho auto 100%

Do čega bi problem mogao bit, ima li još kakav filter zraka osim onog gore navedenog :icon_question:
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
Jedan problemčić
Auto Golf 4 1.9 TDI 85 KW
digitalna klima
promijenjen filter klime (onaj kod brisača gore u ćošku )
auto opet magli na svim staklima
unutra nigdje nema vode da bi nesto moglo isparavat, suho auto 100%

Do čega bi problem mogao bit, ima li još kakav filter zraka osim onog gore navedenog :icon_question:
da nije sta do one klapne za recirkulaciju zraka..
 
Član
pa čitav pod sam prepio rukom suho sve, a što se tiče te klapne zacirkulisanje zraka,cuje se da radi, kad upalim samo kruzni tok zraka cuje se unutra i promijeni se zvuk i jačina puhanja :icon_confused:

stavrno ne znam sta da radim, slomi se brisajuci stakla u voznji :icon_mad:
 
kao sto kolega rece ako ti je upaljeno ono za kruzenje samo unutarnjeg vazduha nece ti nikad ni osusit ;)

provjeri dali ti uvlaci vanjski vazduh kad skines filter a ugasis ono za cirkulaciju unutarnjeg vazduha mozda je zaglavilo pa neda da uvlaci vanjski vazduh nego ti samo cirkulise unutarnji ;)
 
Član
Toyota 4runner nakon što prebaci na plin trza u svim brzinama, ako ne držiš papučicu do poda ugasi se u vožnji, na benzinu radi kao da je jutros iz tvornice izašla??

Itko išta?
 
@Dženiii primjetis li da ti nestaje rashladne tecnosti u boci ako fali malo pa cak i 1mm npr na 100km onda ti pusta hladnjak sasvim malu kolicinu da ti stakla mogu maglit ;)
 
Član
dajte i meni savjet oko jedne stvari

jel ko imao susret sa unutarnjim kinetickim, tj onaj trokraki kineticki. Desilo se neki dan na Polu da je ispao, ali se nije slomio. Majstor kaze da je uzrok losa kugla. Stari voza to auto i nije pratio kugle nikako. Sastavljen je kineticki, sve je ok, medjutim cuje se ponekad da kucne. Hocel se opet desit isto sranje, mozel se sta drugo sjebat. Koliko sam upratio ovdje po radnjama nema se kupit taj kineticki.
 
@Armin dok ide ide a to sto nekad kucne to je se pojela košuljica u kinetickom i pripremi se da ga ubrzo mjenjas jer nece dugo prilikom ispadanja se ona ostetila a zeger ti je puko pa se zbog toga kineticki i rasuo nego trazi dok nije kasno jer kad ode platit ces najskuplji koji nadjes;)
 
Član
Pozz ljudi..,ovako u pitanju je golf 1.6 TD,,ali bosch pumpa je od obicnog dizela...znaci nema onog vakum crijeva gore,sa pumpe na turbo.. pa me interesuje da li se to odrazava na snagu motora,opcenito.. i potrosnju goriva...
 
Legend
ROUTER je napisao(la):
Pozz ljudi..,ovako u pitanju je golf 1.6 TD,,ali bosch pumpa je od obicnog dizela...znaci nema onog vakum crijeva gore,sa pumpe na turbo.. pa me interesuje da li se to odrazava na snagu motora,opcenito.. i potrosnju goriva...

Ako je 44kw onda je sve fabrika... nemas sta da brines... ;)
 
Top