Auto folije

Auto folije

Član
Da li neko zna ko u Sarajevu radi povoljno postavljanje folija, ili radnja gdje da se kupe. Pa da ih ja pokusam postaviti, gledao sam neke tutorijale na youtube ne djeluje da je neko mudro slovo al eto. Ako sam fulio mjesto gdje da ovo pitam, halalite :D
 
Član
9003.png

eto pokusaj s tim folijama bar su bolje od pijacarki i kineza...i odradi sve sa vanjse strane ukroji dobro i onda lijepi kad sve zavrsis..jel ti golf 2 ili 4 vrata ako su dvoja lahko ces zalijepiti zadnja bocna samo malo zivaca i truda i ne radi na suncu susi se brzo staklo kad pofrcas i lijepis...za prednja vrata tu moras dobro odraditi jer imaju kederi i ako ne zalijepis dobro samo ce je svlaciti...10km folija pa probaj.
 
Član
Da li neko zna ko u Sarajevu radi povoljno postavljanje folija, ili radnja gdje da se kupe. Pa da ih ja pokusam postaviti, gledao sam neke tutorijale na youtube ne djeluje da je neko mudro slovo al eto. Ako sam fulio mjesto gdje da ovo pitam, halalite :D
Nema veze ali ako hoces da ti ispadne kako treba moras 100% obratit paznju na sitne detalje pogotovo prasinu jedna mrva mala moze da ti zezne sve i obavezno(za vecinu auta) ti treba fen industrijski . ja sam sebi izgrijesio dosta ali sam popravio kasnije samo pazi ove kineske hoce da progore za sekund i bez toplije garaze ne pomisljaj po hladnom je jako ruzno raditi (nemoguce) 50x300 ti je oko 6 KM nisu lose manja auta moze cjeli zadnji box da se pokrije
 
Član
Excalibur folije nisu lose.. kod mene su te, nikad problema s njima...dok se ne skupi za llumar
sto se tice lijepljenja, u Zenici je 40-50KM komplet auto s materijalom, tako da bas i nema neke logike da sam lijepis jer ti treba odgovarajuca spartla, fen, struja, zivci i folija... znanje isto treba al posto ga nemas vjerovatno ce te kostat vise nego da platis nekom
 
Član
Excalibur folije nisu lose.. kod mene su te, nikad problema s njima...dok se ne skupi za llumar
sto se tice lijepljenja, u Zenici je 40-50KM komplet auto s materijalom, tako da bas i nema neke logike da sam lijepis jer ti treba odgovarajuca spartla, fen, struja, zivci i folija... znanje isto treba al posto ga nemas vjerovatno ce te kostat vise nego da platis nekom
Jbg ljudi nek proba,samo da ne razbije staklo ako se iznervira,meni nije trebao fen ako dobro ukrojis s vana i ides po onom crnom od stakla sve ide glatko bar na bocnim bez vrata,..i izvlaci vodu i pjenu sa sredine prema stranama ..sto se tice pjene ne koristi ono za staklo jer neki imaju alkohol i skinut ce ti lepilo sa folije i stim ti nece dobro zalijepiti foliju pogotovu po coskovima.
 
Član
Da li neko zna ko u Sarajevu radi povoljno postavljanje folija, ili radnja gdje da se kupe. Pa da ih ja pokusam postaviti, gledao sam neke tutorijale na youtube ne djeluje da je neko mudro slovo al eto. Ako sam fulio mjesto gdje da ovo pitam, halalite :D
20 l benzina i ja ti to polijepim ti izaberi foliju:p
 
Kako rece nije neka mudrost i nije ako imas vremena i zivaca.A nije to mnogo ni skupo kupi sebi jednu foliju i probas.I ja sam sebi lijepio davno nekad.Samo kao sto neko rece moras dobro ocistit staklo i usjeci s vanjske strane i onda lijepis iznutra...samo polako i nemoj zurit.Trebo bi imar zadovoljavajuci rezultat na kraju...javi nam sta si uradio...
 
Član
Ne znam samo zbog cega koristite fen, al ajd
Posto se bavim time da ti napisem sta ti sve treba

Dobar skalper, sprica s tekucinom, po mogucnosti ona sto se pumpa, puno je bolja, spahtlice ( excalibur foliju ne mozes tretirati plasticnim, moras silikonskim, jer se od plastike grebe samo tako)
U principu je to to, fen treba samo za zadnju sajbu, ukoliko se oblikuje, a onaj ko nije radio to sa 4 fena excalibur oblikovati nece, jer je ona jako teska za oblikovanja
 
Član
Kupio sam danas neku foliju u Motorexu, 16 KM platio. Dok se proljepota malo vrijeme pokusat cu da uradim manji bocni prozor ako vidim da ne ide platit nekome i cao. Raspitivao sam se ja da platim nekome da uradi dvojica mi trazili 150KM neki cak i vise.. Kad skontam volim foliju kupovat jos 2 puta i naucit se da radim nego nekome te pare dati, meni je bar to skupo.
 
Član
Kupio sam danas neku foliju u Motorexu, 16 KM platio. Dok se proljepota malo vrijeme pokusat cu da uradim manji bocni prozor ako vidim da ne ide platit nekome i cao. Raspitivao sam se ja da platim nekome da uradi dvojica mi trazili 150KM neki cak i vise.. Kad skontam volim foliju kupovat jos 2 puta i naucit se da radim nego nekome te pare dati, meni je bar to skupo.

llumar na sva stakla osim sajbe je 200-250KM tako da te neko hoce posteno ogulit ako ne radi llumarom
http://www.olx.ba/artikal/15926811/auto-folije-zatamnjivanje-stakala-zastita/
 
Član
Član
ma samo pomalo, nije cijepanje atoma, sve se nauci... spartlica i lagano :)
s tim da je lakse lijepit kad je veca temperatura
 
Top