402SR V.Gorica ODRŽANO - 23./24.05.09

402SR V.Gorica ODRŽANO - 23./24.05.09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
RE: 402SR Zagreb - V.Gorica POMJERENO - 23./24.05.09

od svih auta Topiceva astra je najljepsa na 402 :D:D:D
 
Član
RE: 402SR Zagreb - V.Gorica POMJERENO - 23./24.05.09

srdjane , sta je bilo sa corsom 2 motora kako je vozila?
 

IGY

Član
RE: 402SR Zagreb - V.Gorica POMJERENO - 23./24.05.09

Micky je napisao(la):
srdjane , sta je bilo sa corsom 2 motora kako je vozila?

citaj ispred malo
prvo je otkazao jedan motor, pa presla u klasu 16, a zatim otkazao i drugi motor
na zaliost:icon_sad:
 
Član
RE: 402SR Zagreb - V.Gorica POMJERENO - 23./24.05.09

pardon , nisam vidio za to igy :D

galerija slika pobjednika
http://img245.imageshack.us/gal.php?g=dsc00668p.jpg



Naj. exterijer,naj. interijer,naj. paint job,glasovi natjecatelja, ukupni pobednik..

Evo pobjednika "ljepote"
 
RE: 402SR Zagreb - V.Gorica POMJERENO - 23./24.05.09

evo i ja sam sinoc kasno stigao..

mogu potvrditi svr sto su srdjan i mirso napisali jer sam bio sa njima svo vrijeme, i bio sam jedan od onih koji je sudije iz predstarta upozorio nakon najave da je drzop sam u klasi da ima i basta...
licno sam trcao sa sudijama do parka vozaca da pozovemo bastu i cuo kako je danijel (inace, uz cure iz administracije i jos poneki rijetki izuzetak, jedini koji se ponasao dostojanstveno i domacinski, za razliku od ostatka sluzbenog osoblja koji su izigravali ne znam ni ja sta...) preko motorole govorio njima u startnom prostoru '' upalio je auto, stize za minut, zaustavite frzopa, nije sam u klasi..., ne pustajte trku, ...''. na sve to uslijedila je jos jedna najava voditelja .. '' da, da, marko frzop sam je u klasi jer je vice odustao zbog problema sa autom'' - ovdje samo napomijem da je vice inace bio u klasi 12, a ne 11...
dok smo prilazili predstartu, frzopa su pustili sa starta samog.. a spiker je najavio da je to to i da je event gotov za subotu...
u predstartu samo sto nije izbila tuca, nakon sto su basti saopstili '' ma cuj, mi cemo tebi vratiti prijavu, pa sutra vozi..'' kada su culi mnogobrojnu publiku i vidjeli nas mnogo bijesnih u predstartnom prostoru, odlucili su ipak ponoviti trku, ali vec tada je steta bila ucinjena... finale je gledalo mozda 100-150 ljudi koji su ostali jer su shvatili da se nesto desava, ostali su vec napustili tribine.. basta sa pritiskom koji mu je skocio nakon svih desavanja normalno nije imao dovoljno koncentracije da odvozi kvalitetno...

samo da ne bi bilo zabune, marko frzop je super momak i sam je govorio njima u predstartu da ima i basta u klasi, i naravno rado je pristao da ponovi voznju.. niko nije mogao da razumije da su organizatori mogli da naprave ovakvu gresku...

u nedjelju je sve islo kako treba, ali je voditelj ponovo najavio bastu kao nekog ko ce probati da parira frzopu, iako su i u nedjelju bili skoro identicni.. (frzop 10.8 V.A. , basta 10.9 ). u voznji se prvo zasaltao basta, a onda i frzop i krajnji rezultat je bio basta 11.1 , frzop 11.8...

sto se incidenta sa mirsom tice, ja sam vozio par parova prije njega i prisao mu odmah nakon voznje da vidim kako je prosao.. vozac juge je odmah prisao njemu i poceo provocirati tipa '' sta je, s nitrom kalkulises.. bojis je jugica itd..''. odmah sam stao uz mirsu i on mu je odgovorio nesto tipa '' pa i prije dvije sedmice sam ovako vozio.. i sam znas..'' . vozac juge je gundjao neko vrijeme sam sa sobom ali na tome je i ostalo.. vjerovatno je bio unaprijed upozoren od strane organizatora, a i bio je sam u cilju a nas dvojca, pa se na tome i zavrsilo.. dakle, ovaj put je bilo mnooogo blaze nego sa goranom, ali ipak isti vozac je ponovo zamalo napravio problem i to daje svima opet na razmisljanje...

