audiofile? wtf?!

audiofile? wtf?!

i da, cijena ovih zvucnika je mala maca.. pa ljudi slazu sisteme u auto koji ne sviraju glasno uopce, samo detaljno i kako treba, a kosta i po 20-30000€, a da ne pricam o kucnim sistemima po 50-100000€... pa postoje npr kablovi koji kostaju po 500-1000€ metar i to sam malo rekao... nema se tu sta raspravljat.. svaki ceif se placa..
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
i da, cijena ovih zvucnika je mala maca.. pa ljudi slazu sisteme u auto koji ne sviraju glasno uopce, samo detaljno i kako treba, a kosta i po 20-30000€, a da ne pricam o kucnim sistemima po 50-100000€... pa postoje npr kablovi koji kostaju po 500-1000€ metar i to sam malo rekao... nema se tu sta raspravljat.. svaki ceif se placa..

Evo fine i zanimljive teme ...

Bio sam u Zagrebu u jednom studiu gdje se, pored "normalne", prodaje audiofilska oprema, inace tu mi je radio dobar drug, Muha ce ga mozda i znati, Goran Dragovic.
Mozak mi se zavrtio kad sam poceo pregledati cijene. Pocetna cijena za kucno pijacalo bila je cca 10.000 eur, par zvucnika 1.500 eur pa dalje, a svrsio sam kad mi je u ruku dao 3m kabla za zvucnika sa nekakvim pozlacenim stopicama i rekao da to kosta 5.000 eur. A onda me odveo u slusaonu, pa pustao kojekakve muzike sa cd-ova na normalne zvucnike i pojacalka, pa onda na ove "nenormalne" i itekako se cuje razlika (a i ovi normalni su bili reda velicine 500-600 eur).
E sad, sto rekose ljudi, ko preferira turbo-folk to mu ne treba, al neko ko voli SLUSATI muziku, a usto ima dubok dzep, itekako ima razloga da kupi sebi tako nesto.
 

IGY

Član
SoundLunatic je napisao(la):
i da, cijena ovih zvucnika je mala maca.. pa ljudi slazu sisteme u auto koji ne sviraju glasno uopce, samo detaljno i kako treba, a kosta i po 20-30000€, a da ne pricam o kucnim sistemima po 50-100000€... pa postoje npr kablovi koji kostaju po 500-1000€ metar i to sam malo rekao... nema se tu sta raspravljat.. svaki ceif se placa..

recimo kod mene u autu uopste nije puno glasno, ali je cisto do bola, na nekim beze pojacalima, i kad nekom kazem koliko kosta, sve odmah kaze pa koliko to imas 50 zvucnika u autu, jok reko samo jeadn u gepeku i dva u vratima

i ono sto si maloprije spomenuo ovde nije bitan kvantitet nego kvalitet;)

vise ne mora znaciti bolje
 
Član
A šta ćemo za one koji slušaju tehno,hahhhaa
Meni ovo ne treba, živjeli narodnjaci i pijanke koje oni nose, zivio turbofolk i igranke koje oni nose, itd da ne nabrajam, mene ne zanimaju ti klinci od koncerta i tako to, zato mi ti zvucnici ne trebaju, zivim prosti seljački život
;););)
 
muha je napisao(la):
folk je narod

turbo je sistem ubrizgavanja goriva pod pritiskom u cilindar motora sa unutrasnjim sagorjevanjem

turbofolk je gorenje naroda...

respect za seku ili cecu ali one nisu dorasle svojim glasovnim spossobnostima da budu interpretirane na bilo kakvom sistemu koji ima prefix " audiofilski"

zbog toga sto vecina slusa turbofolk u svojim glavama nema pojma o tome sta znaci audiofilija ili bilo kakvoj naprednoj tehnologiji , jer imaju u glavi TurboRupu hahhaha

e sad mozda Srdjan (SMchiptuning) moze napisati nesto vise o turbo rupama ali necemo dalje o tomu


Nego....


evo jedan interesantan dokumentarac o PRAVIM audiofilima :), ovih 1500KM je smjesna cifra...



[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xs1aUws0Lrs[/video]


kako kaze Diana Kral " Only the fools know what it means..."

muha,nije da mislim vec znam da se bolje razumijes u rad motora i stvarno respect za tvoje znanje iz te oblasti,ali sta je ovo? ja sam mislio da turbo ne ubrizgaje gorivo vec zrak, a da gorivo ubrizgaju neke druge stvari....


