AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.! (ODGOĐENO)

AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.! (ODGOĐENO)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

black_mamba je napisao(la):
bas nije vozacu se naplati startnina suvozacu ulaznica svi placaju prisutnost

Pa bas jeste ! Vozacu se naplati startnina u iznosu 50-60 maraka (sto i nije malo) i u toj cijeni, najmanje sto organizator treba da ucini jeste da dozvoli vozacu da uvede sa sobom jednu osobu (mehanicar ili pratnja)
Ako nista, ad se bar na neki nacin zahvalite svakom takmicaru sto je dosao sa svojim autom da se takmici i tako i podrzi manifestaciju koju organizujete !
*ebo 5 maraka, ako je na tome zapelo nema problema, ja cu prvi za svoju pratnju platiti i tih 5 maraka ali padate na sitnicama i po meni je to sitnicarenje. Sta je sljedece, naplacivanje parking mjesta takmicarima ?
 
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

turbina je napisao(la):
black_mamba je napisao(la):
bas nije vozacu se naplati startnina suvozacu ulaznica svi placaju prisutnost

Pa bas jeste ! Vozacu se naplati startnina u iznosu 50-60 maraka (sto i nije malo) i u toj cijeni, najmanje sto organizator treba da ucini jeste da dozvoli vozacu da uvede sa sobom jednu osobu (mehanicar ili pratnja)
Ako nista, ad se bar na neki nacin zahvalite svakom takmicaru sto je dosao sa svojim autom da se takmici i tako i podrzi manifestaciju koju organizujete !
*ebo 5 maraka, ako je na tome zapelo nema problema, ja cu prvi za svoju pratnju platiti i tih 5 maraka ali padate na sitnicama i po meni je to sitnicarenje. Sta je sljedece, naplacivanje parking mjesta takmicarima ?

kao prvo ja nemam veze sa tom trkom ni sa cim nego ti govorim zato sto to znam a to sto on plati 50-60km startnine neide klubu nego u fond nagrada znaci mogucnost da takmicar osvoji treba stavit da je uplata 10km i da bude zadovoljan a fala bogu da osvoji prvo mjesto bilo bi klosari dali nagradu 100km nisu je trebali ni davat ili tako nesto
 
Početnik
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

black_mamba je napisao(la):
kao prvo ja nemam veze sa tom trkom ni sa cim nego ti govorim zato sto to znam

Moja greska, izvinjavam se ! Sacekajmo onda da se ocituje neko iz organizacije ;)
 

JD.

Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

muha je napisao(la):
Style su 2 klase , sad razmisljamo dal da radimo podjelu po godistu ili po velicini auta...

da bude graniica recimo 95 godina... ili recimo auta do 4m duzine..

ja bi po godistima al 3 klase onda

do 1990
1990-2000
od 2000
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

turbina je napisao(la):
black_mamba je napisao(la):
kao prvo ja nemam veze sa tom trkom ni sa cim nego ti govorim zato sto to znam

Moja greska, izvinjavam se ! Sacekajmo onda da se ocituje neko iz organizacije ;)

Nema potrebe za dizanjem tenzija oko ovih stvari.
Na sastanku Organizacijskog odbora utrke donijeta je odluka da su ove godine samo vozači oni koji plate startninu i svi ostali plaćaju ulaznicu od 5,00 KM za ulaazak na prostor eventa. To je naša odluka. Ne znam zašto bi se raspravljalo o tome da padamo na tim sitnicama.
Mislim da je odluka korektna, jer prošlih godina bi sa vozačima u autu dolazilo i po 3-4 ljudi koji bi ulazili da ne plaćaju karte. Hajde nije ni to neki problem za rasprave. Ali u predstartni prostor su ulazili raznorazni "mehaničari" koji su samo pravili probleme organizatoru i zbrku kod zapisničkog stola i mjerne službe.

Ove godine mehaničari neće moći ulaziti u prostor kod zapisničkog stola. U predstatni prostor će moći ući samo do linije 10 metara (koja će biti označena na stazi i pored nje) od ulaska u predstarni prostor i TO ISKLJUČIVO SAMO KOD OPRAVKE VOZILA NATJECATELJA I EVENTUALNO PRIPREME VOZILA PRIJE STARTA! Neće biti nikakvog daljeg zadržavanja tih osoba u predstarnom prostoru nakon što obave svoj posao!
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

Ajmo trkaci otvorene su prijave na www.akhercegovina.com :cool::cool:
 
Početnik
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

guru je napisao(la):
Nema potrebe za dizanjem tenzija oko ovih stvari.
Na sastanku Organizacijskog odbora utrke donijeta je odluka da su ove godine samo vozači oni koji plate startninu i svi ostali plaćaju ulaznicu od 5,00 KM za ulaazak na prostor eventa. To je naša odluka. Ne znam zašto bi se raspravljalo o tome da padamo na tim sitnicama.
Mislim da je odluka korektna, jer prošlih godina bi sa vozačima u autu dolazilo i po 3-4 ljudi koji bi ulazili da ne plaćaju karte. Hajde nije ni to neki problem za rasprave. Ali u predstartni prostor su ulazili raznorazni "mehaničari" koji su samo pravili probleme organizatoru i zbrku kod zapisničkog stola i mjerne službe.

