********

********

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Golf 1 ABF Turbo by esso

esso_sa je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
jel se i oni izvlace da im je losa lamela, gume, da su fulali brzinu i sl :icon_twisted::D

Jedan sa novim Mercedosom E klasa je tvrdio kako je zaboravio pritisnuti "sport" i da je ostao na "classic" modu. Kao, da je to pritisno, unistio bi me :lol:
Sve se desilo na autoputu pa mu rekoh da pritisne sport i da mi se onda skloni iz lijeve trake (za vrijeme "potjere" me blokirao cijelo vrijeme u lijevoj traci) al iz nekog razloga to nije ucinio nego je nastavio vozit normalno :lol:
Smanji ribu Esade, napraviću masakr heheheheheh

P.S. čuvaj se tih sa dugmićima :)
 
Legend
RE: Golf 1 ABF Turbo by esso

esso_sa je napisao(la):
Alen_P je napisao(la):
Smanji ribu Esade, napraviću masakr heheheheheh

P.S. čuvaj se tih sa dugmićima :)

Pa iskreno, ja bi volio da naleti kakav sa kvalitetnim dugmicem pa da se fino ko ljudi oprobamo... Dosadno mi vise ovako, da hoce me neko otrest ko slinu pa da znam gdje su mi granice :lol:

hoces ti da napravis brzo auto, sad se trkaj sam sa sobom :D:D
 
Član
RE: Golf 1 ABF Turbo by esso

Schumi je napisao(la):
Oprobaj se sa Repom i znaćeš gdje su ti granice ;)

Mislim na normalna auta i standard modele. Kopka me koje auto u serijali moze bit bare-bare ili nijansu brze od keca. Cisto da povucem paralelu za neki orijentir ;)
 
Legend
RE: Golf 1 ABF Turbo by esso

u serijali, od semafora do semafora, mozda neki ludi japanac, ne znam kakav si sa ovim imprezama po gradu, zapravo ona siva wrx sti i onaj evo x bijeli..

ako ne cuvaju pogon pretjerano, mozda bi se mogli drzati nekih 100metara, poslije vec :123::123:
 
Član
RE: Golf 1 ABF Turbo by esso

Ma kakva serijala sumnjam da ti ko može parirati, em nema nekih auta em nema nekih vozača
 
Član
RE: Golf 1 ABF Turbo by esso

Kako devera gizmo :)

esso_sa je napisao(la):
Alen_P je napisao(la):
Smanji ribu Esade, napraviću masakr heheheheheh

P.S. čuvaj se tih sa dugmićima :)

Pa iskreno, ja bi volio da naleti kakav sa kvalitetnim dugmicem pa da se fino ko ljudi oprobamo... Dosadno mi vise ovako, da hoce me neko otrest ko slinu pa da znam gdje su mi granice :lol:

pa eto prozovi jednom imam ja nekih dugmica pa da vidimo rade li :)
 
Član
RE: Golf 1 ABF Turbo by esso

Sivi WRX STI sto ga mexikanac voza tvrdi da ima preko 350 konja al nisam ga imao prilku vidjeti kako ide samo sam cuo pricu..
 
Član
RE: Golf 1 ABF Turbo by esso

aj ti meni u povjerenju reci ko ti sarafa da odem i ja do njega na tjuning ;)
 
Član
RE: Golf 1 ABF Turbo by esso

GaRGa je napisao(la):
aj ti meni u povjerenju reci ko ti sarafa da odem i ja do njega na tjuning ;)

Nema se tu sta krit. Ja sve sarafam i evo i malo istorije posto znam da okolo kruze svakakve price oko toga ko i kako se sarafa moje auto...

Ranije sam za sve isao majstoru ali mi je, poslije raznih losih iskustava, dosadilo da placam cifre za nesto sto mogu i ja da odradim. Isto tako, dosadilo mi je da zavisim od drugih i jos to placam.

