Audi 80 - problemi

Audi 80 - problemi

Član
Letva volana drug sto posto imao neki dan slucaj na dvici tako isto lupkala promjenio je swe ured
 
Član
Jbg jja neki dan bacio letvu od svog! Mogo si dzaba proci. Steta
Ma nisam ja tako sretan haha
Taman nesto sredim ispadne drugi problem. Jutros da upalim, nece, i vergla, vergla, vergla. Izguram ga na put i pokusam upalit drugom nece. 350m nizbrdice do benzinske nije htio da upali. I tu zovnem majstora da dodje i nekako upalimo sa kablovima ali cim je pustio gas opet ugasio i nije htio posle ni sa kablovima. Skine razvodnu kapu, kad ono puko onaj grafit srednji (kako se vec zove). Odem tu kod komsije Vehbije, nadjemo neku malo bolju razvodnu i iglu, nastimamo kad opet nece da upali, zamijenimo svjecice, i jedva nekako upali sa kablovima opet. Ali da probam da vozim, jedva ide, stisnem gas do kraja, a kazaljka od obrtaja kao puz se pomjera. I tako ga nekako vozio prvom do kucu (prva, druga isto vuce, odnosno ne vuce, a o trecoj da ne govorim). I dog se majstorom da sutra odvezem da vidi detaljnije sta mu je.
Pa da li neko mozda zna sta bi moglo biti, ili je imao ovakav problem, da olaksa i meni i majstoru? Pozdrav
 
Član
Treba njega na Pik stavit, ali zao mi brate Audi je ko bombona, samo sto me u zadnje vrijeme malo za*ebaje. Kaze otac: ''Kako si ga ti poceo vozati, stalno se nesto pokvari.'' :(
 
Član
Problem rijesen :D . Bio preskocio 2 zuba i bili zamijenjeni kablovi od 2. i 3. svjecice (zamijenio ovaj ''majstor'' sto sam ga zvao kad nije htio da upali). i 2. svjecica mi je palila na prvom taktu, znaci nakon ozupcavanja, i zbog toga je vracalo i pucalo iz karburatora. Jedino ne znamo zasto je ''eksplodirao'' predzadnji lonac kad smo jednom pokusali da upalimo (majstor predpostavlja da je bio zapusio).Sve je kostalo 60KM (10KM dihtung poklopca ventila, razvodna kapa 10KM, razvodna ruka 10KM i kablo sa bobine na razvodnu 5KM i ruke 25KM). Jos samo ostaje da zamijenim lonac i nekad tamo na proljece hidropodizace. Eto :D
 
Član
Da sam ga ja pravio, zamijenio bih. Majstor je rekao da je dobar, samo je bio previse labav. Moze posluzit jos koji mjesec, pa cu zamijeniti kad budem mijenjao i hidropodizace.
 
Poslednja izmena:
Član
Opet ja drugovi. E ovako, jucer sam isao na malo duzu relaciju, tacnije Lukavac-Srebrenica. I tako sve je bilo normalno i super dok odjednom nije poceo da gasi kad stisnem kvacilo. Gotovo cijelim putem sam vozio 3.-4., nekih 70-80km/h. I u jednoj krivini (u jednom selu) sam vozio 3. i stisnem kvacilo da vratim u 2. kad on ugasi, ja upalim i opet tako slijedece pritiskanje kvacila, opet ugasi (i gas mi je nekako postao tvrd). Stanem, otvorim haubu i vidim nesto kao inje/mraz na strani karburatora gdje je dizna goriva (tj. lijeva strana kad se gleda ispred auta). I dok sam skinuo poklopac filtera i pokupio spuzvicom jedno 30ml vode, (koja je najvjerovatnije dosla tu kao kondenzat iz motora preko onog crijeva), to bijelo cudo sa karburatora je nestalo. I pod mojom pretpostavkom da je mozda voda ulazila u karb, pa je gasio ja sam skinuo crijevo od kondenzata i onda upalio, auto je radilo na oko 800 o/min bez ikakvih ''treskanja'' i posle toga je radio bez problema i predobro vukao. I moje pitanje je: ''Da li sta smeta sto sam to skinuo i da li je zbog toga gasio?'' Samo da napomenem jos, temperatura nije prelazila 65-70*C...

Pozdrav svima
 
Top