Adria 402 Cup 2011

Adria 402 Cup 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Moze li mi neko reci kakva su pravila sto se tice klasa(da li u finalu moze da se probije 0.5 u nizu klasu)? I sto se tice tng instalacije, mogu li auta sa tng-om da ucestvuju?
 
Član
U Mostaru je duga pista, tamo ne moras o tome brinuti, i da rucnom kocis, mislim da bi uspio stati na vrijeme :icon_biggrin:
 
Član
junfer je napisao(la):
Konkretno pitanje.
Zanima me duzina zaustavnog dijela u mostaru:icon_question::123:

dužina zaustavnog dijela u mostaru je tamam tolika da imaš i auto koji vozi 6,543 sec na 402 m možeš bezbjedno stati
poslije 402 m ima bar još 800 metara za kočenje (... i tamam dođeš negdje do mostara grada :lol: )
 
Član
ing-ecc je napisao(la):
junfer je napisao(la):
Konkretno pitanje.
Zanima me duzina zaustavnog dijela u mostaru:icon_question::123:

dužina zaustavnog dijela u mostaru je tamam tolika da imaš i auto koji vozi 6,543 sec na 402 m možeš bezbjedno stati
poslije 402 m ima bar još 800 metara za kočenje (... i tamam dođeš negdje do mostara grada :lol: )
svaka cast ponijet cu padobran da netrosim plocice hehehehe,:123::123::123:
 
Član
dellas je napisao(la):
Moze li mi neko reci kakva su pravila sto se tice klasa(da li u finalu moze da se probije 0.5 u nizu klasu)? I sto se tice tng instalacije, mogu li auta sa tng-om da ucestvuju?

Auti sa TNG (LPG) mogu da voze uz uslov da im je u saobraćajnu dozvolu upisan plin zajedno sa važećim atestom.

Dozvoljeno je probijanje stim što će se oduka dali za 0,3 ili 0,5 sec donjeti do kraja ovog mjeseca kad ćemo i objaviti zvanični pravilnik CUP-a.
 
Član
junfer je napisao(la):
Konkretno pitanje.
Zanima me duzina zaustavnog dijela u mostaru:icon_question::123:

U Mostaru dužina piste iznosi 1586 metara. Mjereno 26.03.2011. godine. Dužina zaustavnog puta ovisi o tome gdje organizator postavi start.
 
Član
Dozvoljeno je probijanje stim što će se oduka dali za 0,3 ili 0,5 sec donjeti do kraja ovog mjeseca kad ćemo i objaviti zvanični pravilnik CUP-a.

Da li je ikako moguce da se to probijanje ukine ili svede na minimalno, tj. bar na 0.1 sec ?

Neki papak ce prijavit sporiju klasu, pustat ce gas cijelu utrku i na kraju u finalu odvozit pola sekunde brze i uzet prvo mjesto...nista fair play izgleda... :/

Probijanje od 0.5 - 0.3 sec > minus za organizaciju, 0.1 sec bi se vec moglo tolerisati !
 
mozda ne bi bilo lose stavit ista pravila kao i u AK Slavonije... ako ko nije procitao, tamo kaže da imas pravo probit klasu jednom al ne u finalu... jer stvarno je glupo bilo to pravilo koje su mnogi zloupotrebljavali... ipak je to street race a ne atest za kočnice :D
 
Član
Tako je...ja sam isto za pravilnik kao što je u AK Slavonija...znaci nema probijanja..
ja prosle godinu koju god sam trku izgubio, SVAKA je bila da je netko kocio pred ciljem....
a gdje smo vozili pun gas,i ja i on, dobio sam opet ja svaku....
 
Član
Kod nas će se voziti 3 kvalifikacione vožnje. 16 najbolje kvalifikovanih iz klase ide u finale - trku klase dana . Na taj način će biti jako malo probijanja jer će svi morati voziti pun gas da bi se kvalifikovali.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top