'74 Kadett C

'74 Kadett C

hvala narode ;)
eto nekako smo uspjeli odvoziti zadnje 3-4 trke u sezoni.. bez nitra se vrijeme kretalo izmedju 13,4 i 13,7 ovisno od staze.. posto nije dobro reagovao na nitro, cak ni na 50 ks nisam dalje ni pokusavao.. vozio sam bez.. na motoru namjerno nismo nikakve zahvate pravili vec ga samo osposobili da radi kako treba da bi odvezli sezonu do kraja, a projekat je upravo neki dan tek zapoceo..
ovaj put sam odlucio uraditi auto do kraja, onako kako ja mislim da bi trebalo biti..

motor:
kkk turbo hibrid specijalno sastavljen za moj setup
wiseco klipovi
K1 klipnjace
ACL Race leteci lezajevi
Duraglide glavni lezajevi
ARP set sarafa za glavu i blok
metalni dihtung glave
titanijumski ventili
pojacane opruge ventila
titaniumski sesirici
broncane vodilice
XE usisna bregasta
TX autosport izduvna grana
Turbosmart wastegate 38mm
Vortech blow off
FMIC IC & Pipeline 63,5mm
Reliart regulator pritiska goriva
walbro 255 pumpa za gorivo
Siemens 980cc dizne
DTA S60 Motor management
Wizard of Nos Twin Bottle Direct Port System
.....
ima ti jos dosta sitnica koje se ne mogu ni nabrojati...

trenutno je motor rastavljen i radi se na obradi bloka i glave..
neke dijelove moram jos naci.. (usisna grana, kocnice,felge i gume...) a neke cemo tek narucivati kada sklopimo motor i probamo auto.. (mjenjac, zadnji trap,diff...)

auto ce dobiti i novi izgled (nova kombinacija boja, prosirenja itd..)

cilj je nekih ca.400 ks na motoru i 150 ks nitra, s tim da auto ostaje za svakodnevnu upotrebu i totalno street legal ;)

kako projekt bude odmicao potrudit cu se da napisem po koju stvar..

pozz
 
Legend
uh.. koje cifre :icon_eek:
sretno sejo u radovima, i molim te svaki detalj nam opisi sta kako dokle si :)
pozzz ;)
 
Početnik
to se ide Edinim(galicevim stopama) i ti hoces da klizes od starta do cilja :cool: RESPECT
 
Član
silverstar je napisao(la):
hvala narode ;)
eto nekako smo uspjeli odvoziti zadnje 3-4 trke u sezoni.. bez nitra se vrijeme kretalo izmedju 13,4 i 13,7 ovisno od staze.. posto nije dobro reagovao na nitro, cak ni na 50 ks nisam dalje ni pokusavao.. vozio sam bez.. na motoru namjerno nismo nikakve zahvate pravili vec ga samo osposobili da radi kako treba da bi odvezli sezonu do kraja, a projekat je upravo neki dan tek zapoceo..
ovaj put sam odlucio uraditi auto do kraja, onako kako ja mislim da bi trebalo biti..

motor:
kkk turbo hibrid specijalno sastavljen za moj setup
wiseco klipovi
K1 klipnjace
ACL Race leteci lezajevi
Duraglide glavni lezajevi
ARP set sarafa za glavu i blok
metalni dihtung glave
titanijumski ventili
pojacane opruge ventila
titaniumski sesirici
broncane vodilice
XE usisna bregasta
TX autosport izduvna grana
Turbosmart wastegate 38mm
Vortech blow off
FMIC IC & Pipeline 63,5mm
Reliart regulator pritiska goriva
walbro 255 pumpa za gorivo
Siemens 980cc dizne
DTA S60 Motor management
Wizard of Nos Twin Bottle Direct Port System
.....
ima ti jos dosta sitnica koje se ne mogu ni nabrojati..

trenutno je motor rastavljen i radi se na obradi bloka i glave..
neke dijelove moram jos naci.. (usisna grana, kocnice,felge i gume...) a neke cemo tek narucivati kada sklopimo motor i probamo auto.. (mjenjac, zadnji trap,diff...)

auto ce dobiti i novi izgled (nova kombinacija boja, prosirenja itd..)

cilj je nekih ca.400 ks na motoru i 150 ks nitra, s tim da auto ostaje za svakodnevnu upotrebu i totalno street legal ;)

kako projekt bude odmicao potrudit cu se da napisem po koju stvar..

pozz
Oooo pa ovo sto si pobrojao dodje cca 10 000 maraka:icon_eek: Odakle ti lova frajeru :p
Ic ce to ko nevrijeme ako napakujes sve sto si nabrojao.
Sretno !
 
@esso
dobio sam na bingu ;)

svi pobrojani dijelovi su vec tu ili na putu za sarajevo.. a 10k maraka nije bilo dovoljno ni za ovo sto sam do sada narucio...
ovaj put se potrefilo da imam potrebni kapital a volje svakako nije nedostajalo tako da ovaj put planiram bas sve uraditi kako sam odavno razmisljao..
rezultat bi trebao biti dobar, a koliko dobar vidjecemo kada se ovo privede kraju..
pozz
 
dosta sam zauzet s poslom pa sam rijetko u Sa a i nemam previse vremena pa zato i radovi i update-i kaskaju pomalo.. ipak mislim da ce za sezonu biti spreman..
za sada su uradjeni svi radovi na bloku..
prosirene stubline, urezani dodatni kanali za mazalice, ubacene mazalice, ispolirana radilica i sastavljena unutrasnjost bloka (lezajevi,klipovi,klipnjace..). ostalo je samo da stigne pumpa ulja od z let-a i dodatni kit za montazu na c let i blok je sasvim gotov..
glava i prateci dijelovi su kod prijatelja u splitu gdje ce sve biti prosireno, upasovano i spakovano..
bilo je nekih izmjena u odnosu na prvobitni plan pa je stanje sada ovako:
broncane vodilice, mehanicki podizaci ventila i pojacane opruge cat cams, broncani sicevi ventila i titanijumski sesirici ventila, svi ventili od inkonela (1400 stepeni celzijusa trpe ;) ) u specifikaciji oversize +1 , bregaste calford cams koje su radjene po narudzbi 282/278 sa posebnom specifikacijom za lift i overlap...

osim toga rijesen je i prenosni sklop.. nakon dosta razmisljanja izbor je pao na volvov m90 mjenjac i pripadajuci zadnji trap iz serije 960 (2.3 turbo, 230 KS). i ovi dijelovi su vec u fazi pripreme za ugradnju..

usisna grana se upravo prilagodjava mojem autu a do sada je krasila motorni prostor jednog od najbrzih auta na balkanu ;).
prednje kocnice su od rekorda 2.2, koje su najcesci izbor za upgrade kada je u pitanju kadett c..

znam da cekate slike, ali trenutno nemam nista kod sebe..
znam da je dino slikao proces obrade bloka, a mislim da su i kolege iz splita ponesto dokumentovali, tako da kada sve sakupim postavit cu neki making of u slikovnoj formi :)..

dosta posla je jos pred nama ali mic po mic se blizimo sklapanju..
toliko za sad..
pozz
:123:
 
Top