Angel Eyes - napravi sam

Angel Eyes - napravi sam

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
nije lose ali ja znam i za drugi metod pravljenja "ociju" znaci uzeti neonku uraditi krug i postaviti mislim da je i lakse jer se ne mora rezati ovo, samo treba otici tamo gdje se rade neonke gdje se oblikuju mislim da ima neko ovdje i da ti to uradi i samo postaviti naravno kasnije sve prikopcati i to je to a tako su inace i orginalne "oci"
 
Administrator
respo je napisao(la):
nije lose ali ja znam i za drugi metod pravljenja "ociju" znaci uzeti neonku uraditi krug i postaviti mislim da je i lakse jer se ne mora rezati ovo, samo treba otici tamo gdje se rade neonke gdje se oblikuju mislim da ima neko ovdje i da ti to uradi i samo postaviti naravno kasnije sve prikopcati i to je to a tako su inace i orginalne "oci"
a gdje se to ovde rade neonke ?
 
Član
pa ne znam gdje se rade ali vjerovatno ima kao da ce ovaj cevabdzija ici u njemacku da mu uradi natpis na radnji s neonkama cevabdzinica kod muje
 
Član
pa polako tek sam dosao ;) tako da mislim da je ovo blaza varijanta mozda malo skuplja ali je bolja
 
Član
e druze neonke ne mogujer nasa auta su spustena,lose ceste i stresu se i prestanu raditi,a ovo nije uopste komplikovano samo polako
 
Član
Te neonke o kojim pricas ne vjerujem da mogu ra rade na 12V ali ima i bolje rjesenje. Ugradnja neon zice u suplju cijev za zaluzine. a neon zica ima u raznim duzinama do 0,20 do 2,2m. ima ih kupiti u prodavnicama racunarske opreme. Ja sam nasao od 1,8 i 2.2 m po cijeni od 26-35KM za krace ne znam gdje ima a ove duze ima uzeti u alphi na ch willi preko puta villa parka
 
Član
pazi ne govorim o tim neonkama govorim o onim neonkama kao sto se stavljaju u autu ili ispod auta i sto se tu ne strese i ne prestanu raditi? nije losa ni ova ideja sa ovom zicom ali kazem da je jednostavnije naravno svako ce odluciti sta da radi i kako.

pa kupiti ovu od 2 metra pa da ima za citav forum :D
 
Član
respo je napisao(la):
pa ne znam gdje se rade ali vjerovatno ima kao da ce ovaj cevabdzija ici u njemacku da mu uradi natpis na radnji s neonkama cevabdzinica kod muje

Kad vec spominjes cevabdziju muju da ti kazem da neonke u ranji su napravljene od stakla visokog stepena savitljivosti i ispunjene neonom kao plinom. A kao takve nisu u stanju da budu pobuđene naponom 12V vec naponom od 220V sa dodatkom prigusnice koja smanjuje frekfenciju sa 50HZ na nize. Znaci ne radi na istosmijernu struju nek me ispravi IgyRacer ako grijesimtako da to ipak nisu neonke koje bi se mogle prilagoditi za rad na autima. Neonke namjenjene za rad u autima su od plastike koja se takođe moze savijati ali samo kad u njima nema gasa jer se ovaj siri, a doveo bi do pucanja cijevi a samim tim i istjecanja gasa. eto toliko ako ipak mislis da nisam upravu ti se jos negdje raspitaj.
 
Član
nisam mislio bukvalno one sto se stavljaju kao reklamu ali ako taj neki ovdje pravi te vjerovatno moze napraviti i ove ali to je sada vec druga tema al da se vratimo ja sam samo predlozio kako jos moze i kako je po meni lakse a mislim da se i ima uzeti ove ring svjetleci ali ne naravno ovdje odvojeno pa mozda neko naleti preko e-baya na to pa nek vidi koliko kostaju jer je moj jedan prijatelj iz UK to napravio
 
Bar po meni ako ti to ide napravi sam od slaufa ako mozes vazno je da lijepo stoji i da nije offirno. Svako ima svoj nacin
 
Član
najbolje orginal :)) mah gledo sam clip kako se prave i iskreno mislim da bi mogao sve ono napravit...(elektro-tehnicar)... najtezi dio posla valja uvalit to u far... ne moze se svaki far otvarat tek tako i stavljat-fiksirat sve po zelji ...
 

IGY

Član
one neonke na radjnama sto svijetle, debele su bar cenat u precniku i mogle bi stati u far od fapa da se neprimjeti, a kao sto rece emirEX_sa te neonke rade na frekfenciji manjoj od 50HZ tako da od toga nema nista, ima mogucnost da se obori da radi na manjem naponu (a tu ide par dioda, tranzistor i tiristor) pa se to sve poveze preko priguusnice i dobije neki napon na naizmijenicnoj struji, i onda da to prebacis na istosmijernu stavis jedan "grecov spoj" (koji se sastoji od 4 diode unakrsno povezane)
i to sve skopcas na auto i uz veliku pomoc dragog Boga mozda to i zasvijetli, ali kao sto rece alenx to bi na nasim cestama radilo dan dva naletio bi na rupu ili presao preko sina i to bi onda bio uzaludan trud, tako da je to najlakse napraviti kao sto je vec alenx pokazao na svojim primjeroima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top