:D:D:D:D:D
 
Član
neko je pomenuo da se SQ slaze da bi cuo muziku kao da si na koncertu...zato ne ide turbo folk uz to jer 90% njih i ne zna pjevati i nebi ih ni bilo da ne postoji playback...
a to sto toliko love kosta...pa sta,ima i vecih gluposti,ja bi tu lovu spuco na SPL a ima onih koji ozene kurvu pa im uzme sve,ili onih koji prokockaju mnogo vise,pa bolje spucat lovu na zvucnike...
 
pa SQ nema veze sa folkom kad u folku svira 5 instrumenata koji se nadmecu koji ce se glasnije cut.. na pravom koncertu npr svira bass gitara, klavir i sl u nekoj visoj glasnoci, ali iza u pozadini 5 puta tise svira 3 violine, i 5 dobrih treba tiho pjevuse za pjevacem, to naravno neces cut sa zvucnicima od 50km jer ce ti zvucnici samo odsvirat deranje ovih glasnih instrumenata.. blago laicki receno...
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
pa SQ nema veze sa folkom kad u folku svira 5 instrumenata koji se nadmecu koji ce se glasnije cut.. na pravom koncertu npr svira bass gitara, klavir i sl u nekoj visoj glasnoci, ali iza u pozadini 5 puta tise svira 3 violine, i 5 dobrih treba tiho pjevuse za pjevacem, to naravno neces cut sa zvucnicima od 50km jer ce ti zvucnici samo odsvirat deranje ovih glasnih instrumenata.. blago laicki receno...

cuj dobrih treba,nasmija me pravo:lol:;););)
i u TF ne svira 5 instrumenata,sve klavijature odrade:lol:
"koncert",a samo pjevac i klavijaturista na sceni:lol:
 
nema uopce puno instrumenata.. :D

12mar08_PV_koncert_1.JPG



jos jedna jako bitna stvar pored karaktera zvuka, detalja je i sam stage koji na pravim sistemima ima takvu realnost da kad slusa netko tko ima sluh moze odrediti iako je u svojoj sobi pred zvucnicima, slusajuci moze znat iz kojeg reda i na kojem mjestu svira pojedini instrument kao da sjedi pred njima.. za prave slusaoce sve to igra veliku ulogu, vecina ih nerazumije to a kamoli da zna slusat. ;)
 
Početnik
nermin suljagic je napisao(la):
muha je napisao(la):
folk je narod

turbo je sistem ubrizgavanja goriva pod pritiskom u cilindar motora sa unutrasnjim sagorjevanjem

turbofolk je gorenje naroda...

respect za seku ili cecu ali one nisu dorasle svojim glasovnim spossobnostima da budu interpretirane na bilo kakvom sistemu koji ima prefix " audiofilski"

zbog toga sto vecina slusa turbofolk u svojim glavama nema pojma o tome sta znaci audiofilija ili bilo kakvoj naprednoj tehnologiji , jer imaju u glavi TurboRupu hahhaha

e sad mozda Srdjan (SMchiptuning) moze napisati nesto vise o turbo rupama ali necemo dalje o tomu


Nego....


evo jedan interesantan dokumentarac o PRAVIM audiofilima :), ovih 1500KM je smjesna cifra...



[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xs1aUws0Lrs[/video]


kako kaze Diana Kral " Only the fools know what it means..."

muha,nije da mislim vec znam da se bolje razumijes u rad motora i stvarno respect za tvoje znanje iz te oblasti,ali sta je ovo? ja sam mislio da turbo ne ubrizgaje gorivo vec zrak, a da gorivo ubrizgaju neke druge stvari....


:D:D:D:D:D



nisam ja to reko, to je reko Rambo Amadeus ;) njega pitaj...
;)

edoze je napisao(la):
SoundLunatic je napisao(la):
pa SQ nema veze sa folkom kad u folku svira 5 instrumenata koji se nadmecu koji ce se glasnije cut.. na pravom koncertu npr svira bass gitara, klavir i sl u nekoj visoj glasnoci, ali iza u pozadini 5 puta tise svira 3 violine, i 5 dobrih treba tiho pjevuse za pjevacem, to naravno neces cut sa zvucnicima od 50km jer ce ti zvucnici samo odsvirat deranje ovih glasnih instrumenata.. blago laicki receno...

cuj dobrih treba,nasmija me pravo:lol:;););)
i u TF ne svira 5 instrumenata,sve klavijature odrade:lol:
"koncert",a samo pjevac i klavijaturista na sceni:lol:

klavijatura na kojoj se sviraju narodnjaci se inace zove " sabanajzer"
 
Član
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T4fzxqdXVNI[/video]

muha šabanajzeru poslusaj malo sta je prava muzika ... :spam:

:icon_exclaim:
 
Top