Na kecu je sve to i prelomilo, prvo ga je sarafao majstor pa je onda u pola posla i sred projekta pukla tikva. Posto nisam htio dozvoliti da projekat propadne, izvalio sam solidnu cifru za nabavku osnovnog alata i nastavio sam sarafat u obicnoj garazi.
Nije jednostavno kad nemas pravu radionicu ali nekako se snalazim i nije mi sekunde mrsko
Tako sam zavrsio auto ali se tu nisam i zaustavio. Iz principa i zbog svih dusmana, otisao sam jos dalje i odlucio da sam sebi slozim turbo motor. :icon_twisted:

Kupilo se i procitalo dosta knjiga o turbinama, motorima, i setupima koji ih prate, prekopalo se dosta interneta, pitalo dosta iskusnijih ljudi i motor je slozen !
I odlicno me sluzi, unatoc tome sto su ti razni strucnjaci (sami ce se prepoznati) ismijavali moj rad i predvidjali izgaranje klipova vec na prvim kilometrima... Ovom prilikom zelim da posvetim svoj motor i svoj rad svim tim strucnjacima ! :smajli11:

ABS i ostali detalji koje sam uspio napakovati na keca, neka budu kao neki bonus od mene :lol:

I na kraju, kad bas nemam uslova da nesto sam odradim u svojoj garazi (vadjenje/ubacivanje motora, skidanje mosta i slicni radovi koji zahtjevaju dizalicu,kanal ili specijalni alat) lijepo odem majstoru i platim da mi to odradi ;)
 
Član
RE: Golf 1 ABF Turbo by esso

esso_sa je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
aj ti meni u povjerenju reci ko ti sarafa da odem i ja do njega na tjuning ;)

Nema se tu sta krit. Ja sve sarafam i evo i malo istorije posto znam da okolo kruze svakakve price oko toga ko i kako se sarafa moje auto...

Ranije sam za sve isao majstoru ali mi je, poslije raznih losih iskustava, dosadilo da placam cifre za nesto sto mogu i ja da odradim. Isto tako, dosadilo mi je da zavisim od drugih i jos to placam.

Na kecu je sve to i prelomilo, prvo ga je sarafao majstor pa je onda u pola posla i sred projekta pukla tikva. Posto nisam htio dozvoliti da projekat propadne, izvalio sam solidnu cifru za nabavku osnovnog alata i nastavio sam sarafat u obicnoj garazi.
Nije jednostavno kad nemas pravu radionicu ali nekako se snalazim i nije mi sekunde mrsko
Tako sam zavrsio auto ali se tu nisam i zaustavio. Iz principa i zbog svih dusmana, otisao sam jos dalje i odlucio da sam sebi slozim turbo motor. :icon_twisted:

Kupilo se i procitalo dosta knjiga o turbinama, motorima, i setupima koji ih prate, prekopalo se dosta interneta, pitalo dosta iskusnijih ljudi i motor je slozen !
I odlicno me sluzi, unatoc tome sto su ti razni strucnjaci (sami ce se prepoznati) ismijavali moj rad i predvidjali izgaranje klipova vec na prvim kilometrima... Sada naravno sute :lol: Ovom prilikom zelim da posvetim svoj motor i svoj rad svim tim strucnjacima ! :smajli11:

ABS i ostali detalji koje sam uspio napakovati na keca, neka budu kao neki bonus od mene :lol:

I na kraju, kad bas nemam uslova da nesto sam odradim u svojoj garazi (vadjenje/ubacivanje motora, skidanje mosta i slicni radovi koji zahtjevaju dizalicu,kanal ili specijalni alat) lijepo odem majstoru i platim da mi to odradi ;)

posteno
ima li sta sladje nogo se nasmijati posle fino
 
Član
RE: Golf 1 ABF Turbo by esso

Drago mi je da se tako prica odvijala, da budem iskren i do mene su ti komentari stigli al nisam taj tip koji ce pricu prosiriti dalje.
Kad si se vec nacitao toliko jel znas koliki je posao oko 1.8 20vt u mk1 naravno?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top