Audi Q7 V12 TDI | BMW M5 [Autocar]

Audi Q7 V12 TDI | BMW M5 [Autocar]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
audi sa twinturbo, i 70+ KS vise, ima neznatno bolji rezultat...i jos quattro...ee hljebe, pa ovo ne bi trebali ni objavljivat...:lol:
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
audi sa twinturbo, i 70+ KS vise, ima neznatno bolji rezultat...i jos quattro...ee hljebe, pa ovo ne bi trebali ni objavljivat...:lol:

Predpostvaljam da imaš ispod 20god, i tvoje poznavanje vozila je jednako mom poznavanju nuklearne fizike znanje=0, tako da se samo smijem na tvoje postove...
 
Član
nemoj se ljutiti baxrs4 al covjek je u pravu,pretpostavljam da ti vec to znas al aj, rs6 sa 2 turba iz v10 izvukao 580ks a M5 iz atmosferskog 507,sto ne umanjuje audijev motor koji fantastican al nista manje nije ni M5 koji je tehnolosko cudo i proglasavan za najbolji motor na svijetu i mislim da bi trebalo uporediti M5 G power(zaboravio sam kolko ima ks) i MTM RS6,to je prava mjera pozz i nemojte se bezveze svadjati,ipak su to samo auta;);)
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
audi sa twinturbo, i 70+ KS vise, ima neznatno bolji rezultat...i jos quattro...ee hljebe, pa ovo ne bi trebali ni objavljivat...:lol:

sve cojk rece u jednoj kratkoj recenici i fakat je sramota ovo objavljivat uopste a da ne kazem kolika je glupost raspravljati o tome...

@baxrs4 druze valjas lagane gluposti ne znam sta ce ti to al et...
ovo bi deyo trebo lokotirat sve je vidjeno i receno...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Zasto kljuc, jer je RS6 bolji od M5? :icon_rolleyes:

ko je to reko?
nego jednostavno sto vise prica nema veze s temom...
i vidim da neki pricaju svasta, da dzaba ne bi bilo dalje rasprave, bolje nek se zakljuca...

*btw, kad RS6 dobije one nagrade koje je dobio M5, nek prica ko sta hoce...al trenutno je na papiru, kad se pogleda sve, gori!
 
Član
Faya trazio si rezultate sa trkacih staza, covjek ti dao i vidi se da je RS6 - jos karavan (koji je tezi), brzi. Znaci top verzija Audija A6 - RS6 je brza od top verzije BMW-a 5 - M5. I ne kontam cemu rasprava, brojke sve govore same za sebe. Sad jel bolji za voziti - u sta sumnjam, to je vec za neku drugu pricu. Ne kontam zasto vam je tako tesko to priznati, brzi sekundicu - pa sta, ta dva auta ionako imaju razlicite kupce ;)

A koliko se god cinile male te razlike, znaci ni pola sekunde do stotke, u realnosti je to veca razlika. Posebno je velika razlika kad se zbog tih par stotinki osjecas ko popisan jer je konkurent do tebe odletio ispred samo tako. Tad kontas mogao bi ja prodati ovaj auto i kupiti nesto brze. Nema veze sto ces ti od 10 auta 8 ostaviti iza sebe, ta dva ispred - jos iste klase, ce te pravo muciti. To je stvar da tako kazem - prestiza. Zato se Audi, BMW i Mercedes i stalno takmice i sa svakim novim modelom nadmase svoje konkurente. I tako stalno u krug...
 
Član
vladica85 je napisao(la):
nemoj se ljutiti baxrs4 al covjek je u pravu,pretpostavljam da ti vec to znas al aj, rs6 sa 2 turba iz v10 izvukao 580ks a M5 iz atmosferskog 507,sto ne umanjuje audijev motor koji fantastican al nista manje nije ni M5 koji je tehnolosko cudo i proglasavan za najbolji motor na svijetu i mislim da bi trebalo uporediti M5 G power(zaboravio sam kolko ima ks) i MTM RS6,to je prava mjera pozz i nemojte se bezveze svadjati,ipak su to samo auta;);)

Ako smo kod toga V10 Audijev čisti atmosferac koji se nalazi u R8 V10 ima 525Hp... mislim ono.... A pričaš kao trebale im 2 turbine za 580Hp, jako smješno jer i Audi I BMW mogu napraviti V10 Bi-turbo sa 1000hp, samo kakve bi svrhe vozila imala, nikakve... zato....

A Faya, što se tebe tiča, edukacija potrebna pod hitno, jer ja pričam činjenicama, a ti srce koje kuca za BMW, dok edukacije završi... veliki pozz od mene.... nema ljutnje, samo kvalitetna diskusija...
 
Član
znam i ja da mogu i jedni i drugi da naparave sta hoce i s kolko god konja hoce,ovde jednostavno radi o razlicitim filozofijama i putevima,bmw je uvijek pravio odlicne atmosferske visokoturazne motore,tek u zadnje vrijeme poceli da ubacuju turbo u pojedine motore a audi je prica za sebe,dovoljno je reci RS..:cool:
 
Član
@VR6Boki:ma pazi, ja sam prizno da je brzi...ok, ali naravno postoje razlozi...to sto je on tezi kao karavan su male razlike, s obzirom da su dvije turbine...i eto ti dokaza, do 100 jest audi brzi de 2 desetinke, al je fazon sto se te 2 desetinke drze do 200 km/h...i 1/4 mile, brzi BMW...
na stazi su ti svi rezultati od razlicitih vozaca...
kad uzme da ih vozi jedan vozac, na istoj stazi, pri istim uslovima, onda nek se rezultati objave...
(vidio si sigurno sta se desilo s GT-R-om kad su ga Porscheovi vozaci vozili...oko 20 s razlike naspram japanskih vozaca)

@BaX: vidim eto kolko ti znas, da ne znas da je u R8 iz Lamborghinija motor...cak i ovaj u RS6 korijene vuce iz Lamborghinija...dok BMW SAM razvija motor, i to motor koji vec par godina osvaja nagrade za motor godine...
naci ti brate dragi sta...ja ako imam 19 godina, ne mora znacit da nista ne znam...
i usput, vladica85 ti je sve reko...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top