4Motion???

4Motion???

Član
Pitao sam i sve u svezi motora i kažu mi da su prijašnji modeli imali nekih problema ali ovo su novi comon rail motori totalno druga priča, provozao sam testni i mogu vam reći da voče ko manit :) jeste to malo 7 mjeseci ali isplati se jer da sam ga poslije uzimao a ne sad dok je akcija izašao bi me cirka 60 milja, nije to malo!
 
Član
superman je napisao(la):
što ne uze cc-a? mogao si za te pare

Jaro gledao sam za te pare samo klimu dobijes u njemu :) a i dosta je mal nazad nije obiteljsko auto nikako, ja se ženim pa mi ne paše đe će đeca :lol:

Evo ovakav samo Blackperl boja...
 
Član
nek bude sretno, super je auto, i ja sam dobio poziv za test voznju pa mozda odem bas da vidim kakav je... meni auto pravo lijepo izgleda, prava limuzina... samo sto ga moras cekat tih 7 mjeseci, ja golfa cekao 10 dana ucrvo se ziv... uglavnom, nek bude sretan da se navozas i uzivas u voznji, u sta nimalo ne sumnjam.. pozdrav ;)
 
Član
a jebi ga toliko se ceka zbog tog xenon paketa, al isplati se puno bolje izgleda auto, eto pitaj tamo pa ces vidit
 
Nema vecih seljaka nego onih u VW-u....

Kad sam kupovo Golfa, januar 2009-e, NEMAJU u ponudi XENON svjetla ....
TEk od juna... i evo, sad ti cekas 7m zbog xenona... retardi samo takvi...
Btw, bolje 4motion umjesto toucha, ali svakom svoje...


Nek' je sa srecom...
 
Član
da si bogdom gledao da je stara tema,i ne dizao je,al et
nek si ti svoje rekao:icon_biggrin:
 
Početnik
ja sam na svoga Golfa 2 uradio 4motion pogon

4motion je izvrstan pogon

rastavljao sam i preradjivao haldex controler, koji je zaduzen za doziranje snage pozadi, i znam tocno kako radi
haldex nemozes paliti/gasiti (na serijskom autu). koliko znam da uvjek ide minimalno 5% snage pozadi. maximalno 50% bi trebalo biti
to sam kontroler preko mnogo senzora prati stanje i odredjuje koliko ce snage pustiti na zadnje tockove
zadnji pogon je nepoderiv, jako je dobar

moras raditi servis haldexa (zaboravio sam na koliko tocno treba, ako se dobro sjecam 40000km), zamjena hidraulicne tekucine u njemu (u haldexu, ne zamjena ulja u diferencijalu pozadi, ulje u diferencijalu ima dozivotnu garanciju) i filtera te tekucine. mislim da tekucina dodje 40km u VW servisu, zaboravio sam koliko dodje filter, mislim nesto vise da dodje..
to mozes sam mjenjati, prilicno je jednostavno

veca tezina auta radi pogona, i konstantno drzanje male snage prema pozadi, mora dici malo potrosnju jbg

ja sam sebi uradio da mogu paliti gasiti. kad je ugaseno onda je 0% snage pozadi, kad je upaljeno oko 55% - 45% / naprijed - nazad
 
Član
GrandMaster je napisao(la):
Nema vecih seljaka nego onih u VW-u....

Kad sam kupovo Golfa, januar 2009-e, NEMAJU u ponudi XENON svjetla ....
TEk od juna... i evo, sad ti cekas 7m zbog xenona... retardi samo takvi...
Btw, bolje 4motion umjesto toucha, ali svakom svoje...


Nek' je sa srecom...

a eto narodu mrsko cekat pa uzmu bez xenona, al meni je stvarno bezze bez njih pa sam odlučio sačekati isplati se puno bolje izgleda.
 
Nadjeh temu pa rekk da pitam i ja nesto.
Kod octavije mk2 4x4 2008g je haldex generacije 4 kako sam uspio saznati.
Sta dve treba odrzavati kod tog pogona?
Samo ulje i filter u haldexu?
Sta je sa diferencijalom i mjenjacem? Neko kaze ide i ulje u diferencijalu ali i mjenjacu jer je taj 6-stepeni osjetljiv.
Drugi opet kazu to ne treba...

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
 
Član
Ako je dsg mjenjac ide ulje i filter u mjenjacu i diferencijalu, nazad u haldex spojci i diferencijalu isto. Sad nisam siguran jel na gen4 na haldexu (natrag) ima filter ulja, to bi trebalo pogledati

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Top