Audi Q7 Misljenje?

Audi Q7 Misljenje?

Član
da ali x3 i x5 su neuporedivi u svakom pogledu jer nije im ista motorizacija niti velicina. sa x3 se moze mjeriti q5. Iskreno nisam ljubitelj malih SUV vozila ali sam u Brckom vidjao SQ5 v6T i dijeluje mi onako primamljivo i luckasto sa 300tinjak konja :)
 
Super Moderator
X5 3.0i sa manual mjenjacem ide bolje od Q7 3.0 TDI i sto se tice ubrzanja i krajnje :) ako ti je to toliko bitno
 
Član
Nalazim se u slicnoj situaciji, zena hoće SUV "radi djece" (koju da naglasim još nemamo!!!)
Probali smo Q7 iz razloga jer X5 je na svakom cosku i svako ga ima (do duse ne dizel) i po meni je Q7 los auto u svakom smislu vjesanjem(ponasanjem), mjenjacem(automatik), kao i unutrašnjošću.
Do te mjere da sam počeo gledati f10 sa x drive.
Po meni ne znam kakva je situacijama italiji i koliko ti je bitno ko sve ima x5 ali je po mnei bolji.
 
Član
Da je X5 ovaj model sto ti hoces ljepsi od Q7 nije. Da je veci nije ni to. Da je naprednije nije ni to al nikako. Unutra izgleda ko e46,prejednostavan je i zastario definitivno. Opet moje misljenje. Q7 je dosta moderniji,bolji,napredniji od unutrasnjosti pa dalje. A smijesno je reci kako ne valja automatik u Q7,apsurdno. Opet dzabe pitas ovde na kraju je to sve do tebe i tvog ukusa. Srecno sta god kupis.
 
Legend
jos samo cekam da se jave ona djeca od 14/15 godina i da kazu koji je bolji od ova dva.. i da kljucam temu
 
BHT Ovisnik
Vozac bmw-a nikada nece kupiti audia. To je moje misljenje. Bmw se drzi hajmo reci retro unutrasnjosti,kako u kocki tako u novom bmwu je narancasto svijetlo,jednostavnost,tabla zakrivljena vozacu. I to nijedan vozac bmwa nece promjeniti. Dok je audi unutra bling bling tona dugmica,svijetli kao airubus a380 na svake strane. I to je velika razlika,ako je on navikao na E46 na to voliti ce i u X5. Sve ima svoje musterije. Tako da i ta prica nije relevantna.
Stvar je ukusa.
 
Član
druze nema ovdje bas neke raje da ti o tome moze reci iz prve ruke, mi smo svi ovdje vidjeli q7 i znamo neke ljude koji ih imaju a ti ako imas pare uzmi ga , ako laze koza ne laze rog znaci guzonje to masovno uzimaju i skupo je znaci valja :D
ziv ti i zdrav bio i ako tako nastavis u 40toj ces moci kupiti jahtu a mozda i svemirski brod aBd
 
Legend
Vozac bmw-a nikada nece kupiti audia. To je moje misljenje. Bmw se drzi hajmo reci retro unutrasnjosti,kako u kocki tako u novom bmwu je narancasto svijetlo,jednostavnost,tabla zakrivljena vozacu. I to nijedan vozac bmwa nece promjeniti. Dok je audi unutra bling bling tona dugmica,svijetli kao airubus a380 na svake strane. I to je velika razlika,ako je on navikao na E46 na to voliti ce i u X5. Sve ima svoje musterije. Tako da i ta prica nije relevantna.
Stvar je ukusa.
ovo je cista suplja..
to isto kao da ja dodjem i kazem onaj ko je vozio volva nikad nece sjesti u smece kao sto je peugeot o_O
ti automobili uopste nisu na istom nivou, pa si ga ti uzeo jer ti se nesto svidjelo..
Audi i BMW i dizajniraju auta po ciljanom trzistu (targetima).. oni koji rade u autoindustriji znaju o cemu pricam.. Meni iskreno nikad nece biti jasno zasto bmw jos uvijek fura narancasto osvjetljenje (srecom zadnji modeli su modrnizirani) i sta sad kao ti stari kupci i vozaci bmwa ce sada vozit ladu jer jos samo ona ima narancasto osvjetljenje !? Kao i taj retro stil..
Ja znam xxx ljudi koji su vozili i jedne i druge i mislim da je morbidno da se ljudi toliko ogranicavaju SAMO BMW ili SAMO AUDI, pa nisi albanac da samo u mercedesa vjerujes.. Stvar je takodjer i sta neko u odredjenom trenutku zeli od auta, kako je to jutro raspolozen kada je isao da gleda q7 ili x5, sta ce mu zena reci, sta ce raja prokomentarisati, drugovi bla bla bla.. to je nauka kako doci do kupca i osvojit ga da kupi odredjeni auto..
BMW to radi na specifican nacin i njima svaka cast, ja garantujem da sa istim tahom / satom od 85 do 2010 niti jedan drugi proizvodjac ne bi mogao prodati niti jedan auto, ali eto njima je uspjelo i svaka cast, meni su iskreno cudniji ljudi koji to kupuju..
To isto kao da kazes ja sam navikao na 3310 i nika necu kupit smartphone jer mi sav svijeti bling blink.. zivimo u 21 stoljecu i zasto se ogranicavati ?
 
