Alfa 147 FL 1.9 jtdm 16v

Alfa 147 FL 1.9 jtdm 16v

Član
Da, spojler od TI obavezno, al kod nas slabo tih dijelova ima za alfu. planiram taj spojler, malo spustit auto, projektore u farove, dupli izduv nazad i downpipe... kad se skupi jos para ici ce i druga sjedista unutra, kozna najvjerovatnije. Htio sam i TI felge, al su ih precijenili kod nas tako da sam kupio ove multispoke
@Davor_ ma poslacu ti ja jednu, samo prebaci lovu :D
Pa iskreno trebacu nekoga ko se bavi autima jer hocu uvesti nesto mada po zakonu mora biti 25godina staro da bi ja to mogao uvesti mada otom potom
 
Član
ahha, pratit ću temu i gledat šta si sve uložio, da znam kako mi je održavano buduće auto :D
 
Član
Zvrk pravi.
Moram biti iskren i reci da mi je pfl linija nekako skladnija, ali ova tvoja izgleda tiptop sada. Odlicno ide, odlicno lezi, ali se treba dosta uloziti da sve bude utegnuto i bez kuckanja

Jesi razmisljao o chipu, jtd trpi dosta,
 
Super Moderator
Ovaj allroad ima chip na chip :D

jest jest cip na cip hahaha :D

Zvrk pravi.
Moram biti iskren i reci da mi je pfl linija nekako skladnija, ali ova tvoja izgleda tiptop sada. Odlicno ide, odlicno lezi, ali se treba dosta uloziti da sve bude utegnuto i bez kuckanja

Jesi razmisljao o chipu, jtd trpi dosta,

uradio mi je dejan mapu i egr off, ali imam problem sa prepunjavanjem, maf je super, probo sam drugi el.mag. ventil, nista, probo sam drugi MAP. nista... turbo je repariran prije 20 000km i sumnjam da se zaprljo tako brzo. e sad jel turbo lose ustelovan, aktuator ne otvara pravilno, nemam pojma, iso sam neki dan u turboservis on kaze nema sanse da je do turbine pa hajd sad kome vjerovati, al imam problem s tim
pfl ima bezvremensku liniju i nece zastariti, FL jos malo pa je skroz zastario auto, al to je vec stvar ukusa, meni je FL ljepsi, al vrlo rado bi vozio i pfl da nisam ovu kupio :)
 
Član
U kojim situacijama prepunjava turbo?

Iskreno, draze bi mi bilo da je Dejan skuplji, a da se posveti svakom autu malo vise od upucavanja mape koja radi dobro na istom motoru ali na cy autu.
 
Super Moderator
U kojim situacijama prepunjava turbo?

Iskreno, draze bi mi bilo da je Dejan skuplji, a da se posveti svakom autu malo vise od upucavanja mape koja radi dobro na istom motoru ali na cy autu.

vidi, radio mi je dejan 2 puta, korektan je bio. uradio mi auto u glamocu i javlja se nakon 10-ak dana kaze da je ''pogrijesio'' u mapi sa nekim limitom goriva bla bla ne razumijem se u to, i drugi put mi je uradio auto sa ispravljenom mapom i onda sam ja trazio da jos malo pojaca i digo je pritisak turba za 0.05, dakle skroz sitno
a prepunjava mi u 4,5 i 6 brzini... a kad se duze vozi jace i forsira (citaj kad se bas ugrije) onda prepunjava nekad i trecu i oslabi u niskim obrtajima
prepunjava tako sto recimo cetvrtom od 2500-4500 obrtaja kad izvlacim, par puta prekine ubrzavati pa opet krene, u petoj se to desi vise puta jer je duza brzina, a u sestoj jos vise naravno. sve sam isprobo sto mi je palo na pamet i ne mogu da rijesim to. u normalnoj voznji nema problema sve je ok, kod preticanja sve normalno za cas predjes auto, al eto kad hoces da ga izvlacis do kraja desi se to
 
Super Moderator
Alfa ide, preko 1000km s novim kvacilom i za sad je ok. zadnji rezervar potrosnja po BC-u 7.1, ustvari okruglo 8
Danas uradio izduv, skino onaj vodokotlic od lonca nazad, stavio navodno protocni lonac sa 2 izlaza i smoto cijev i za drugu stranu. razlika valjda nikakva, osim sto meni ljepse izgleda :D


evo ovdje se vidi da ne strse nastavci. jedino sto sam ja htio fi90 nastavke, al nije bilo pa sam moro uzeti fi80







 
Član
Prvi put vidim ovako na 147 i mogunti rec ideja mi se ne svidja al sad kad vidim bas lijepo se uklopilo :)
A znas da plače za krovnim spojlerom !?
 
Super Moderator
Prvi put vidim ovako na 147 i mogunti rec ideja mi se ne svidja al sad kad vidim bas lijepo se uklopilo :)
A znas da plače za krovnim spojlerom !?

znam da place, al ne mogu ga naci po nekoj normalnoj cijeni, a trenutno imam precih stvari. ima kupiti hajmo reci kit za 147 FL ovakvih auspuha, komplet, samo to dodje oko 500€

2pzbiax.jpg 6rhkex.jpg 147Duplex1.jpg



s tim sto na ovoj crvenoj puno strse, a na crnoj su mi prevelike, mislim fi105 ili cak 110 da je.. ja sam htio fi90 i bilo bi ljepse nego sad, al nije bilo pa sam moro uzeti fi80 nazalost

evo link pogledaj

http://shop.alfisti.net/Tuning-Styl...-Steel-Double-Rear-Silencer-117x78::6583.html

prvo sam htio dva izduva na jednoj strani kao sto ima 147 GTA recimo, ali rupa na braniku od 147 FL gdje izduv ide je takvog oblika da 2 nastavka ne pasu i ne stoje fino kao na starijoj 147.. bilo je ili jedan nastavak na jednoj, ili po jedan na obje strane
 
Poslednja izmena:
Top