Amortizeri.....

Amortizeri.....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
imas kod nuica naruciti sve modele bilstein amorta a slobodno na njih stavi opruge kakve zelis neces imati probleme ja sam na bilsteinu vec 4 godine na raznim autima i nikakve primjedbe nemam
 
bmwscaner je napisao(la):
imas kod nuica naruciti sve modele bilstein amorta a slobodno na njih stavi opruge kakve zelis neces imati probleme ja sam na bilsteinu vec 4 godine na raznim autima i nikakve primjedbe nemam


ima li bilsten opciju da je skraćen uglavnom da je niži od tvorničkih da se dobije na spuštenosti rećemo sad imam plinska amortizera obične visine ali plinska i na njima 4 crvene opruge pa me zanima kad bi sad uzeo bilstein ili kaiaba te kraće bili mi se spustilo auto ili visina ostaje ista a ta skraćenost služi da nehoda spirala nek netko pojasni ako nije problem hvala
 
Član
Evo ti broj tel 061/351-593 on ti nabavlja sve od nuica ima bilstein amortizere ,pa se probajte dogovoriti
 

IGY

Član
evo upravo zvao Nuica i kaze 235 km komad, plinski kratki, a plinski obicni znaci standardni 80 KM komad


nis stavicu onda obicne plinske na kratke opruge valda ce biti sve OK
sta vi mislite
 
Član
IGY je napisao(la):
evo upravo zvao Nuica i kaze 235 km komad, plinski kratki, a plinski obicni znaci standardni 80 KM komad


nis stavicu onda obicne plinske na kratke opruge valda ce biti sve OK
sta vi mislite

Mislim da nece biti bas OK ;)
Ako su amortizeri duzi a opruge krace, amort nece uopste raditi tj. samo ce na oprugama ici gore dole. Brzo ces morati mijenjati solje amortizera jer ce tako stradati od silnog lupanja.
Imao sam na jednom autu takvu kombinaciju i vjeruj ostao bez texta kad sam rastavio prednji amort od opruge, solja ili kako je vec zoves na vrhu amortizera koja ide u kos se prosula totalno od lupanja :(
Promisli jos jednom prije kupovine.
LP
 

IGY

Član
znam sve mi je jasno ali nestomi puno da se istresem 230 km za jedan amortizer znaci dva komada 460 dodam jos malo i kupim gewinde onda
 
Član
http://www.duw.de/shop/DetailView.aspx?CatalogProductId=253744
nemoras sve kupiti kod nas Igy ;)
evo kratki a jeftiniji od nuica
LP
 

IGY

Član
Gtiboy je napisao(la):
http://www.duw.de/shop/DetailView.aspx?CatalogProductId=253744
nemoras sve kupiti kod nas Igy ;)
evo kratki a jeftiniji od nuica
LP

hvala ti puno, moracu ovo nekako skontati da uvezem
 
hmmm nije mi jasno kako će razvalit šolju ako je ok opruge kod mene su 4 plinska amortizera na golfu 2 sa crvenim oprugama kod mene je auto 4 godine i vozim bez problema a još je golf od sebe krut a čak i na njemu 16 ke felge dakle moje je mišljenje uzmi 4 plinska amortizera fino stavi opruge da nešeta opruga tj da nema lufta i neboj se jedini problem može doć ako je opruga kidana pa da ima lufta onda amortizer nema svoju fukciju i više udara od šolju
 
Član
@dadao_style
Moze polupati solje ako su opruge kratke te amortizer nema funkcije, nego samo opruga radi. Spustanje do -20/25mm moze ostati obicni amortizer, ali sve ispod toga uglavnom pravi probleme.
 
pa da ija sam naveo opciju ako je opruge rećemo crvena žuta plava bilo koja kraća od djela dna do vrha amortizera odnosno kad ima lufta tu može da stvara problem a ako je nategnuta onda bi trebalo da sve bude ok nadam se da sam u pravu igy u svakom slučaju javi kako si rješio koje si stavio i kako se ponaša auto i koliko su para
 
Član
Gtiboy samo da te ispravim malo, tacno je sto si rekao da polupas amortizer u principu, ali ne hoda auto "samo na oprugama" kad je ova kombinacija, nego ne hoda nikako :) kad amortizer zakuca do kraja , to je kao sipka obicna :D a drugo, ne znam kako vama to uspijeva, gdje to vi vozite :D kod mene je takodjer zalijepljen auto naprijed pa nisam nikad uspio zakucat prednje amortizere da lupe?
 

IGY

Član
ajde onda neko konkretan odgovor

obicni plinski amortizeri na crvene (kratke opruge) da ili ne
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top