ABF trokira

ABF trokira

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
evo bio majstor i nesto smo razmisljali da probamo drugi senzor leptira usisne grane da probamo,vidje ce mo sto ce bit
 
Član
99% da nece nista promjeniti,sve su to stvari koje jako jako tesko se pokvare,
moj savjet je da otvoris kompjuter i pogledas da nije sta na ploci izgorilo,vrlo cesta pojava
 
Član
razvodna,kablovi,svjecice,dizne

reci mi jel se to događa dok je hladan motor,ili se događa jos vise???

kakav maf ima taj ABF..... barn door ili onaj protocni skroz???
 
Član
Znaci kad ga "puknes" po gasu onda ide do crvenog??? Ako ide, jesi li skidao svijecice i gledao kakvo je sagorijevanje??? Da vidis dali je uredu sagorijevanje...
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Znaci kad ga "puknes" po gasu onda ide do crvenog??? Ako ide, jesi li skidao svijecice i gledao kakvo je sagorijevanje??? Da vidis dali je uredu sagorijevanje...

Ide auto ubija extra , jes ok je sve al kad je izmedju 2500-3000 trza
 
Član
Skini razvodnu kapu i vidi dali ima lufta razvodnik paljenja, i razvodna ruka u kakvom je stanju (da nema lufta) i kapu prekontrolisi da nije ostecena ili potrosena...
Meni je tako radilo kad mi je razvodnik imao lufta i kad idem na 3000 rpm onda trzucka i kad stisnem gas do pola jos onda mi je trzuckao u ubrzanju i tek kad stisnem do poda to prestane. Na leru je radio normalno, dok ubrzava radio je normalno znaci samo kad od 2000 do 3500 drzim gas (znaci ne ubrzava nego stoji na npr 3000 rpm) tada je trzuckao ali ono sitno cimanje... kad sam zamijenio razvodnik sa ispravnim koji nema lufta to je nestalo...
 
Član
evo danas zamjenjen senzor polozaja leptir gasa i dalje isto,al sam primjetio da masti svijecicu znaci da mu nije dobra smjesa pa cekam sjutra da probam novi senzor
 
Član
ako je malo smjesa jaka onda pogledaj lambda sondu dali je ispravna tj. probaj staviti drugu ispravnu ap da vidis dali ce biti razlike... Sigurno si izvadio katalizator sto malo ko fol dovodi do tezeg racunanja ispusnih gasova i onda racunar ne izracunava dobro mada je to vise, manje... Ali probaj sa lambda sondom da vidis hoce li biti razlike...
 
Član
jaki su trzai ovo,tesko moze do lambda sonde da bude ,jel kad dodje kazaljka na 2500 ne zna dje ce poludi ne zna oce li na 4000 ili 2000 obrtaja,sigurno ne dobija infornaciju kompjuter i pocne da brka
 
Član
ja pitam koji maf imas a ti nista???
jel maf sa klapnom onom ili je protocni????

ako je maf sa klapnom onda je do njega posto se podere dio grafitnog luka bas u tom rasponu obrtaja koji se najvise koriste.
Imam napisan DIY kako se to moze srediti......ali sve je džaba kad neznam koji maf imas...
 
Član
Protocni je na ABF-u i nije MAF nego je MAP

ja opet kazem,uzmi kompjuter otvori ga i potrazi izgorene elemente,to te ne kosta nista,15min posla.
 
Član
EDO_GTI je napisao(la):
jaki su trzai ovo,tesko moze do lambda sonde da bude ,jel kad dodje kazaljka na 2500 ne zna dje ce poludi ne zna oce li na 4000 ili 2000 obrtaja,sigurno ne dobija infornaciju kompjuter i pocne da brka

Pa ti onda imas problem :D zezam se :) pa trebas tacno objasiti sta i kako, pa nemoj brate da mi izvlacimo rijeci iz tebe... to je skroz druga prica ako tako trza, ja cijelo vrijeme kuzim da on "trza" (ono da cima auto), a u tebe skaca od trzaja... Probaj regledati ECU kako kolega rece da vidis da nije rika koji element u ECU-u...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top