audi s1

audi s1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
George je napisao(la):
Hoćeš da ti turim video gdje S2 ide 8,6!!!

Znas li ti koja je razlika izmedju 7.5 s i 8.6 s na 402 metra? Drugo, Audi ima pogon na sva 4, a Mazda nema, sto znaci da poredis kruske i jabuke. Trece, potrazi koji je svjetski rekord Mazde RX7 i Skylinea sa samo ZADNJIM pogonom, pa ces vidjeti da ni oni ne voze tako brzo na 402 metra. Pa price da ce neki bosanac sloziti auto u garazi i u prvoj godini natupanja (bez ikakvog iskustva) voziti 7.5, je meni i vise nego smjesna. Auti za 8 sekundi se sklapaju godinama da bi mogli odvesti bar 5 trka a da se ne razlete. Da ne spominjem koliko kostaju takvi projekti. A sad mozda i najvaznija stvar, mi nemamo piste na kojima se postizu takvi rekordi. Znaci piste sa takvom podlogom koja omogucuje vrhunski grip guma (da RWD moze iskoristiti vecinu snage) i koja ima zastitne ograde, pa se ne moras brinuti hoces li izletiti u raju. Pola auta koji na ovim pistama u Eu i USA voze 8.* sekundi, kod nas bi bili najmanje sekundu sporiji. Kod mene te price o Mazdi od 7.5 sekundi ne pale, ko zeli, nek vjeruje u njih. Ja odsjecem sa tog vremena dvije sekunde i opet ne vjerujem da ce se takvo nesto pojaviti kod nas. Toliko...
 
Član
@ boki PODRZAVAM TE U TOME STA SI REKAO
ko prvo nijedna pista kod nas nema dobru podlogu da bi se nesto takvo drzalo na putu
audi i te europske avte se moze sklopiti ako se ima brdo para za bacanje npr.. repo i njegov golf turbo momak je ubacio sve kovane komponente i ceka sad VEMS i nitro i ima da ide ko 11 sec
a npr ko god od vas sa foruma voza kakva japanca zna da su dijelovi za njega skupi ko dijamanti a kamoli za taj neki power tuning tih razmjera tj, ta mazda a ako se nevaram ta mazda ima rotacioni motor pa za to serijski dio kad narucis ogule te do kosti kolko naplatea od ovoliko trkaca kolko ih znam i stalno po forumima pa da bas niko nezna za taj projekt ..... SMJESNO
ali eto cekamo sezonu da pocme pa cemo vidit
 
Član
gregor je vozio sec. brze u Poljskoj nego sto vozi ovdje , a kome nije mrsko nek pogleda kakva je pista tamo bila
 
a dje da vidim gregora a za aydija ko ne veruje imaju slike na http://www.srcbl.com/forum/showthread.php?tid=792&page=3
al da vidi slike mora se prijaviti
 
Član
ma svi ste vi nule :p :p :p :p :p :D

aj care al se razmecete ciframa .... samo ako je ovo istina .... neko ce da poleti ....
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
George je napisao(la):
Hoćeš da ti turim video gdje S2 ide 8,6!!!

Znas li ti koja je razlika izmedju 7.5 s i 8.6 s na 402 metra? Drugo, Audi ima pogon na sva 4, a Mazda nema, sto znaci da poredis kruske i jabuke. Trece, potrazi koji je svjetski rekord Mazde RX7 i Skylinea sa samo ZADNJIM pogonom, pa ces vidjeti da ni oni ne voze tako brzo na 402 metra. Pa price da ce neki bosanac sloziti auto u garazi i u prvoj godini natupanja (bez ikakvog iskustva) voziti 7.5, je meni i vise nego smjesna. Auti za 8 sekundi se sklapaju godinama da bi mogli odvesti bar 5 trka a da se ne razlete. Da ne spominjem koliko kostaju takvi projekti. A sad mozda i najvaznija stvar, mi nemamo piste na kojima se postizu takvi rekordi. Znaci piste sa takvom podlogom koja omogucuje vrhunski grip guma (da RWD moze iskoristiti vecinu snage) i koja ima zastitne ograde, pa se ne moras brinuti hoces li izletiti u raju. Pola auta koji na ovim pistama u Eu i USA voze 8.* sekundi, kod nas bi bili najmanje sekundu sporiji. Kod mene te price o Mazdi od 7.5 sekundi ne pale, ko zeli, nek vjeruje u njih. Ja odsjecem sa tog vremena dvije sekunde i opet ne vjerujem da ce se takvo nesto pojaviti kod nas. Toliko...

Znači mi nesmijemo napredovati nikako trebamo ostati na 10 sec, jer smo mi bosanci koji neznaju sklopiti motor... de molim te o čemu ti govoriš???
Upravo je to što nama treba (jaka konkurencija) kad izlete tako dva zmaja misliš da će ostati na njima ima još ljubitelja brzine koji će isto tako gledati da sklopi jednog takvog zmaja pa 4 pa 5 i td. i odmah imaš kvalitetne mašine i kvalitetno natjecanje gdje se onda mora ulagati i u podloge naravno! Po tvome znači da mi nismo spremni za takve brzine ali ti kažem da bez toga nema niti napretka niti kvalitete i taj mozda kad napravi tog Audija drmat će mozda neke dvije godine dok se ne pojavi neki drugi jer uvijek ima jači od jačeg.
 
tacno slazam se secate sa kad se vozilo 18+ a sad nema preko 16+ a idice god 15+ ce biti najjslabija klasa tako cemo doci i do famoznih 9 a mozda i manje daj boze da bude u 2008
 
Član
Ma ja ne sumnjam da ce Audi ovaj voziti i ispod 10 sekundi, al neka anonimna Mazda iz BiH da u prvoj godini nastupa vozi preko pola sekunde brze od svjetskog rekorda za RX7 i to jos u BiH, meni je nepojmljivo. Naravno da smijemo napredovati, al nemoj da se pretjeruje. Isto da ja kazem da ce moj Saxo sljedece godine voziti 12 sekundi. Nije nemoguce ici i brze, al...
 
ma ljudi to neko bubno za tu rx-7 100% nije tacno jer bi se to culo i proculo a to je neko samo et da kaze nesto pa BUBNO
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ma ja ne sumnjam da ce Audi ovaj voziti i ispod 10 sekundi, al neka anonimna Mazda iz BiH da u prvoj godini nastupa vozi preko pola sekunde brze od svjetskog rekorda za RX7 i to jos u BiH, meni je nepojmljivo. Naravno da smijemo napredovati, al nemoj da se pretjeruje. Isto da ja kazem da ce moj Saxo sljedece godine voziti 12 sekundi. Nije nemoguce ici i brze, al...

nikome draze nego meni nebi bilo, da se stvarno mazda ta pojavi...
mozda je momak sredio ovako nesta
http://www.youtube.com/watch?v=qZxbznuYlZ8&feature=related

u njemackoj momak jedan ubacuje sada greddy turbo (ovdje je komplikovano zbog zakona) zanima me njegov rekord, dobit ce putem turba oko 50 ks vise
 
Član
zivi bili pa vidjelii ta desavanja..al opet ja vjerujem da ovaj audi S1 ici ispod 10 sekundii.. to je zvijer... al kazem zivi bili pa vidjeli :)
 
Član
Pa sigurno ce ici, bude li sklopljeno ovo sto je planirano :)
Mozda cak i sekundu brze bude isao...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top