astra g savjeti za kupovinu

astra g savjeti za kupovinu

Član
poz
razmisljam o tome da kupim astru benzinca
ne prelazim mnogo km godisnje tako da mi benzinac pase, cuo sam da su dizeli imaju problema sa hladnim startom, bosch pumpom, turbinom...
nasao sam neku astru 2003 god. 1.6 benzin 105 ks. nema neku opremu ali je ocuvan auto sa oko 150.000 na satu.
4.500 mu je cijena. kakvi su konkretno problemi sa benzincima i o cemu da vodim racuna pri kupovini.
mozda ga najbolje odvuc na pregled u ovlasten servis?
hvala
 
Član
Stari vozi astru 2.0 dizela, 2001. godište. Turbina i dan danas nije zamjenjena, bosch pumpa na 240 000 zamjenjena. Auto nikakvih radova nije imalo na motoru, redovni servisi i potrošne stvari. sad trenutno ima oko 310 000 i vuče pravo.
 
Ako ganjas benzinca i ako ti potrosnja ne igra veliku ulogu onda uzmi 1.8, svaki motor ispod toga trosi ulje osim 1.6 8v koji je onako malo spor. Ta cijena i nije nesto povoljna. Ako ti se svidja coupe izvedba ako si mladji ima jedna fina u Gorazdu ali je decko malo tezak cas prodaje cas ne a cijena je 3600KM
 
Jaran mi je imo 1.6 16v 74kw, voli popit malo vise ulja, al zato ide veoma dobro, imo je isto i 2.0 dti 74kw i po njegovom bolji je dizel, startniji jer ima turbo, a ako se nevaram taj motor ima lanac tako da nema mjenjanja remena.
 
Član
Kolega mi ima 8v, trosila je ulja ko benzina. Moja 16v uzme do 1l na 7000km

Ali i da pocne trositi, nije neka kapitalna investicija da se to rijesi...

Benzinci do 200.000 su odlicna kupovina. A i preko, ako su ocuvani nebi odustao.

Jednostavna tehnika, pouzdani, mali potrosaci.

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
pa statistikama ovaj 1.6 bi trebao biti malo startniji ali nista strasno
ima neka astra 2.0 dti 16v 2000 god. covjek tvrdi da je neka jubilarna verzija, pocincan lim, full oprema ...hu-ha
prodaje je za 5k
nisam nikad cuo za tu neku jubilarnu verziju i taj me pocincan lim buni, sta im to znaci
tvrdi da je mjenjao bosch pumpu. to je oko 400km ustede ako je tako.
 
Član
Imaju astre g komplet pocincan lim do 2001. godine

Poslije 2001. Samo "teilverzinkt" tj. djelimicno oni rizicni dijelovi.

Jubilarna verzija je bila ona "100 jahre opel" mada nista posebno...

Gledaj da imas:

*komande na volanu
*podizaci stakala napred-nazad
*boardkompjuter (potrosnja itd)
 
Član
Kolega je imao 1.6 16V i stričević je ima i dan danas, 74 KW isto kao i 2.0 dizel koja isto ima KW. ova 2.0 je i u startu i ukupno jača i ima bolje ubrzanje. Imaju lanac koji naravno da nije vječan, ali je velika prednost
 
Prvi put cujemo da neko unisti poznati "drveni motor" kod opela od 8V :D A te 16ske kad pocnu trosit ulje nikad se ne naprave. Komande volana mozes ugraditi u svaku astru uz ulog od 20KM.
Po meni najbolji je 1.8 motor pa sve ostalo. Moze i dizel gdje su uradjene te djecije bolesti. Po tome najbolji je 2.2 dizel
 
Član
Prvi put cujemo da neko unisti poznati "drveni motor" kod opela od 8V :D A te 16ske kad pocnu trosit ulje nikad se ne naprave. Komande volana mozes ugraditi u svaku astru uz ulog od 20KM.
Po meni najbolji je 1.8 motor pa sve ostalo. Moze i dizel gdje su uradjene te djecije bolesti. Po tome najbolji je 2.2 dizel
Prvo mjenjac, pa onda i motor. Ali sve je to rijesio za relativno male pare...
 
Član
imam priliku uzet jeftinu astru H 2006 god karavan za 6.000 uvezena
ali je 1.6 benzin u pitanju
sta vi mislite o ovom autu, ili je mozda bolja opcija 1.7cdti posto 1.9 imaju problema sa pumpom i jos nekih drugih problema
 
Član
Ja Opelovom 1.6 8v motoru uskoro dizem spomenik,u znak zahvale. Ne mozes ga satrati,ali bas ne mozes. Kao sto ti rekose,od ostatka ganjaj 1.8 .
 
Top