402 Street Race Živinice 2009

402 Street Race Živinice 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e srdjane hocel doc bi-moto?jestel rijesili sta?ujedno da ti kazem stize i audi a3 1.8t sta si zadnji puta radio!od kolege igora!
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Sto se tice pravila o potvrdjivanju klase evo obajsnicu svim koji sami nemogu skontati sta je tu pogresno.

Prva stvar je specificnost ovog nacina takmicenja,tj. klasiranje koje nema nigdje u drugom sportu.Jasno je da se na osnovu kvalifikacija nemoze nikome dati nagrada ali na osnovu odvozene trke sigurno da moze,a to vrijeme iz trke nemora biti ni priblizno vremenu iz kvalifikacije i samo je bitno da takmicar prodje 402 m i ako nema drugih auta u toj klasi on je automatski odvezao trku i samim tim je prvi u klasi.

Druga stvar,recimo auto odveze 12 sec na kvalifikacijama i niko drugi u toku trke nije dosao u tu klasu i sad taj isti auto mora sam sa sobom da opet odveze 12 sec da bi pobjedio u klasi u kojoj je sam,znaci mora da krece na nisku reakciju i da rizikuje da bi napravio red light da bi dokazao da moze odvesti 12 sec sto je i uradio vec jednom u toku kvalifikacija.Sta ako neodveze 12 sec nego 13 sta se onda desava,jel onda taj najbrzi auto koji je jedini iz 12 sec biva diskvalifikovan ili se pak cijela klasa od 13 sec koja je prethodo zavrsena ponistava i ponovo vozi sa tim autom iz 12 sec ????? Glupost ortodoksna.

Treca stvar,budu dva auta u 12 sec i voze finale i oba odvezu 13 sec,sta onda ??? jesu li oba dizkvalifikovana ??? Mislim to je pravilo dobro samo za nekoga ko neprati SR i ko nije upucen u desavanja na trkama,a ovakve stvari da auta u finalu voze sporije za klasu se cesto desavaju u praksi na 402 SR ali ocito da ovde svi pametuju samo tastaturom.

Cetvrto,dva auta u 12 sec,jedan vozi 12 a jedan 13 sec u finalu i da li je taj od 13 sec drugi ili je i on diskvalifikovan jer nije mogao da potvrdi 12 sec iz kvalifikacija,mislim to je strasno glupo i totalno neprimjenjivo pravilo koje je nastalo prilikom prepisivanja dasovicevih pravilnika i sad neko pokusava da opravda to kao neku pametnu ideju.

Iz toga pravila onda proizilazi da bilo ko iz bilo koje klase ako odveze sporije u toku trke nega na kvalifikacijama sto je vozi biva diskvalifikovan jer nije potvrdio voznju ???????

ende,nema vise zabuna... :D

Poslije savjetovanja sa svojima iz kluba objasnili su mi da smo i mi to davno ukinuli tako da sam ja pogriješio pa se ispričavam ;) uglavnom što se naših utrka tiče s tim nećete imati problema ;)
 
Član
GocaS6 ... kazes da na otvorenom prvenstvu NE treba potvrdjivati klasu odvozenu na kvalifikacijama ?
 
Član
alo cita li iko pravilnik otvorenog prvenstva???
klasa se mora potvrditi samo u slucaju da trkac prijavi klasu bez vozenja kvalifikacija iz nekog odobrenog razloga ili prijavi klasu nizu od postignutog vremena na kvalifikacijama.
TACKA:
I ovo nije tema o otvorenom prvenstvu ovo je nesto sasvim drugo
Vozdra
 
Član
GocaS6 je napisao(la):
tepSIJA je napisao(la):
GocaS6 ... kazes da na otvorenom prvenstvu NE treba potvrdjivati klasu odvozenu na kvalifikacijama ?

NE TREBA prijatelju moja greška ispričavam se još jednom ;)
Nije čitao pravilnik samo ovo :123:
Ali da ne bude off topic, ko misli na trku ići neka piše. Ko misli voditi druge rasprave nevezane za ovu trku koja je najavljena neka na drugom mjestu piskara.
Mislim da je Basta komentirao pravila ove trke.
:icon_exclaim:
 
Član
procitao sam ja pravilink na "prskake" ali najvise me zanimalo onaj dio koji se bazirao na tehnicku "ispravnost" auta... ovo oko klasa manje vise jer znam da ima brzih auta od mene na Otvorenom prvenstvu dosta pa mi i nije bitno bilo...
 
Početnik
fino se provedite i ako neko zeli slickove da kupi prodajem ja svoje
15/50/195 TOYO R888 :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top