402SR, Klase, prijedlozi

402SR, Klase, prijedlozi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
po meni super prijedlozi stvarno.... a mogu li dobiti jednu informaciju, za koje vrijeme hota predje 402m???Ako neko zna da mi napise, posto sam gledao na youtube, i ne mogu da vjerujem kako auto naprosto leti...
 
Član
@honey 325 ima malo manje od 2500ccm3 tak da ne bi iso sa hotom,
imal kakve klase za dvomotorna auta hehehe
meni je bilo jako u modrici kad sam vozio sa dvomotornim kadetom kadet ide ko zvijer :)
reko nemoj ti paliti drugi motor nikako :)
pozz vlasniku ako cita
a hota vozi oko 11-12 sec ak se ne varam
 
Član
Za pocetak drago mi je cuti sto upravu interesuje glas vozaca hehe, ali eto dobro je polako napredujemo sa scenom..

Evo i mog prijedloga a mislim i da se vecina slaze:

1. klasa (do 1.400 ccm)
2. klasa (od 1.401 do 2.000 ccm)
3. klasa (od 2.000 do 2.800 ccm)
4. klasa (preko 2.800 ccm)
5. klasa (dizel motori) do 2.000 ccm
6. klasa (dizel motori) preko 2.000 ccm

Koeficijenti:

- auta sa brdskih utrka 1.1
- pogon na četiri točka - koeficjent 1,1
- automobili sa traction controlom (TC) - koeficjent 1,1
- Wankel motori - koeficjent 1,2
- turbo motori i motori sa kompresorom - koeficjent 1,3
- motor sa NOS sistemom (nitro) - koeficjent 1,4
 
Član
Vidim vec ima nekih finih prijedloga... :)

Edo, zar nije od 1.4 do 2.0 malo previse?! Mislim da neki G2 GTI i Kadett GSI idu u istu klasu?! Svi znaju da ce ih GSI pojesti kao igracke. A GSI staviti sa 325 ili 328 u klasu bilo bi mnogo realnije, jer su tu negdje i performansama.
 
bilo bi fino kad bi bila klasa dizela podijeljena pa makar kako je "edo 16v" napiso. i ja imam volju kad bude u TZ da se prijavim ak bog da makar da vidim koje vrijeme mogu postic sa svojim čađom (1.6TD), a ne ko i prije dodje neki golf ko u mene 1.6TD i stave ga s Nukijem npr.
 
Član
Mislim da su dvije dizel klase jos uvijek neizvodive, jer znalo se desiti da nekada na trci budu samo 3 dizela u klasi. A druga je stvar da Nuriji niko nista ne moze i da vozi klasu do 2.0 dizel bez NOS-a, opet bi bio najbrzi. Njemu je vjerovatno jedino uzbudjenje kada nastupa protiv kakvog BMW-a 330d ili 535d, jer tada ima (iako male) sanse da izgubi. U suprotnom je prvi. Stari dizel motori nemaju nikakve sanse sa modernim dizelima, jer su bas u zadnjih 10 godina, dizeli napravili veliki skok naprijed, triput su jaci po liti zapremine (npr. novi BMW 123d, 2.0 dizel sa 204 KS - serijski). Kad bi se htjeli dizeli ravnopravno podjeliti, trebalo bi biti najmanje 5 klasa (sto po kubikazi, sto po godistu motora u autu).
 
previse je od 1.4 do 2.0 al bas previse recimo honde crx ili civic nebi vise mogli da budu u vrhu od jacih koji su 2.0 a vecina ih je malo manje od 2000cc evo moj neki predlog pa se izjasnite

1 klasa do 1150 cc
2 klasa od 1150cc do 1500cc
3 klasa od 1500cc do 1950 cc
4 klasa od 1950cc do 2500 cc
5 preko 2500 cc
i dizeli bas kao sto je rekao edo gore
 
Član
HONDA POWERR je napisao(la):
previse je od 1.4 do 2.0 al bas previse recimo honde crx ili civic nebi vise mogli da budu u vrhu od jacih koji su 2.0 a vecina ih je malo manje od 2000cc evo moj neki predlog pa se izjasnite

1 klasa do 1150 cc
2 klasa od 1150cc do 1500cc
3 klasa od 1500cc do 1950 cc
4 klasa od 1950cc do 2500 cc
5 preko 2500 cc
i dizeli bas kao sto je rekao edo gore

zanimljiva podjela..ali vrlo funkcionalna! podrzavam ovaj prijedlog
 
Član
Mozda je najbolje da klase ostanu kao sto jesu osim dizel klase, samo korigovati koeficijente i dodati ovo 1.1 za reli.
A sto se tice 3 auta u dizel klasi, to je normalno, 80% raje nece ni da se prijavi je zna se da Nuriji bar za sada (a nevjerujem ni uskoro) niko nemoze prici, samo se gleda ko ce biti drugo mjesto heh, dok realno kad bi bila podjela u dvije klase bilo bi dosta vise takmicara. Evo u Sarajevu samo sto ja znam imas Golf 4, Toledo, Ibiza, dizele koji pravo dobro idu ali ne mogu se mjeriti sa Nurijom.
 
