ABF trokira

ABF trokira

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sto mi moze bit,ubacen je motor od 3ke ABF prebacena instalacija od njega,i auto od 2500-3000 obrtaja zatrokira i obrtaji skacu, stavljeni drugi kablovi, svijecice ,bombina,razvodnik,senzor udarca,pumpa od goriva ,kompjuter,druga instalacija ,ima li ko ideju sto bi drugo moglo bit ? :icon_cry::icon_cry:
 
Član
Kakve su dizne??? i jesi li ispitao onaj ventil sto odrzava konstantan pritisak u sistemu za gorivo??? Jer ako on ode onda moze da nema pritiska u sistemu i da ti zato ne moze preci 3000 rpm, tj. da trza i trokira na 3000 rpm i ne moze ih preci, a ispod 3000 rpm i na leru radi sasvim normalno...Ventil se najcesce nalazi na cijevi od dizni gdje je povrat i on mora drzati pritisak oko 3 bara i poslije toga mora otvoriti, ako otvara na pritisku ispod 3 bara onda ne valja...
Znaci dolazno crijevo ide na onu cijev gdje su prikopcane dizne (dovod goriva u dizne) i onda ide ventil pa sa ventila koji odrzava pritisak i sa njega ide crijevo na zeljezno crijevo koje vraca gorivo u rezervuar...
 
Član
to nisma gledao eto imam i druge dizne sjutra cu i njih probat ,jel stvarno vise ne znam sto moze bit.
 
Član
Do ovog ventila ti moze biti, ako si sve zamijenio sto kazes. Ovo ti kazem jer sam imao slican slucaj sa jednom vectrom i taj joj ventil otisao, i poslije zamjene sve bilo ok... Ta jventil mozes ispitati tako da ga skines i ispitas preko kompresora zraka koji ima skalu za bare na sebi...
Ako ne moze preci 3000 rpm, da se cuje kao da je usao u blokadu :) 90% ventil za pritisak goriva u sistemu... Nema dovoljno bara... Treba biti od 3-5 bara, ispod ne smije biti, ako ti je pumpa goriva 100% ispravna kako si i rekao...
 

DLS

Početnik
VR6Boki je napisao(la):
Kako zatrokira i obrtaji skacu, sta ti to znaci??

pa vozis .normalno na 2000-2500 i kad hoces da dodas gas i vozis na 3000-3500 ..on kao da je udario u blokadu .. trokira .. titra mu kazaljka ..,cucka ..ma kako nekontas???
 
Član
al 2500-3000 mi je odgovarajuca brzina 100 km/h zato, kad je izbedju 2500-3000 auto pocne da trese kao da nece da probije gas ne znam kako preciznije da vam obijasnim
 

DLS

Početnik
EDO_GTI je napisao(la):
al 2500-3000 mi je odgovarajuca brzina 100 km/h zato, kad je izbedju 2500-3000 auto pocne da trese kao da nece da probije gas ne znam kako preciznije da vam obijasnim

kao da ima blokadu ..:icon_question:
 
Član
Drug ja sam tu istu muku mucio,imam dva rijesenja koja mogu da budu,Ako ti je ajnspric pumpa od GTI-a,na filteru goriva imas dva holendera(sarafa kroz koje prolazi gorivo)eh te rupice se od prljavstine zacepe,kad auto radi normalno daje pumpa normalan pritisak,ali kad treba na gasu da se nabije pritisak nemoze da protece dovoljno goriva i on trokira,a drugo rijesenje je sto se meni desavalo isto tako samo kod mene je PL motor,promijenio i ja razvodnik,kablove svijecice..... sve moguce izmjenjao sto me moglo zajebavati i odem na kraju u bosch servis u kiseljaku i kaze covjek nije ustelovano,2,3 zuba ti razvodnik naprijed sve sto se tice stelovanja prema uhu nemoj koristiti samo ko steluje na racunaru prema parametrima slobodno idi,Jer pita te momak hoces li da ga stavim u pred paljenje sve zna a nije skup,meni je uzeo mizernih 20 km ali auto za ne prepoznati.pokusaj
 
Član
Na ABF-u se nemoze stelovati rucno razvodnik,tj fixan je!

Jedino jos provjeri pritisak goriva,ako si sve zamjenio,otidji nekome neka ti izmjeri pritisak goriva,dizne da odu su jako rijetka pojava na ABF-u,ali nikad nisu iskljucene.

Neznam koji si drugi ECU stavljao? Jesi li siguran da je i on ispravan?
Osjetljivi su im kompjuteri poprilicno,ako je malo losa struja hoce izgoriti,pregledaj detaljno jos jednom instalaciju da ti nije negdje u kratkom spoju.
I jos cesto zna zajebavati senzor polozaja radilice,pa provjeri i to.
 
Član
evo danas ce dok c majstor pa da vidimo,Jel auto je bilo upaljeno na instalaciju od KR-a i drugim kompjuterom i auto je trokiralo,povadio sam instalaciju uzeo original kompjuter kodirani od ovog motora sto je bilo i sve je upaljeno bez greske i opet isto,vijecemo danas sto ce da kaze cika majstor :icon_rolleyes:
 
Član
hmmmm
nisi to trebao paliti na drugoj instalaciji i drugom kompu,
jbg mozda je sad negdje nesto izgorilo?
 
Član
to je tako godinu dana od kad trokira,al ne znam sto je moglo izgoret sve je sad novo stavljeno?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top