Član
sto se tice automatica, u Q7 je bolji nego automatic u e53
Meni se opet nije svidjeo kako salta, previse gumenasto sve nekako kao kroz zvake da radi uvjek mi se nalazio u pogresnoj brzini od koje bih ja volio.
Ali opet sve je to individualno, sve sem odrzavanja.
Meni licno vise BMW unutrasnjost odgovara a da ne govorim o vanjstini.
Mada ako kupujes radi velicine onda je Q7 logican izbor
 
Član
Meni je Q7 besmisleno velik auto , izvana kolosalan i gorostasan (na pomalo kombijevski način) a unutra i ne baš (prostran je ali ne koliko bi rekao kad ga pogledaš izvana) a najviše mi se zgadio kad sam vidio šta radi od prednjih guma u S-line paketu , potpuno novi 3.0TDI S-line i prednje gume nakon prvih 23.000km možeš komotno baciti , tako da dođe kad mjenjaš ulje mijenjaš i ultra skupe gume...
Kod Audija , po meni , najpogođeniji crossover model je A6 Allroad , manji je od Q7 , unutra ništa manje prostran , bolje ide manje troši i neuporedivo auto ljepše izgleda.
A ova usporedba x5 vs Q7 , definitivno X5 , ako ništa bar se vozi kao malo auto za razliku od Q7 koji se vozi kao što izgleda mrcina od 2,5 tona...
 
Član
i ja sam istog mišljenja u vezi tog q7 i starog i novog , ma kolko god imao VIŠKA para nebi ih ulozio u to auto. jer to uopšte za bosne nije, uski putebi, parkinga nigdje itd...

audi q5 je po meni od ovih SUV-ova pravo simpatičan i kompatibilan
 
BHT Ovisnik
Za razliku od nekih .noke ne furam samo svabe ili VAG grupaciju, to sto sam kupio pezoa je upravo pokazateljm, nisam opterećen time. Volva sam kupio,a nikada nisam sjeo u auto, unaprijed ispitao cijene dijelova i sl.,a ne kao zadrti balkanac vjerovao "ah to je skupo,vako nako,zna se sta narod vozi". Jos samo japanca nisam imao kao manje auto,al imam terenca. I bas zato sto nisam ogranicen,a nisam švercer pa rpobao razna auta, pa iz te perspektive govorim za volvo. Ali nije toliko zvucan kao Q7 za raju,iako je udobniji i ljepsi za voziti meni. Ovo za osvijetljenje i to sam naveo jer covjek fura bmw, i ako provoza oba sigurno ce se odluciti za bmw. Netko ne voli silno bljestavilo audia,nego jednostavnost na joysticku u bmw. Audi je za mene "osobno" samo bolje upakovan VW i to je to. Barem od kraja 90ih. Niti ima neku udobnost kao sto je imao prije u usporedbi sa vw. Nikada nisam shvatao ljude koji kupuju auto za kurčenje pa govorim o autima od koristi. Ja osobno imam terenca, isto iz koristi, jer koji ce mi klinac takav auto bez svrhe. Kupio bih sebi ako ikada imao novca X5 ili XC90 da s njim mogu otici do vikendice,gdje ima makadama nesto i sl. (ne tesko off road) te za svaki dan kao malo auto sto koristim. Sve u jednom. Q7 mi nije ni za cega,sem za kurčenje i to je to. Vecu korist vidim u Q5.
 
Top