Autokozmetika - koje proizvode koristite?

Autokozmetika - koje proizvode koristite?

Član
ko što i sam kažeš treba prikupljati po malo... gdje si uzeo te rukavice? gledam u BW bila rasprodaja, zatvaraju haman, a imali su dobrih stvari, mislio uzimati foam lance za karcher k seriju ( bio 34KM ) i aj reko sljedeći put ću uzeti, i sada nema više :( Proizvoda ima milion, e sad moje mišljenje da ima dosta i suvišnih, isto ko i za bodybuilding suplementi, toliko smeća ima da je to čudo, isto je i sa ovom auto kozmetikom :D
Ma u BW rijetko sta da sam uzimao sve narucujem sa vana .. Ovo su Poorboys rukavice i CG , nemogu se usporediti sa onim kineskim piz*arijama .. Sigurno da ima nepotrebnih stvari , ali ako si vec detailer i ako gledas na puno tih sitnica rijetko sta ti je suvisno.. Sve zavisi sta ti zelis :)
 
Član
gledam u BW bila rasprodaja, zatvaraju haman, a imali su dobrih stvari, mislio uzimati foam lance za karcher k seriju ( bio 34KM ) i aj reko sljedeći put ću uzeti, i sada nema više

Ne razumjem se puno, ima li tu neke razlike između tih foam lance-ova, ali ja sam u karcheru uzeo za 30km mali, može 500ml stati, znači original za karcher mašine.
 
Član
Oni original karcherovi bacači pjene su loši, po meni bacanje para.. A kod "pravih" bacača pjene ti nastavci ce mogu mjenjati , ili kada se kupuje uzmes sa nastavkom koji ti treba tipa za karcher K seriju ili HD seriju..
 
Član
Zato što ne mnogu napravit gustu pjenu da se dovoljno duga zadrži na autu, previše vodno bude. Naravno da pjena ovisi i od šampona al u slučaju karcher-ova bacača pjene ne pomaže nikakav šampon. Evo kako izgleda sa karcherovim bacačem pjene
, a kako kod "pravih" bacača
..
 
Član
A da li ti "pravi" bacači troše više šampona od ovog karcherovog da bi postigli gušću pjenu?
 
Član
Ne troše, jedino mogu manje trositi. Šamponi za foam lance se mješaju sa vodom, sve ovisi kakav je sampon. Ovaj sto sam ja radio sa njim je ValetPro i ja njega mješam 180ml šampona i 820ml vode i to je dovoljno za neko veće auto.
 
Član
ja sam narucio na ebayu izasao me oko 55km. ali vidim na piku da ima za te pare sto znaci da je onaj od 20km sa ebaya :) kod mene i nije bas pjena kao pjena za brijanje koristim onaj od chemical guys. skida on fino al nije bas kao sa videa po yoltubetu. kad potrosim probat cu neki drugi.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Član
Gdje si uzeo taj foam lance?
Točnije to mi je od kolege al' hoće da potroši šampon da novi uzme pa ga koristimo i ja i on.. Kod njega je ovaj http://www.olx.ba/artikal/19899987/bacac-pjene-foam-lance-za-karcher-k2-k7-profesionalni/ , a ima neki jeftiniji za 80KM kod ovog prodavača i ja cu taj uzet najvjerovatnije..
A što se tiče pjene teško da će bit kao ona za brijanje i naravno foam lance je samo za predpranje i posle njega je potrebno ručno pranje, al kako skida ja sam prezadovoljan.
 
Član
Točnije to mi je od kolege al' hoće da potroši šampon da novi uzme pa ga koristimo i ja i on.. Kod njega je ovaj http://www.olx.ba/artikal/19899987/bacac-pjene-foam-lance-za-karcher-k2-k7-profesionalni/ , a ima neki jeftiniji za 80KM kod ovog prodavača i ja cu taj uzet najvjerovatnije..
A što se tiče pjene teško da će bit kao ona za brijanje i naravno foam lance je samo za predpranje i posle njega je potrebno ručno pranje, al kako skida ja sam prezadovoljan.
baš tako, da skine grubu prljavštinu, onda ide ručno...
 
Član
Evo jedna od dns, u foam lance je išlo 180ml šampona i 750ml vode. Sa tom smjesom sam komotno mogao dva puta prijeći auto, pa evo da vidite kako izgleda:
 
Poslednja izmena:
Član
Danas sam probao Sonax xtreme za felge to full effect PREZADOVOLJAN SAM! I lijepo je vidjet kako "krvari" :). Odlicno je ocistio felge i to bez rucnog pranja! Slucajno naletim na Petrolovoj pumpi nije ni skupo 10 KM! Koristit cu ga i kao APC na laku al nesto me strah na lak valjda nije toliko abrazivno....
 
Top