AUDI uzvraća: u BMW-u su "arogantni"

AUDI uzvraća: u BMW-u su "arogantni"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Evo jos jedan dokaz audijeve superiornosti

TIME WINNER:

Edi Grubelič – 11,261

BMW-a ni na mapi, ali hajd on kao sto reko je ŠAŠA, medjutim ni jedini konkrnet koji je dostojan pogona na sva 4 kotaca nije ni blizu a to je Lancia Delta. Eto mislim da Hotina vazi za jednu od najbrzih na balkanu, ali i on mora jos dosta da ulaze da bi imao ovavo vrijeme.
 
Član
daki je napisao(la):
Dokazi da su mercedesv i BMW-ov zadnji pogon bolji, isplativiji, sigurniji i pouzdaniji od audijevog.

Covjece pa takvo nesto se neusude izjaviti inzinjeri iz BMW-a i Mercedesa, nego se krpe kojekakvim smicalicama. BMW-ov X i Mercedesov 4matic su ŠAŠA. Samo uzmi u obzir od kada postoji quattro i od kada postoje ta dva. Ja jos nisam cuo da je nko ostao invalid, ili se polupo direktno radi quattro pogona, a radi BMW-a svaki dan se neko popne na banderu. Uostalom postoji ADAC-ov test i test jos nekih kuca koje su dokazale da je upravo BMW-ov straznji pogon najnepouzdaniji, i da se nemoze kontrolisat. Kaze isto da nikada nisu uspjeli izbalansirat auto, dok je kada poredimo samo strznje pogone Mercedes superioran. Jednostavan test iz zivota ti kaze da je odnos nesreca u BIH samo ako poredimo ta dva 30 naprema 70% Merc-BMW

Koliko si puta cuo zabacio ga mercedes 124 ili 190 i udario, cak i po snjegu. A BMW-a nemos upravit dva metra da ide pravo.

Primjera radi utrka je bila podavno, pred ocima xxxx ljudi Golf IV VS BMW M5 iz 95godine.

A golf TDI 130KS + cip nek je 150KS ukupno

I golf uzima BMW-a. Ja ih poravnjo i pustio, a cjeli grad je gledao. Zasto, zato sto je BMW isao ljevo desno, ljevo desno. A da nebi mi spomenuo pricu kako taj sto je vozio BMW-a nezna vozit, covjek od kutije cigara napravi BMW-a, ko je iz Tuzle zna sigurno ko je Salem. Da negovorim da je uzeo prvenstvo brdske trke sa BMW-om starim kockicom i to jos dok je vozio LeRoch sa audijem ST.
Ja sam mozda malo mladji od tebe, par godina, al vjerujem da ti se i dosta stariji smiju tvojoj prici...
Kao prvo, nemoj mi poredit ko je prvi nastao jer to uopste nema veze, hocemo ovako, znas li koje je drugo auto na svijetu kao marka.......?
Skoda. A kad je nasto VW....? naravno, u II svj. ratu.......
I ko danas drzi koga, Skoda VW-a, il VW Skodu??, naravno ovo drugo...
Tako isto i sa pogonima, nema veze ko je prvi napravio, ako je ovaj drugi bolji.....

Drugo, ti si stvarno glup (pa nek zbog ovog, ako treba dobijem i ban), ako nisi skonto da su vecina Mercedesa (124-ki i 190-ki) dieseli i da vise od 160 ne mogu da ih jebes, a ako nikad nisi vidio kako oni sam slajdraju, jer pljunes pod njega, tocak se mora koji put okrenut.a i svi vlasnici Mercedesa su ljudi koji hoce da furaju, a ne da voze brzo....
A ko su vlasnici BMW-a, obicno ljudi koji vole da voze brzo, a isto tako, svi BMW-i su vecinom benzinci i to nma ni jednog ispod one oznake 20, dakle nema ga ispod 150 KS...pa onda vidi sto ginu, jer ce te tako sa svakim izbacit, a ne samo s BMW-om...

Trece, ja znam dobro ko je Salem i kakvog je M5-icu imo, i da je uzimo i M3-cu (E46) i zamalo 350Z, a nije jer mu je pukla rucica mjenjaca, pa nije odma mogo presaltat u 3. brzinu....

I kao zadnje, cetvrto, to sto je Nurijin Golf podero BMW-a peticu, nema sta da ti bude nejasno, jer ima taj cip, mada je cip sranje i laksi je od BMW-a za vise nekih 800 kg i ima NOS...pa sta ti hoces, tako ce i Ferrarija poderat...
 
Član
mijo_16v je napisao(la):
ajd da i ja malo dodam

relly pariz-dakar, najekstremniji uvjeti

ne znam bas da se bmw i mercedes proslavio

A imal tu Audija slucajno dje........??? jel se on mozda proslavio, nije vidio Paris-Dakra...
 