Ove godine mehaničari neće moći ulaziti u prostor kod zapisničkog stola. U predstatni prostor će moći ući samo do linije 10 metara (koja će biti označena na stazi i pored nje) od ulaska u predstarni prostor i TO ISKLJUČIVO SAMO KOD OPRAVKE VOZILA NATJECATELJA I EVENTUALNO PRIPREME VOZILA PRIJE STARTA! Neće biti nikakvog daljeg zadržavanja tih osoba u predstarnom prostoru nakon što obave svoj posao!

Niko i ne dize tenzije, samo konstatujemo i iznosimo svoja misljenja

Sasvim je OK i treba dozvoliti svakom vozacu da sa sobom uvede maksimalno jednu osobu ako to vozac zeli. Tako je uvijek i bilo. Zasto ste ranije pustali da sa jednim vozacem udje vise od jedne osobe, u to necu ulaziti i smatram da je to vas problem i stvar vase organizovanosti kontrole ulaska na stazu ...
Krajnje je ruzno i nekorektno, takmicaru koji prevali kilometrazu da dodje i svojim ucescem podrzi vasu manifestaciju (jer ipak bez takmicara nema ni trke ) plati 50-60 maraka startninu, i vi mu ne dozvolite da sa sobom uvede npr svoju djevojku ??? Odnosno, trazite da vam plati dodatnih 5 maraka za tu osobu ?
Nije do tih pisljivih 5 maraka nego je stvar do nekog principa (zbog tog istog principa sad razmisljam da nikako ne dodjem na trku u vasoj organizaciji)
Ovako vozacu ne dajete ama bas nista zauzvrat osim mogucnosti da se trka i to na pisti koja, sa "kvalitetom asfalta", odavno nije za trke...

Sto se tice restrikcije kretanja tih osoba u predstartnom prostoru kao i u blizini mjerne sluzbe, apsolutno se slazem i tako je trebalo bit i puno ranije...

Eto, ne shvatite ko neku provokaciju nego smatrajte ovo kritikom na organizaciju i uzmite je u obzir na sljedecem sastanku ;)
 
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

druze turbina samo da te pitam jesi bio u osjeku i na jednoj trci
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

turbina je napisao(la):
guru je napisao(la):
Nema potrebe za dizanjem tenzija oko ovih stvari.
Na sastanku Organizacijskog odbora utrke donijeta je odluka da su ove godine samo vozači oni koji plate startninu i svi ostali plaćaju ulaznicu od 5,00 KM za ulaazak na prostor eventa. To je naša odluka. Ne znam zašto bi se raspravljalo o tome da padamo na tim sitnicama.
Mislim da je odluka korektna, jer prošlih godina bi sa vozačima u autu dolazilo i po 3-4 ljudi koji bi ulazili da ne plaćaju karte. Hajde nije ni to neki problem za rasprave. Ali u predstartni prostor su ulazili raznorazni "mehaničari" koji su samo pravili probleme organizatoru i zbrku kod zapisničkog stola i mjerne službe.

Ove godine mehaničari neće moći ulaziti u prostor kod zapisničkog stola. U predstatni prostor će moći ući samo do linije 10 metara (koja će biti označena na stazi i pored nje) od ulaska u predstarni prostor i TO ISKLJUČIVO SAMO KOD OPRAVKE VOZILA NATJECATELJA I EVENTUALNO PRIPREME VOZILA PRIJE STARTA! Neće biti nikakvog daljeg zadržavanja tih osoba u predstarnom prostoru nakon što obave svoj posao!

