astra g savjeti za kupovinu

astra g savjeti za kupovinu

Član
pa mslm da kod svakog auta treba gledat servisnu?
ne vidim nista lose u tome
U redu je to. Ali astra G nije neko luksuzno i komplikovano auto za servisirati. Minimum je 13god staro. Ulje i filtere joj mozes na autoputu zamjenuti. Cisto sumnjam da iko ziv jos ide s njom u ovlasteni na servise...

Tako da nemoj SAMO gledati na servisnu. Gledaj opste stanje vozila:

Motor (rad, pusta li ulje)
Remenje (benzinci) (svake 4god. ili 60.000km)
Hrdja (zadnji blatobrani, ispod cepa/gume za sipanje goriva)
Modeli prije 1999. Imaju slabu zastitu od korozije.
Najbolji su od 1999-2001 (full cinkovanje)
Od 2001-2004 samo djelomicno cinkovanje (kriticni dijelovi)

Kod dizela imas bosch pumpu (400km) i miran si...
Kod benzinaca svake 4 godine veliki servis (300km)

Benzinci odlicno idu na plin. 1.6, 1.8, 2.0 extra motori.

Dizeli isto jako dobri 2.0 i 2.2


Send via Gameboy Color
 
U redu je to. Ali astra G nije neko luksuzno i komplikovano auto za servisirati. Minimum je 13god staro. Ulje i filtere joj mozes na autoputu zamjenuti. Cisto sumnjam da iko ziv jos ide s njom u ovlasteni na servise...

Tako da nemoj SAMO gledati na servisnu. Gledaj opste stanje vozila:

Motor (rad, pusta li ulje)
Remenje (benzinci) (svake 4god. ili 60.000km)
Hrdja (zadnji blatobrani, ispod cepa/gume za sipanje goriva)
Modeli prije 1999. Imaju slabu zastitu od korozije.
Najbolji su od 1999-2001 (full cinkovanje)
Od 2001-2004 samo djelomicno cinkovanje (kriticni dijelovi)

Kod dizela imas bosch pumpu (400km) i miran si...
Kod benzinaca svake 4 godine veliki servis (300km)

Benzinci odlicno idu na plin. 1.6, 1.8, 2.0 extra motori.

Dizeli isto jako dobri 2.0 i 2.2


Send via Gameboy Color
A sta je sa 2.2 benzin?
 
Uzmi ba 1.6 8V imas ih kolko hoces kakvih hoces. Mislim da ima siva u Tesnju fina. Ne mogu stvarno da vjerujem da ne mozes naci auto. Ili si bas picajzla ili je trazis za 3000
 
Član
Uzmi ba 1.6 8V imas ih kolko hoces kakvih hoces. Mislim da ima siva u Tesnju fina. Ne mogu stvarno da vjerujem da ne mozes naci auto. Ili si bas picajzla ili je trazis za 3000
mozda si u pravu malo sam picajzla...
prosla nije bila losa ali mi je islo na zivce sto ne radi board computer, poderana sjedista, onda je lik zakacio negdje dobro je zgreljio tapacirung visi itd itd... znam sta mislis na slikama uvijek auta extra medutim kad odes druga prica

imal ko s ilidze da pogleda ovaj http://www.olx.ba/artikal/24361504/opel-astra-1-6-b-74-kw-sport/
 
Član
Autu 15 godina, dzaba trazis savrsenog, ako neki i ima on nije 4000 nego 7000, kao i sa svakim autom
A to je vec blizu cijene Astre H
Jedino mozes potrazit Astru g novijeg godista, prodavala se uporedo sa astrom h, kao astra classic
 
Član
Autu 15 godina, dzaba trazis savrsenog, ako neki i ima on nije 4000 nego 7000, kao i sa svakim autom
A to je vec blizu cijene Astre H
Jedino mozes potrazit Astru g novijeg godista, prodavala se uporedo sa astrom h, kao astra classic
bas sam gledao takvu 2008 god. ja mislim da se ta astra classic pravila u turskoj (ne znam gdje sam to citao)
nekako je drugacija, ne mogu ti objasniti ali ona od 2001 mnogo bolje lezi na cesti, cvrsta, stabilna ova classic mi lici na jeftinog renoa
primjetio sam to odma na vratima, mnogo su laksa od one astre...
takvi su moji utisci sad...
 
Član
Pravila se u poljskoj, negdje sam citao davno, o kvalitetu ne znam, al cisto sumnjam da je to nesto previse sfusereno, dobijes novije auto za pristojnu cifru... ko voli nek izvoli
 
Član
hvala svima na savjetima
nasao sam astru 1.6 8v od 85ks. motor je stvarno fantastican (ispod haube isto sve tip top), enterijer perfektan, limarija takoder samo na desnom lijevom blatobranu izbacio jednu "bubuljicu", vjerovatno problem sa korozijom na tom mjestu za par godina...
po meni pod je u losem stanju :eek:, sto je izazvalo smijeh majstora koji kaze da je to normalno za auto tog godista (2000), da nosaci drze vjecno itd itd. da mi to nije rekao vjerovatno je ne bi kupio...
udarena je djelimicna zastita na podu, znaci crno vecinom oko auspuha i sredine auta, dosta fleka "korozije" okolo i duz rubova (dakle onaj dio prije limarije mozda nekih pola cm).
ja bi opet isao na sigurno i sastrugao svu koroziju i udario zastitu na ostatak poda. mozda pretjerujem sta vi mislite?
nemam kanal, mozete li mi preporuciti auto limara ili osobu koja ce to uraditi kako treba, da nece sfuserit?
hvala jos jednom:turbo:
 
Član
Ako je krenula korozija, rjesavaj to odmah.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Top