4Motion???

4Motion???

Član
Ovako uzimam novog passata 2.0tdi i sasvim je mala nadoplata za 4Motion! pa me zanima dali da i to ubacim ili ne? Kakav je to pogon ima li neko iskustva i kvari li se i to, netreba mi za brdsku voznju nego cestovnu u svim uvijetima, nije velika nadoplata pa reko ko ga hebe ako je to ok stvar?
 
Početnik
uzmi,ja imam syncro pa ssata i prezadovoljansam,jest da je malo skuplje odrzavanje i brze melo trosi gume ali vjeruj da je stvar extra,zimi pogotovo,ali i ljeti drzi u zavojima,,,znaci moj savjet KUPUJ
 
Član
tvornicki nesto sitno pise razlika u potrosnji goriva? a u stvarnosti jeli velika razlika u potrosnji i radi li taj pogon stalno ili se ukljucuje po potrebi?
 
Član
4motion je stalni 4x4 a syncro se ukljucuje po potrebi..cini mi se.. ja se licno nikad nebi predomisljao kod 4motion pogona, uzeo bi bez razmisljanja..
 
Član
malo sam po hr forumu listao tamo seru da je to nepotrebno bacanje para i tako to da ne funkcionira bas naj bolje :( a nesto kontam tehnologija 2011 da ne funkcionira boze sacuvaj, mene samo brine hocu li imat velik odraz u potrosnji i kvarove vece?
 
Početnik
ma 4motion je zakon stalno radi i dobar ti je ali neke vece potrosnje nece biti
mozda u litru dvije al neces valjda u tolko gledat...ipak auta sa stalnim pogonom na sva cetiri malo vise trose a sto
se tice odrzavanja redovno sve kontroliras i nemas brige dok se drugi
okrecu po cesti ti ides ko kralj ha ja :D
 
Član
radi se o Haldex pogonu koji prebacuje do 50% snage na zadnju osovinu tek kad prednji tockovi proklizu

potrosnja je bogu veca zbog tezine jer nije permanentni pogon na sva 4 i manje trosi gume nego prednji pogon pogotovu kod brzih startova
 
Super Moderator
Grga je napisao(la):
4motion je stalni 4x4 a syncro se ukljucuje po potrebi..cini mi se.. ja se licno nikad nebi predomisljao kod 4motion pogona, uzeo bi bez razmisljanja..

nije, torsen je stalni, a haldex je druga stvar koliko ja znam
garga je objasnio evo
normalno da ces uzeti ako je mala nadoplata..... bez 4x4 nema price ;)
 
Član
troskovi odrzavanja Haldex-a su ti na 90 hiljada KM promjenit ulje to je mozda 100-150 KM
 
Član
ako sam ja upucen 4motion dodje oko 2000 nadoplate, mislim da to nije puno para,kad vec uzimas novi auto. Ja se uopste ne bi dvoumio oko toga, 4 motion je zakon,dobro odradjen pogon,moja preporuka uzimaj,neces se pokajat. al eto opet ces vidjet sta ti u servisu kazu;)
 
Član
ma uzimaj brate vozio sam 1.9tdi 4 motion passata od druga, popeli se na trebevic i izigravali grtalicu bukvalno... zakon je, dobre zimske gume i koda dzipa imas, nema zapinjanja s njim nema sanse... moja ti je preporuka i dsg svakako uzet, zakon je mjenjac ako volis automatika
 
Član
Uzmi ga, posluzit ce ti po kisi i po snijegu. Pusti ove sto pricaju da nevalja, ti zive u nekom svom svijetu. Nije dobar jedino za zahtjevne vozace - koji traze od 4x4 poboljsanje performansi, ali sto se tice voznje po snijegu i sl, tu je 4Motion medju najboljim. Ak se ne varam i novi Passat ima Haldex spojku, istu koristi i Bugatti Veyron sa 1200 KS, ako je odrzavas da valja, trajna je do bola. Mjenja se samo ulje i jedan filtercic i to svakih 80.000 km - i to kosta oko 200 KM...
 
Član
Eto bio sam i naručio sam 2.0tdi 140 ps comfort oprema plus akcija dodati zaslon u boji sa touch scren-om i još džidža i ja sam braćo moja draga nadodao na tu opremu paket Xenon sa ledom naprijed i nazad i panoramski šiber i to ce biti s popustom 51000 KM
Od 4Motiona su me odgovorili jer kažu stvarno nema potrebe za tim jer da ovaj ionako ima najmoderniju elektroniku protiv proklizavanja i garantuju mi životom da će i ovaj izaći gdje i 4x4 da je samo bacanje para i kasnije se teško prodaje jer rijetko ko hoće polovan 4x4 jer nezna kako ga je ko čuvao i u kakvom je stanju tako ljudi koji kupuju polovna pasata prije uzimaju običnog.su rekli da sve zavisi od vozača da ima onih koji nisu nijednom zbog pogona došli u servis a ima onih koji dolaze nop stp tako da nije baš ono za poželit a potrošnja je samo pola litra veća i trebao bih nadoplatiti još na ovu cifru 3500 KM a neda mi se to baš nikako pa ću vas razočarat.
i morat će ga čekat 7 mjeseci zbog xenona :(
 
Član
e jebo ga 7 mjeseci,nije to moglo nikako prije,ali ajde bitno je da si ti to rijesio,bit ces srecan kad dodje vozilica:cool::cool:
 
Top