audiofile? wtf?!

audiofile? wtf?!

Član
pozz svima...
vec dugo nisam otvorio neku temu,pa eo zato ovo :D
dakle,u pitanju su audiofilski zvucnici...
znam da se mogu naci u muz. studijima i tako...
al pitanje je,sta je toliko posebno na njima,pa su do boga skupi? :icon_confused:
kad vidim cijene na netu,mrak mi padne na oci...
recimo,na piku sam vidio ovo http://www.pik.ba/artikal/917945/jordan-jx92s-vtl/ ,
i onda kontam,: "zar ova 2 qrčića vrijede toliko para?! " :icon_mad:
priznajem da nikad nisam imao priliku da ih poslusam,al siguran sam da zvuk nije magican,ma koliko dobri bili...
 
Početnik
to su high technology proizvodi u koje je investirano puno truda i rada da se takvo nesto napravi sto bi vjerno izvrsilo pretvaranje el struje u mehanicki talas .


nesto slicno kada poredis golf 2 i bugatti veyron , oba su auta i voze se ali kako...
 
ma da pretvara vodu u vino nebi da za ono 1500Km ....
mislim ja nebi,ali neko bi dao oba jajeta za ono...to su stvari koje kupuju ljudi koji se vole kurciti,ili su neki kolekcionari... ima ono razlika u kvalitetu izmedju ovih i firstovih,i ona se osjeti ali ja bi radije kupio Alpine zvucnike ili recimo Harman/kardon jer ljudsko uho nemoze osjetiti toliku malu razliku u kvalitetu izmedju recimo Alpine i ovih...
*(Harman/Kardon je takodjer skupa oprema ali nije opet ovoliko i imas ih sta vidjeti a ne kao ove "headset-slusalice u ormaru")
 
Početnik
kvantitet ne znaci kvalitet iako mnogi toga nisu svjesni..

ali posto vjerovatno mnogi nisu imali priliku sa takvim necim se sresti rasprava je suvisna..

ljudsko uho i te kako moze osjetiti razliku i jedino ljudsko uho moze osjetiti razliku izmedju jednog H/K i recimo ovakvog neceg.

Audiofilija je jedna specijalna oblast koja je jako nezahvalna iz razloga sto je dozivljaj zvuka subjektivan i svako uho cuje drugacije i svaki mozak to sto uho cuje drugacije obradjuje...
 
muha potpis.

i naravno ovo ce kupiti netko tko zna slusati muziku, netko ko naravno nece na njih pustiti cecu ili seku aleksic i tako ta cuda, netko kome nije muzika samo "bass i visoki" .. to je ipak klasa koju nerazumije svak pa je glupo i raspravljat..
 
Početnik
sad ko god slusa seku ili cecu je glup i majmun i neznalica i jos dosta toga...samo mi nemojte i ti i muha rec da nikad niste slusali njih dvije ili nekog drugog sa prostora ex Yu..stvarno nema potrebe da vrijedjate osobe koje slusaju tu muziku i slicno...i da nezaboravim sad ce na mene napad i mozda dobijem ban ili warning jer nisam prijatelj snekim od moderatora

edit: i dobit cu - reputaciju....ahahahahahahha...
 
Početnik
folk je narod

turbo je sistem ubrizgavanja goriva pod pritiskom u cilindar motora sa unutrasnjim sagorjevanjem


turbofolk je gorenje naroda...

respect za seku ili cecu ali one nisu dorasle svojim glasovnim spossobnostima da budu interpretirane na bilo kakvom sistemu koji ima prefix " audiofilski"

zbog toga sto vecina slusa turbofolk u svojim glavama nema pojma o tome sta znaci audiofilija ili bilo kakvoj naprednoj tehnologiji , jer imaju u glavi TurboRupu hahhaha

e sad mozda Srdjan (SMchiptuning) moze napisati nesto vise o turbo rupama ali necemo dalje o tomu


Nego....


evo jedan interesantan dokumentarac o PRAVIM audiofilima :), ovih 1500KM je smjesna cifra...



[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xs1aUws0Lrs[/video]


kako kaze Diana Kral " Only the fools know what it means..."
 
ja te napast necu, nekazem da je glup netko tko to slusa nego da netko tok tipa nerazumije za koju su namjenu ovi zvucnici, jer oni sigurno nisu za pomjeranje zidova u kuci.. oni samo odsviraju sve sto treba.. jednostavno receno folk muzika NE zahtjeva ovakav tip zvucnika..