Faya_M5 je napisao(la):
mijo_16v je napisao(la):
ajd da i ja malo dodam

relly pariz-dakar, najekstremniji uvjeti

ne znam bas da se bmw i mercedes proslavio

A imal tu Audija slucajno dje........??? jel se on mozda proslavio, nije vidio Paris-Dakra...

nema audija ali ima 4motion od vag koncerna koji je izvedenica quatro pogona
 
Član
ja vidim da nema Audija, a to sta je izvedenica cega nema veze...jer vdje pricam o Audiju i BMW-u i Mercedesu...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
Drugo, ti si stvarno glup (pa nek zbog ovog, ako treba dobijem i ban),

neces dobiti ban ali smatraj ovaj moj post opomenom.. Diskutujte sa argumentima a ne vrijedjanjem ili da tema ide LOCK
 

rpm

Član
Vidim faja da citas casopise. Dobro je to posto ces biti stalno upucen u desavanja vezana za auto svijet, a vremenom ces nauciti da se ne treba vjerovati bas svakom njihovom testu. Sto se tice pogona na sve tockove ne mogu tacno reci ko je najbolji, ali znam jednu cinjenicu. Quattro je nastao iz pogona preuzetog sa VW Iltisa (terenac), a BMW i MB su to razvijali u novije vrijeme i imaju mnogo elektronike. Za BMW bas i nisam upucen kako je rijeseno, ali je kod MB katastrofa. Snaga se iz mjenjaca prebacuje na srednji dif pa iz njega idu 2 kardana, jedan na prednju, drugi na zadnju osovinu, a kardan koji ide na prednju osovinu prolazi kroz karter. Kod audija je prednji i srednji dif u sklopu mjenjaca i postoji mogucnost blokiranja srednjeg na 50:50 i zakljucavanje zadnjeg diferencijala dok je prednji otvoreni. Opet ponavljam, neznam kako je to BMW rijesio ali sumnjam da su dostigli savrsenstvo Quattro pogona.

@mijo 4motion nema apsolutno nikakve dodirne tacke sa Quattro pogonom osim da i jedan i drugi snagu prenose na sva 4 tocka. 4motion je pogon rijesen Haldex spojkama i snagu prvo prebacuje na prednje tockove pa kad dodje do prolkizavanja tockova onda se dio snage prebacuje na zadnje. Za razliku od toga Quattro u otvorenom modu tj. bez blokada i zakljucavanja diferencijala daje raspored snage u omjeru 70:30% u korist zadnje osovine

Pozz
 
Legend
@Faya
Ban, boze sacuvaj, za vrjedzanje ti je edo rekao.
A za to glup, kad se vidimo u gradu nemoj da ti bude sta nejasno.

Dalje Nurija nije imao ni u snovima NITRO kada se trka ta vozila. Nije imao ni sinter lamelu nije imao ni filter zraka BMC, samo je imao obicni TUNELINE CIP koji daje nekih 30tak konja. I to manje vise.

Ja nemogu da vjerujem da si usporedio tezinu dva auta.

M5 ima 300tinjak konja
G4 ima 150 u vrh glave.

Neko je lud u ovoj prici.
Za ostalo, imas gore napisano ljepo u mijinom i rpm-ovom komntaru.
@rpm jel sa tuzlarija ??? :))

Koliko znam vlasnici mercedesa se voze i Brzo AMG i Polako CDI mada i cdi ide ko raketa, a cak i obicna 190ka turbo dizel za svoje godine i motor i tezinu leti.
Prema tome da bome :)
 
Član
daki je napisao(la):
@Faya
Ban, boze sacuvaj, za vrjedzanje ti je edo rekao.
A za to glup, kad se vidimo u gradu nemoj da ti bude sta nejasno.

Dalje Nurija nije imao ni u snovima NITRO kada se trka ta vozila. Nije imao ni sinter lamelu nije imao ni filter zraka BMC, samo je imao obicni TUNELINE CIP koji daje nekih 30tak konja. I to manje vise.

Ja nemogu da vjerujem da si usporedio tezinu dva auta.

M5 ima 300tinjak konja
G4 ima 150 u vrh glave.

Neko je lud u ovoj prici.
Za ostalo, imas gore napisano ljepo u mijinom i rpm-ovom komntaru.
@rpm jel sa tuzlarija ??? :))

Koliko znam vlasnici mercedesa se voze i Brzo AMG i Polako CDI mada i cdi ide ko raketa, a cak i obicna 190ka turbo dizel za svoje godine i motor i tezinu leti.
Prema tome da bome :)

Za to vidimo se u gradu OK, ne bojim se ja boga oca, tako da me zaboli za tvojim prijetnjama...
A Nurija je imo Nitro, i sjecam se tacno kad je doso iz hrvatske i vidio sam mu nitro u gepeku (dan prije drag-a), i nije se trko s M5-icom, nego sa 535d koji ima 272 KS i preko 1800 kg, a Nurija je izvadio zadnja sjedista i jos stosta tako da mu je masa bila oko 1000-1100 kg, a to je velika razlika....


@ edo_16v: izvini za ove komentare, jer ode u OT, al sam moro napisat odgovor....ono gore nije bilo vrijedjanje, jer sam napiso "glup, ako nisi skonto", a vjerujem ba da jest, jer se vec odavno zna da je skoro svaki stari Merc diesel...

@ rpm: postujem to tvoje i napravicu bas jednu temu, gdje cu napisat kako koji radi, jer sam bas cito o tim svim integralnim pogonima...
 
Član
http://video.google.com/videoplay?docid=9072883197544018466

jos jedan dokaz....nadam se da cete skontat...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top