'74 Kadett C

'74 Kadett C

eto docekao ja konacno svoj 'privatni' test day..

bio sam juce na pisti..

rezultat:
14.3 stock
13.8 sa diznom 40KS na stock elektronici

imam velikih problema sa kretanjem jer sam skoro dokusurio slikove, pa nije to vise taj grip.. na boljim gumama siguran sam da moze jos bar 1-2 stotinke dole, ali sve u svemu sam prezadovoljan, jer napominjem, motor je jos uvijek stock, znaci 150 KS

slijedi chip i mapiranje za nitro, pa cemo tek onda vidjeti sta stvarno moze :)

evo malo klipova..
nazalost josko morao ici prije nego smo probali sa nitrom...

http://www.youtube.com/watch?v=uFGT837j4gM
 
evo da ostane i trag u ovoj temi..

na nadavno odrzanoj trci u osijeku kadett napravio najbolji rezultat do sada ..

13.116 vrijeme auta, i 13.301 najbolje vrijeme sa reakcijom..
bez nitra 14.0 ..

sve to i dalje na stock elektronici i sa malom diznom za nitro (40-45 KS)..

razlika u odnosu na mostar je jednostavno puno bolji grip u osijeku, gdje sam mogao bez problema kretati sa visih obrtaja...

klipovi na:
http://www.youtube.com/user/silverstarBiH

idemo dalje :123:
 
evo da malo osvjezimo temu...

kadett sezonu zavsio sa vremenom auta 12,9 (13,1 ukupno) ...

evo i jedan clip koji sam sklopio za sezonz 2009..

http://www.youtube.com/watch?v=UkKJPPWUBwg
 
pripreme za sezonu 2010 u toku..
juce, iz drugog pokusja posto smo prije 14 dana imali problema, sam zavrsio i dugo ocekivano mapiranje sa mapom za nitro, sto je bio prvobitni cilj za race. izvukli smo i sa stock mape jos onoliko snage koliko se moglo trenutno ..

rezultat:
mapa za nitro 166 KS i mogucnost koristenja 150 KS nitra.
street mapa 173.7 KS. buduci da je motor manje vise stock, sa ovakvim rezultatom sam vise nego zadovoljan pogotovo sto se auto u voznji ponasa kao da ima 30-40 KS vise, a ne ca. 13 koje smo uspjeli izvuci na mapi... u svakom spektru obrtaja se osjeti razlika..

veliko hvala Srdjanu i po ko zna koji put pohvale za strpljenje i znanje i rad koji radi ! Auto nam u mnogim situacijama nije olaksavalo posao, ali na kraju je sve ispalo kako treba !

na test day ce ovakav kakav je, a nagon toga nastavljam pripreme..

slike i video cu staviti ovih dana.. nisu mi sad pri ruci..
pozz
 
evo i par slika sa mjerenja...
street mapa i nitro mapa ..
 

Prilozi

  • P4080077 (Medium).JPG
    P4080077 (Medium).JPG
    156,6 KB · Pregleda: 58
  • P4080095 (Medium).JPG
    P4080095 (Medium).JPG
    99 KB · Pregleda: 74
ovu temu sam skoro pa zaboravio...
kadett u medjuvremenu dobio i novi izgled i svasta se radilo ali da ne filujem sad bezze..
nedavno na utrci u Velikoj Gorici dokusurio sam motor koji je godinama dobro slusao i sa kojim sam odvezao najbolje 12,776 (vrijeme auta 12,4) .. za 2.0 16V sasvim pristojan rezultat iako je taman bio na dobrom putu da bude jos bolji ali sta je tu je..
brzinski je iskrsla jedna calibra turbo 4x4 koja je bila idealno zrtveno jagnje tako da je danas i provozan kadett c 2.0 Turbo premijerno.. radovi su jos u toku.. za sada serijala do kraja sezone a onda...
slike cu staviti dok poslozimo sve..
pozz
 
Legend
svaka cast ....12,776 WOW bolesno doobro , hehe a eto da ne bude taj belaj , mozda drukcije nebi isao na jos aBd bolji 2.0T,neka bude sa srecom i da se ostvare bolji rezultati
ne stedi na slikama , ima nas dosta ovdje koji cijenimo tvoj rad .... pa da se bar vidi stogod ;)
 
Top