sto se mojih iskustava tice, morao bih jos dvije stranice napisati da ispricam sta se sve meni izdesavalo u subotu.. mozda nekom drugom prilikom..
imao sam problema sa prenosom i auto nije nikako moglo ispod 14.9 - 15.0.
u subotu sam zahvaljujuci dobrim reakcijama (2x 0.6 i 3x 0.5) dosao do polufinala i tu izgubio za 4 hiljadite.. u voznji za trece mjesto nisam imao sanse jer je bilo dozvoljeno 0.5 probijanje i izgubio sam od calibre turbo + chip. moje vrijeme 15.070, a calibra je vozila 14.8xx, tako da sam na kraju zavrsio cetvrti i izgubio pehar u zadnjih 25m utrke ... ipak sam s tim rezultatom zadovoljan..
u nedjelju u prvom krugu stajem sa drugom iz BG koji vozi kadett 16V + nitro.. znam da je brzi od mene i moja jedina sansa je bila da ga natjeram da probije..
iako sam imao opet 0.5 reakciju, dodajem previse gasa u prvoj i auto samo izvrti gume.. vec sam tu znao da je to to.. na kraju vrijeme 15.2, sto naravno nije bilo dovoljno za prolaz dalje, tako da sam u nedjelju ispao vec u prvom krugu..

iz sarajeva sam gore jos sreo plisku koji je vozio u 13 klasi ali je imao problema sa autom i u subotu i u nedjelju .. mislim da je najbolje sto je izmjerio 13.1 ..
u nedjelju je bio i struja sa M3 cabriom.. vozio je 14.1 u kvalifikaciji, ali na trci isto kao ja previse slajdrao u prvoj i ispao u prvom krugu..
u nedjelju su bili i muha, ersan i co. iz caraudio-team na EMMA takmicenju..
ne znam koje je mjesto ersan osvojio

ima jos svasta za napisati, ali to neki drugi put..

samo jos da napomenem - hostese su ove godine bile lopate prave, a i inace se dalo primijetiti da nedostaje novaca, jer je i pored svog truda ova trka bilo gora od zadnjih 3 ili 4 koje su odrzane u V.G.
u subotu je bilo oko 110 auta, u nedjelju oko 80

cestitke jos jednom prije svega basti, a onda i svim ostalim
pozz
 
Član
RE: 402SR Zagreb - V.Gorica POMJERENO - 23./24.05.09

Cestitke nasim momcima
Sejo samo lagano bit ce to sve ok

Sto se tice mene ja sam uzeo drugo mjesto u EMMA SQ
i zadovoljan sam al ide to jos na veci nivo...

Sto se hostesa tice jesu fakat bile ko lopate,mada sejo jeznam da li si vidio one plesacice :cool: sto je bila promocija onog energetskog pica.....
 
Član
RE: 402SR Zagreb - V.Gorica POMJERENO - 23./24.05.09

Micky je napisao(la):
srdjane , sta je bilo sa corsom 2 motora kako je vozila?

Nismo je ni pravili jer je bili neispravni motori kad je dovezao kod nas.
Veoma se lose salta mjenjac i prednji motor je unisten zato sto je ostao u 1. brzini a zadnji prebacio u drugu.

Zadnji motor nije crkao nego mu je spao kabal sa bobine kad je startao.

Uglavnom mnogo jos treba raditi na toj corsi da bude spremna za tuning i za SM nitro system :)

Ima milion stvari koje treba napraviti da bi se ta corsa uopste mogla voziti normano,malo je momak pozurio da to sve spakuje i dovezao meni auto da mapiram nitro a ispostavilo se da nikad prije toga nije ni posteno provozao auto i nije ni mjenjace probao da salta tako da od tuninga nije bilo nista.

Kad se sve ustima kako treba,bice corsa zvjer a do tada treba je prvo napraviti da moze odvesti 402 m bez kvarova.
 
Član
RE: 402SR Zagreb - V.Gorica POMJERENO - 23./24.05.09

Micky je napisao(la):
pardon , nisam vidio za to igy :D

galerija slika pobjednika
http://img245.imageshack.us/gal.php?g=dsc00668p.jpg



Naj. exterijer,naj. interijer,naj. paint job,glasovi natjecatelja, ukupni pobednik..

Evo pobjednika "ljepote"

wau! :cool:
 
Hvala svima na cestitkama!Sve ostalo mi je bespotrebno da komentarisem jer n i sam neznam sta da mislim o tome:icon_rolleyes:
 
Član
Cestitke Basta, nemas sta da mislis, ostao si i pokazao da si najjaci ;)
kako sa autom, tako i kao covjek :cool:
bice jos trka da se ide ispod sa vremenom, samo nemoj gubiti zivce, sve je to sport.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top