402SR, Klase, prijedlozi

402SR, Klase, prijedlozi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako, rekose mi da se malo raspitam sa takmicarima o idejama za klase za novu sezonu SR-a, u organizaciji Auto Media Group. Klase ostaju po kubikazi, pa ako neko ima bolje ideje za klase (isti broj da ih bude), neka predlozi.

Evo kako je do sada bilo...

1. klasa (do 1.400 ccm)
2. klasa (od 1.401 do 1.800 ccm)
3. klasa (od 1.801 do 2.500 ccm)
4. klasa (preko 2.500 ccm)
5. klasa (dizel motori)

Koeficijenti s kojima se množi nazivna zapremina vozila, da bi se dobile korigovane zapremine koje su osnova za raspoređivanje vozila u klase:
- pogon na četiri točka - koeficjent 1,1
- automobili sa traction controlom (TC) - koeficjent 1,1
- Wankel motori - koeficjent 1,2
- turbo motori i motori sa kompresorom - koeficjent 1,4
- motor sa NOS sistemom (nitro) - koeficjent 1,5

Ja sam mislio predloziti (sto bi se mozda i dalo usvojiti), da se autima sa brda stavi koeficjent 1.1, sto bi po meni bilo realno, jer su to obicno mnogo jace masine ili mnogo laksi auti od serijskih. Nisam siguran da bi prosla ta ideja, no da cujem vas.

Molio bi samo da se ne predlazu nerealne stvari i klase, jer od toga nema nikakve koristi. Najbolje bi bile neke male korekcije postojecih klasa ili koeficjenata, ako mislite da su potrebne, uz pristojno obrazlozenje zasto.
 
Boki imenjace svaka cast za ovo:
"Ja sam mislio predloziti (sto bi se mozda i dalo usvojiti), da se autima sa brda stavi koeficjent 1.1, sto bi po meni bilo realno, jer su to obicno mnogo jace masine ili mnogo laksi auti od serijskih."

Nadam se da ce usvojiti ovaj prijedlog...i samim tim Soljic ne bi bio u prvoj klsi,zar ne????
 
Član
Jeste se dali u off. Inace, Soljic je uzeo novi auto...

Link: http://auto.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=450&Itemid=29

No ko zna, mozda Yugu i dalje ostavi za SR-a :)
 
Član
koeficjent 1,5 je pretjerano visok za auta s Nitrom... ne zbog mene licno nego uopste...
za nitro stavite 1.4 za turbo 1.3... tako pravite klasu da se jace auto s manjom kubikazom takmici u narednoj jacoj klasi ssto je i realno, a ne iz 1.8 ide preko 2.5 ccm klasu... smjesno...
 
Član
tepSIJA je napisao(la):
koeficjent 1,5 je pretjerano visok za auta s Nitrom... ne zbog mene licno nego uopste...
za nitro stavite 1.4 za turbo 1.3... tako pravite klasu da se jace auto s manjom kubikazom takmici u narednoj jacoj klasi ssto je i realno, a ne iz 1.8 ide preko 2.5 ccm klasu... smjesno...

eh ovo je covjek u pravu
 
Član
tepSIJA je napisao(la):
koeficjent 1,5 je pretjerano visok za auta s Nitrom... ne zbog mene licno nego uopste...
za nitro stavite 1.4 za turbo 1.3... tako pravite klasu da se jace auto s manjom kubikazom takmici u narednoj jacoj klasi ssto je i realno, a ne iz 1.8 ide preko 2.5 ccm klasu... smjesno...

Taj ti je prijedlog cool, ubiljezim ga svakako ;)

U skladu sa razvijenoscu SR-a kod nas i auta sa Nitrom, to bi bilo realno prepraviti, jer niko jos uvijek nema Nitro shootove od 150-200 KS. A kad se dovoljno razvijemo, lako je to onda promjeniti...
 
soljic ce voziti 402 sa Yugom tako kazu i mislim da bi klase trebale da se pomere jer razlika izmedju 1.1 i 1.4 je bas velika tu bi se trebalo napraviti neka pred klasa kao u banja luci u 2006 kad su bili Alija i ovi iz jajca sa ficama..........
 
znam znam ali jbg treba pogledati koliko je auta bilo na sr u sarajevu 2007 do 1150cc pa vidjeti onda ako solju ocete da zbacite napravite klasu do 1300 cc a on je 1400 cc ali ima onda krainovic 1300 hehe uvek ce neko da dere ostale tako je svugdje jedino dolazi onda na vreme ali tu nema pravih trka jer vecina prijavi slabiju klasu tako da neznam sta da ti kazem ali klase sve treba da se naprave ponovo jbg dajte i vi predloga ima ovde na bh tuning jos clanova oni koji voze nek se izjasne ja ne vozim ja samo gledam
 
Član
Zato nek bude klasa za Profi vozace za ove sto voze brdo, pa nek njima daju pa nek se medjusobno krhaju.
 
Početnik
Eventualno vidit sto je najbolje za koeficiente, dali ista treba mjenjati. Mozda je 1.5 doista mnogo za Nitro. Turbo se moze mozda spustit na 1.3 ali ni slucajno nize ;)

Drugo, i obavezno. Najjaca klasa neka bude 3.0 + , a ne 2.5 + , hahaha. Smjesno je staviti najjacu klasu 2.5 +
Neki nesretni 325 da se utrkuje sa Hotom recimo :D
I u Mostaru dok su prve utrke bile po kubikazi bilo je 3.0 +
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top