Početnik
VR6 vidim da pises na forumu SRCS-a, tamo si dobio prijedlog od silverstara koji je najbolje da razmotrite.

a ovdje mi je malo prica smjesna. svi bi htjeli da se nekako proizvedu klasu u kojima svi imaju sanse, te stalno price kako motori slice kubikaze ne proizvode iste performanse. to je nemoguce. i koga briga sto je GSI brzi od GTI-a. to je problem GTI-a. vecom investicijom novca u taj motor recimo se moze napraviti da dere GSI-a, naravno. ali to izgleda i jeste takmicenje od 1KM pa bi svatko htjeo onda da ima sanse. normalno je da ce oni koji su investirali 10000+KM u motor derati one koji ne znaju ni servisirati serijski motor.
utrka se osvaja dugim, kvalitetnim i detaljnim radom i pripremom. trkanje je samo zadnji cin koji treba biti samo potvrda. u tome po meni i jeste ljepota utrke po kubikazi - tko je bolje pripremio auto za tu klasu. trud, znanje, i novac.

da se barem nekako ublaze te razlike (pa da eto bude zanimljivije), NE-MOŽETE ostati na 4 klase za benzinske motore, 5 je minimalno!

kriv mi je stav "Nurija je sigurno najbrzi pa hajmo smisliti klasu da ga maknemo sto dalje od sebe". tu se nitko ne trudi sloziti auto da ga pobjedi nego svi bi isli linijom manjega otpora.
isto tako mi je (pre)smjesno da je samo jedna klasa za dizel motore.
treba ih vise, barem dvije. ili i vise. da bi to na nesto licilo. pa nije isti stari dizel motor kao neki novi TDI koji se da dobro nafrizirati :D
a sto se tog Nurije tice, on ce pobjediti trkao se sa golfom 1.6D ili sa bilo kojim novim TDI-em. jer je najvise investirao i pripremao. to je sasvim normalno
 
ima jacih od nurije disela ali nisu iz bih vec iz slovenije i iz hrvatske 2 toleda jedan je zuti a drugi ne secam se brzi su od nurije
 
slazem se sa ovim gore tekstom sto je napisao HONEY ali nemoguce je da honda 1.6 podere neki 2.0 motor koji se nafrizira jer to se ne moze porediti slazem se ko vise ulozi da ima vecu sansu da pobjedi ali djaba neko ulaze u 1.6 ako dodje neko sa 2.0 i odere ga recimo ona alfa crna sto vozi 11 s je 2.0 a podere hotu koji je od nje jaci.Nemoguce je napraviti klase da svima odgovaraju...
 
Član
edo_16v zasto mislis da Nurija ne bi skinuo NOS i vozio opet u istoj klasi sa tim cetvorkama i slicnim vozilima? Zasto bi trosio NOS ak ne mora?! Sutra cu se raspitati ima li mogucnosti da se uvede jos jedna klasa...
 
Početnik
HONDA POWERR je napisao(la):
slazem se sa ovim gore tekstom sto je napisao HONEY ali nemoguce je da honda 1.6 podere neki 2.0 motor koji se nafrizira jer to se ne moze porediti slazem se ko vise ulozi da ima vecu sansu da pobjedi ali djaba neko ulaze u 1.6 ako dodje neko sa 2.0 i odere ga recimo ona alfa crna sto vozi 11 s je 2.0 a podere hotu koji je od nje jaci.Nemoguce je napraviti klase da svima odgovaraju...


pa onda ce se to rijesiti vecim brojem klasa gdje su manje razlike medju kubicima (primjer - ne od 1.4 - 2.0 , nego 1.8 - 2.0 ), tako da se onda nece desavati da se trkaju 1.6 protiv 2.0. to je do organizatora.
ali naravno i dalje ce biti jaci onaj tko vise radi i ulozi.

"alfa 2.0" je "4x4" i TURBO, sto znaci da ima mnozitelje, te se svakako ne moze trkati sa nekim tko je samo 1.6 : - )

ne razumijem sto znaci da alfa podere hotu ako je hota jaci :D
sto se njih tice tu su oni po snazi i tezini, istog su tipa i motori, razlog zasto ga je Hota dobijao u Mostaru je bolji start, alfa kriticno puno slajdra na startu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top