Audi 80 - problemi

Audi 80 - problemi

Član
da, cuje se konstantno lupanje sve dok ne smanjim gas ili ne vratim volan. A ja mislim da je do kinetickog, jer kada motam puni na desnu stranu cuje se tak tak tak tak, tako nekako..a valja ga sutra opet na dizalicu...
 
Poslednja izmena:
Član
Jos sam zaboravio napomenuti, pri naglom kocenju na neravnoj cesti cuje se lupkanje, a i isto tako i kada ga malo ''potjeram'' pa pri brzem saltanju brzina cuje se da lupi... tako me nervira :mad:
 
Jos sam zaboravio napomenuti, pri naglom kocenju na neravnoj cesti cuje se lupkanje, a i isto tako i kada ga malo ''potjeram'' pa pri brzem saltanju brzina cuje se da lupi... tako me nervira :mad:
sto se tice ovoga problema, provjeri nosace motora i mjenjaca ;)

test: upali auto, povuci rucnu i onako u mjestu pokusaj auto varati na kvacilu kao da kreces a nek' neko gleda nosace motora i mjenjaca i mozes ustanoviti koji je stradao ... jednostavno ;)
 
Član
sto se tice ovoga problema, provjeri nosace motora i mjenjaca ;)

test: upali auto, povuci rucnu i onako u mjestu pokusaj auto varati na kvacilu kao da kreces a nek' neko gleda nosace motora i mjenjaca i mozes ustanoviti koji je stradao ... jednostavno ;)
Ako budu i nosaci jos otisli, valja cijelu platu potrosit na Avdiju haha. Znaci, zamijenit krajnice, kugle, lezajeve, kineticke i nosace motora :(
Evo onda da se zahvalim svima na pomoci, a posebno tebi FirellesMonster, pa cu za koji dan a mozda i sljedece sedmice pokupovat to i u akciju...pa cu se javit opet ako problem ne bude rijesen ili ako bude pa da se zahvalim svima jos jednom :D Veliki pozdrav :D:turbo:
 
Drug, moj iskreni savjet ti je da prvo sve rastavis da vidis sta je otislo a sta nije ... jer izgleda da se toga tu nakupilo .. da ne uzimas neke dijelove bezveze ... prvo rastavis lijevu stranu, mislim da je kod tebe kao i kod mene, glavicina i amortizer u kompletu ... prvo otpustis saraf na centalnom lezaju, odvojis kuglu, krajnicu, stabilizator, kljesta i gore onaj saraf na aksijalnom lezaju ... izvadis to sve komplet i provjeravas ... tako ces zamijenuti sve sto ne valja a neces se izlagati trosku kupovinom bespotrebnih dijelova ;)
 
Član
Kakva plata...za 150km to sve promjenis. Zglob za audija 40km i krajnice i kugle su do 15km. Ako ti lupne na makadamu pogledaj solje ili ti ga zakretace. Obavezno spuru odraditi kad sve to zavrsis inace neces imati ni guma.
 
Kakva plata...za 150km to sve promjenis. Zglob za audija 40km i krajnice i kugle su do 15km. Ako ti lupne na makadamu pogledaj solje ili ti ga zakretace. Obavezno spuru odraditi kad sve to zavrsis inace neces imati ni guma.

Upravo tako ... mijenjas samo ono sto je otislo i sto je pri kraju ... i spuru na kraju svega, obavezno ... sretno ;)
 
Član
Upravo tako ... mijenjas samo ono sto je otislo i sto je pri kraju ... i spuru na kraju svega, obavezno ... sretno ;)
Danas sam, poslije 1-2 sata klimanja i okretanja tocka, shvatio da unutrasnji kineticki ima lufta i to sa obje strane. Valjda je to problem lupkanja pri saltanju, voznji po losem putu i motanju udesno. A najveci problem je sto to sve valja skinuti pa onda sa dijelovima otici u Motorex jer mi danas rece da se uzima po uzorku :banghead: . Evo i video da vidite kako to izgleda i zvuci...
 
Član
Ne mogu ti pomoci, nisam strucan, al' nije mi mrsko gledati kako laici opravljaju kola na internetu, meni je ovaj internet extra stvar kad je to u pitanju :D
Pratim temu dok ne popravis, izvjestavaj nas kako napredujes i obavezne pisi i cijene dijelova, da vidimo koliko ce te kostati na kraju ;)
 
Član
Ne mogu ti pomoci, nisam strucan, al' nije mi mrsko gledati kako laici opravljaju kola na internetu, meni je ovaj internet extra stvar kad je to u pitanju :D
Pratim temu dok ne popravis, izvjestavaj nas kako napredujes i obavezne pisi i cijene dijelova, da vidimo koliko ce te kostati na kraju ;)
Drug moj, najvjerovatnije da cu nekako pretrpjeti ovu zimu pa na proljece raditi generalku.. pa kostalo koliko kostalo..nema druge ;)
 
Brate, nije ti to luft u kinetickom, nego je to slobodan hod u diferencijalu mjenjaca sto je normalno ... znas kako ces najlakse testirati kineticke zglobove ... otidji negdje kod majstora na dizalicu da ti podigne auto .... upali ga, ubaci u neku brzinu, npr. 3-4 brzina i neka se vrte tockovi i onda motaj puni lijevi i vidi da li se cuje zglob, onda opet namotas puni desni i isto vidis da li se cuje ... tako ti je najlakse da testiras zglobove bez rastavljanja ... ako su otisli, cuces kcrkanje a ujedno i lezajeve tocka ako su stradali ;)
 
Ne mogu ti pomoci, nisam strucan, al' nije mi mrsko gledati kako laici opravljaju kola na internetu, meni je ovaj internet extra stvar kad je to u pitanju :D
Pratim temu dok ne popravis, izvjestavaj nas kako napredujes i obavezne pisi i cijene dijelova, da vidimo koliko ce te kostati na kraju ;)
Pokusavam mu pomoci koliko mogu, volim pomagati pa valjda uspije popraviti a usput nesto i nauciti ;)
 
Član
Brate, nije ti to luft u kinetickom, nego je to slobodan hod u diferencijalu mjenjaca sto je normalno ... znas kako ces najlakse testirati kineticke zglobove ... otidji negdje kod majstora na dizalicu da ti podigne auto .... upali ga, ubaci u neku brzinu, npr. 3-4 brzina i neka se vrte tockovi i onda motaj puni lijevi i vidi da li se cuje zglob, onda opet namotas puni desni i isto vidis da li se cuje ... tako ti je najlakse da testiras zglobove bez rastavljanja ... ako su otisli, cuces kcrkanje a ujedno i lezajeve tocka ako su stradali ;)
Zbog cega onda ovaj isti zvuk (kao na videu) kada saltam?
 
Član
Jebes prodavnicu koja radi po uzorku zaboraci to.
Ja ti mogu pomoci da mi ispises koje je auto i broj sasije i godiste...zatim napisi sta ti sve treba od djelova i dam ti orginal kataloske. I kad s njima odes u prodavnicu to je to sigurno! Nema nagadjanja. Znaci napisi mi ivde sve sto treba i ja cu ti dati sve. Toliko mogu pomoci
 
Top