automatsko paljenje svijetala...nabavio sam unutrasnje sv. sa tajmerom, kako ga skopcati na daljinsk

automatsko paljenje svijetala...nabavio sam unutrasnje sv. sa tajmerom, kako ga skopcati na daljinsk

Član
oj ljudiiiiiiiiiiiiiiiiii:lol: otici ce izgleda ova tema do 20 stranice a niko da ga skopca.

ovako,najjednostavnije objasnjenje,ovo svetlo ti radi tako sto dobije samo kratak impuls mase,znaci nije potrebna konstantna masa,da bi izbjegao kopcanje dodatnog releja,kontriraj triger na daljinskom,tako da ti umjesto plusa,okidanje bude minus,onda spojis dvije diode,jednu na zicu otkljucavanja,a drugu na zakljucavanje,e te dijode umrezis zajedno i kopcas ih na svjetlo (timer),a s timera na relej(okidanje releja),na relej dovedes direktan plus,dovedes masu,preostalu zicu sa releja,odnodno plus koji dobijes kada spoji relej vodis na maglenke ili na svetla ,zavsi sta zelis.
 
Član
Iskreno ja sam imao na svom golfu V nastimano da se pale automatski i ugasio sam poslje stradaju sijalice :( lose iskustvo
 
Poz interesuje me kako napraviti da se upale svijetla kad se auto otkljuca da se pale kratka svijetla na audi a6 00g.p
 
Top