Alfa 147 FL 1.9 jtdm 16v

Alfa 147 FL 1.9 jtdm 16v

selespeed je pomalo osjetljiv, ja bi radije zaobiso taj mjenjac, al zna se desit i da manual crkne, nista novo :) nisam prije vidio poruku pa tek sad odgovaram


u medjuvremenu je mjenjac otiso, tacnije pukla viljuska, al posto sam vec prije pripremio drugi mjenjac, odma sam pokvareni zamjenio. naravno novo ulje stavljeno u mjenjac. odma poslije toga izvadjene swirl klapne iz grane, grana ociscena, zavarena i poravnata. ocisceni usisni kanali. trenutno smo na 211000km po njenom satu i prije 2 dana uradjen mali servis

sad preostaje malo igranja oko izduva, ponovo remap kod drugog tunera i softwersko gasenje swirl klapni

Ko ce je sada remapirati? :D
 
Super Moderator
Nisam cuo da su na jtdm-ovima ikad pravile probleme.


ma prave al malo manje, sve su to isti proizvodjaci. kod mene su nove stavljene al samo klapne ostalo nije mjenjano i onda je na grani gdje stangica od klapni malo mastilo

Ko ce je sada remapirati? :D

mislim da se toni zove, iz hrvatske sto mapira onog punta 16v

@allroad
Sta je ta swirl klapna ?

klapne u usisnoj grani, kad su zatvorene simuliraju 8V kao da mu je lakse u niskim obrtajima
 
Super Moderator
nista posebno se nije radilo, alfica dobila novo ulje, ponovo shell. auto dosta ljepse radi
potrosnju smo povecali na 8.9 zadnji tank, al je ok s obzirom na voznju
ubaceni prednji alcantara sicevi koje sam dobio od kolege, definitivno drugi auto unutra i ohladio sam od koznih siceva, sad samo uskoro trebam i zadnju klupu uzeti i tapacirunge
ofarbane veljusti u zutu boju. bile su crvene al necu crveno jer je 90% crveno i na crnu boju dobro idu zute. iz jos jednog razloga sam izabro zutu boju, a to je da cu felge farbati u malo tamniju nijansu sive pa ce to ljepse izgledati, lambo stajl :D

ponovo radjen izduv jer je ovaj majstor neke stvari sfuserio tipa umjesto cijevi 55 stavio je 50 i lonac nista ne valja, tako da lonac je u smecu, ostaju samo cijevi i predkat poslije turba..nadam se downpipe da ce tu nekad doci

gornja cijev IC - grana je takodje smotana od cijevi za auspuh fi55




evo koja slika sa koleginim rs-om








 
Poslednja izmena:
Super Moderator
ubacena su i alfatex sjedista, materijal nesto kao alcantara. sad imam i nazad naslon za ruku :p
dosta ljepse izgledaju sjedista. nemam nesto slika, vidi se malo

IMG_20151111_161759.jpg IMG_20151111_161822.jpg

IMG_20151111_161743.jpg

evo i jedan zanimljiv broj, slikano prije desetak dana, sad smo vec na nekih 214100km. zadnjih 1500 km prosjecna potrosnja 7.8 litara. bc pokazuje litar manje ovaj put. inace laze oko 0.5 litara

image-2ed50c65cd5468a287ff9a3b7c4f596709bdae082c59007ef2ba1d851e421d3c-V.jpg




IMG_20151110_232714.jpg

a ovo je potrosnja spore otvorene voznje, u ovom slucaju bc ne laze. laze kad je u pitanju kombinovana voznja





IMG_20151111_161933.jpg IMG_20151111_161940.jpg IMG_20151111_161910.jpg


evo par slika od maloprije, malo se kupali
 
Poslednja izmena:
Član
Taj test se ceka :) fini radovi al kad si vec mjenjao sjedita sto ne od TI mislim i ova su super. Ja patim za alfom 147 TI pa ne zamjeri sto bi zelio od nje TI napraviti. Stoga vidi heheh rucicu mjenjaca metalnu mislim q2 su imali
 
Super Moderator
Taj test se ceka :) fini radovi al kad si vec mjenjao sjedita sto ne od TI mislim i ova su super. Ja patim za alfom 147 TI pa ne zamjeri sto bi zelio od nje TI napraviti. Stoga vidi heheh rucicu mjenjaca metalnu mislim q2 su imali

q2 sjedista izgledaju odlicno al kostaju puno, cca 300-500€, a za te pare se moze uraditi dosta boljih stvari. q2 spera se skoro kupi za tu lovu a to je bolje od sjedista :)
sto se tice rucice ne bi mjenjo ovu momo, fino lezi u ruci i ne izgleda lose. a sve q2 detalje je malo teze naci, pogotovo kod nas
 
Poslednja izmena:
Top