Niko i ne dize tenzije, samo konstatujemo i iznosimo svoja misljenja

Sasvim je OK i treba dozvoliti svakom vozacu da sa sobom uvede maksimalno jednu osobu ako to vozac zeli. Tako je uvijek i bilo. Zasto ste ranije pustali da sa jednim vozacem udje vise od jedne osobe, u to necu ulaziti i smatram da je to vas problem i stvar vase organizovanosti kontrole ulaska na stazu ...
Krajnje je ruzno i nekorektno, takmicaru koji prevali kilometrazu da dodje i svojim ucescem podrzi vasu manifestaciju (jer ipak bez takmicara nema ni trke ) plati 50-60 maraka startninu, i vi mu ne dozvolite da sa sobom uvede npr svoju djevojku ??? Odnosno, trazite da vam plati dodatnih 5 maraka za tu osobu ?
Nije do tih pisljivih 5 maraka nego je stvar do nekog principa (zbog tog istog principa sad razmisljam da nikako ne dodjem na trku u vasoj organizaciji)
Ovako vozacu ne dajete ama bas nista zauzvrat osim mogucnosti da se trka i to na pisti koja, sa "kvalitetom asfalta", odavno nije za trke...

Sto se tice restrikcije kretanja tih osoba u predstartnom prostoru kao i u blizini mjerne sluzbe, apsolutno se slazem i tako je trebalo bit i puno ranije...

Eto, ne shvatite ko neku provokaciju nego smatrajte ovo kritikom na organizaciju i uzmite je u obzir na sljedecem sastanku ;)

Sasvim je ok i da im naplatimo ulaznice jer kao prvo kad već govorimo o startninama mi kao klub nemamo apsolutno nikakve koristi od toga, to kao što već znaš ide natrag opet tim dečkima koji su ih i uplatili.

Druga stvar ako djevojka jednog od organizatora odnosno mene može doći i platiti ulaznicu zašto bi netko od vas bio iznimka? Isto tako bi je platila moja mater ili ćaća da dođu na pistu pa prema tome nema svrhe da više raspravljamo o tome :icon_rolleyes:

Što se tiče kvalitete asfalta čim ti turbina sam ili sa svojom ekipom napraviš utrku na nekom "kvaliltetnijem asfaltu" mi ćemo svi doći.

I svi ćemo, osim vozača, platiti ulaznice to ti ja garantujem ;)
 
Početnik
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

Ocito da vam se ni dobronamjerna kritika ne moze uputiti, vi uvijek znate najbolje...
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

turbina je napisao(la):
Ocito da vam se ni dobronamjerna kritika ne moze uputiti, vi uvijek znate najbolje...

Normalno. Mi prijatelju živimo od ulaznica. A i vi indirektno. Ono što zaradimo potrošimo opet na organizaciju utrka da bi ljudi imali gdje voziti, vidis kakvo je vrijeme došlo, spala knjiga na dva slova, dobro ikako imamo gdje voziti.

Dosta je nama djevojaka i naših a ne tuđih :icon_biggrin:, a kad bude utrka sami mehaničari na pisti :icon_eek:! Bogami nema ih toliko ni na utrci F1 :cool:!
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

Zbog čega vi napadate ljude:icon_mad::icon_mad:

Treba momcima iz AMK Hercegovine skinuti kapu za organizaciju,a ne ih napadati zbog nekih 5 km ili nekog principa...

A za te cure i mehaničare mogu samo da se nasmijem
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

cuj ja bi placao curama da dodju na pistu u zadnje vrjeme nigdje zenska na trkama bokte ko peder bal i sto dodje su necie zene tako da nema gledanja :lol:
sto se tice tih ulaznica za mehanicare i ove sto se trkaju,j*te ga nisam ni znao da se ne placa ja sam svo vrjeme placao trkao se ili ne bio mehanicar ili ne,ovo stvarno iskreno govorim nije zaj*ancija tako da mi je svejedno sam nemojte udarat i za usi vuc i ja cu doc;)
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

Ne bih se više osvrtao na rasprave o kartama i kvotao nečije tekstove, ali mi smo organizatori i tako smo odlučili za karte.

Kritiku za stanje asfaltne podloge prihvatamo, ali to je zasada objektivna okolnost. Asfalt je od prije rata i ima i oštećenja koja mi saniramo. Ali kvalitet asfalta je već takav da skoro i nem gripa.
Zbog toga smo mi već i poduzeli neke korake kako bi smo pronašli način kako doći do novog asfalta.
Situacija je financijska ovakva: 1m2 asfalta=60,00 KM (minimalno). Staza 400 metara dužine širine 11 metara i to dođe do kvadratute od 4.400 m2, a što bi ukupno za postavljanje podloge iznosilo minimalno (bez nekih drugih radova) 264.000,00 KM.
Mi smo u klubu odlučili potruditi se za narednu godinu da nađemo na neki način sredstva i navučemo barem dio asfalta na startu. Pa će onda i vozači biti zadovoljniji:123:
 
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

ma asvalt je cudo dok se mozes trkat na njemu bolje i to nego imat dobar asvalt a nemoc se na njemu trkat
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top