Audi 80 - problemi

Audi 80 - problemi

Član
A zamijenio sam ga sa termoprekidacima, njih ima vise... I kakve je veza izmedju pokvarenog termostata, gasenja motora i vode u poklopcu karburatora? o_O
 
Poslednja izmena:
Član
Termostat ima veze sa temperaturom motora. Ako motor nema radnu temperaturu ne radi kako treba. Trosi vise...nekad cak i trokira itd ima tu jos mnogo toga sto radi topla voda. To sada sa vodom nije mi jasno. Kako u poklopcu?
 
Član
sad sam shvatio..
Kad sam otvorio (tj. skinuo gornji dio kucista filtera zraka), na onom donjem dijelu koji je zasarafljen za karburator je bilo vode, jer je onaj dio oko usisa gdje ide filter malo nizi, pa je tu bilo poprilicno dosta vode. Najverovatnije da je to kondenzat, jer mi je i crijevo unutra bijelo, a i na cepu za ulje ima bijele smjese...
I jucer ujutro je upalio bez problema (sa saugom-teze pali bez njeg zimi), zagrijao ga 10-ak min, i krenuo u grad, cijelim putem je radio bez problema. I kad sam htio da se parkiram u gradu, obarao je obrtaje na ispod 200 o/min pri stiskanju kvacila, i 2-3 puta je ugasio dok sam parkirao (inace bocno). Temperatura je bila nekih 65*C.. i poslije 60-ak min kad sam ponovo upalio, radio je normalno na oko 800 o/min ( i jos nisam prikovcao crijevo od iberlaufa..kao da bolje vuce bez njega).
 
Poslednja izmena:
Top