EDIT: muha me prestigao i sve je rekao. :)
 
Početnik
SoundLunatic je napisao(la):
ja te napast necu, nekazem da je glup netko tko to slusa nego da netko tok tipa nerazumije za koju su namjenu ovi zvucnici, jer oni sigurno nisu za pomjeranje zidova u kuci.. oni samo odsviraju sve sto treba.. jednostavno receno folk muzika NE zahtjeva ovakav tip zvucnika..

EDIT: muha me prestigao i sve je rekao. :)

i naravno ovo ce kupiti netko tko zna slusati muziku, netko ko naravno nece na njih pustiti cecu ili seku aleksic i tako ta cuda


evo pa prokontaj sta si napiso,,,ovaj zadnji komntar je super objanjenje jer i ja nemam blage veze o tim kako vec zvucnicima:lol: i znaci da sam seljak glupan idiot ili nezz sta vec,u 2 komentaru si fino objasnio i to postujem,,,uglavnom bez uvrede necu vise napadat...heheh pozz;)

muha je napisao(la):
folk je narod

turbo je sistem ubrizgavanja goriva pod pritiskom u cilindar motora sa unutrasnjim sagorjevanjem


turbofolk je gorenje naroda...

respect za seku ili cecu ali one nisu dorasle svojim glasovnim spossobnostima da budu interpretirane na bilo kakvom sistemu koji ima prefix " audiofilski"

zbog toga sto vecina slusa turbofolk u svojim glavama nema pojma o tome sta znaci audiofilija


evo jedan interesantan dokumentarac o PRAVIM audiofilima :), ovih 1500KM je smjesna cifra...

neslusam turbofolk al opet nezz sta je audiofilija i znaci da bi trebo bit seljak ili glupan,,, al uglavnom :cool: svako ima svoje misljenje..pozz
 
Početnik
@sarajlic nisam nigdje mislio konkretno na tebe , nego na ljude koji slusaju turbo folk..

ti posto to ne slusas znaci da su automatski iskljucen iz gore navedene mase
 
Početnik
muha je napisao(la):
@sarajlic nisam nigdje mislio konkretno na tebe , nego na ljude koji slusaju turbo folk..

ti posto to ne slusas znaci da su automatski iskljucen iz gore navedene mase

ma de ok je ja mislim da ste napisali uvredljive komentare vi nemislite,ok je,uostalom hvala Bogu pa imamo diskusiju i razgovor pa da se nemoramo svadjat,sve u svemu svaka cast i tebi i soundLaticu za znanje al ja msm da trebate pripazit na sadrzaj komentara ali opet to je samo moje misljenje,,;)
 
postoji vrsta ljudi koji kad slusaju muziku vole da cuju SVE, kad slusas npr neki akusticni koncert volim da cujem svaki instrumenat istom visinom i glasnocom tona kako je i u stvarnosti odsviran, tu postoji puno instrumenata koji se na obicnim zvucnicima nece ni cuti, na obicnim zvucnicima cujes bass i visoki,, sve ono izmedju spava u dubini, pa tako ti ljudi vole da cuju sve i kad sjede u svojoj sobi ispred zvucnika isto je kao da sjede na samom koncertu.. al takvu vrstu muzike treba znat slusat i razumjet.. nema svak sluh za to..

Edit. tako da recimo za folk nema potrebe kupovat ove zvucnike kad se vecinom sve odsvira na klavijaturi i uz njega gitarist i pjevac..

Sarajlic nije mi bila namjera ikog vrijedjat, pogresno si shvatio poje postove
 
Početnik
SoundLunatic je napisao(la):
postoji vrsta ljudi koji kad slusaju muziku vole da cuju SVE, kad slusas npr neki akusticni koncert volim da cujem svaki instrumenat istom visinom i glasnocom tona kako je i u stvarnosti odsviran, tu postoji puno instrumenata koji se na obicnim zvucnicima nece ni cuti, na obicnim zvucnicima cujes bass i visoki,, sve ono izmedju spava u dubini, pa tako ti ljudi vole da cuju sve i kad sjede u svojoj sobi ispred zvucnika isto je kao da sjede na samom koncertu.. al takvu vrstu muzike treba znat slusat i razumjet.. nema svak sluh za to..

eh sad se razumijemo,hvala na detaljnom i razumljivom objasnjenju;)

muha je napisao(la):
znanje je krhko, a najteze je to sam sebi priznati :)

NHF....

bolje manje znat a biti kulturan i uljudan nego znat puno a bit uvredljiv

NHF i za tebe ;)
 
Član
aj ne morate se odma prepirati...svako ima svoje misljenje.
koliko sam skonto,mi smo dosta primitivni sto se tice slusanja muzike...
al aj,svako ima svoje...
uglavnom,hvala vam na odg. ...al necemo jos lock,mozda ima jos ljudova koji bi rekli nesto na ovu temu :D
 
Top