402 Street Race Živinice 2009

402 Street Race Živinice 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RedLine je napisao(la):
Pensa publika nije ne bitna ali nije bitna za takmicara,dobro ti je Tepsija objasnio,sve se podudari i odvozis 12.9 na kvalifikacijama,i na trcu slucajno se zasaltas i opalis 13.9 i sta onda?! vratit ce sve takmicare iz 13 klase da se tepsa sa njima ganja?? Pravilo smijesno i davno ga je Dasovic izbacio iz Gabrekovog pravilnika,dosao si zadaosi vrijeme i sam si u klasi-sta imas ponavljati sto puta?! I da za org. nadam se da nece biti oni heavy pehari haha,razvali pod na autu sa onim do kuce hahaa ;)

Ja ću vam reći samo jedno. Svako vrijeme koje se postavi u utrci je vrijeme koje se računa i ono određuje ono što ćeš dobiti ili koju ćeš nagradu osvojiti. ZNAČI U UTRCI!

Nigdje ama baš ni u jednom auto moto sportu na svijetu nitko nije dobio nagradu jer je bio najbrži na kvalifikacijama! Kvalifikacije jednostavno određuju ono što ćeš ili nećeš postići na utrci! Simple as that. A vi budite pravi vozači i nemojte pogriješiti i sve će biti ok.

Stoga to natezanje da se to pravilo ukine neće proći bar što se tiče AK Hercegovina. ;)
 

IGY

Član
goca ovde nije rijec o vasem evetnu tako da
:icon_exclaim:

http://www.bhtuning.com/eventi/8




:cool::cool::cool::cool:
 
Član
Definitivno idem i bice fina kolona iz Doboja pa tako da se vidimo tamo i nadam se ugodnom druzenju(s onima koje vec poznajem) a upoznavanje s onima koje ne poznajem!
 
Član
dolazim i ja da vozim sr naravno ukoliko odlucim da mi je staza pogodna s obzirom na auto... crni mercedes cl 500 w216 cisto onako da se poigram... see you there...
 
Član
tepSIJA je napisao(la):
dragan je napisao(la):
lol tepso!bude ti gusto ove godine!
;)

sta si to slozio pa da mi bude gusto ? konkurencija je zdrava stvar, uvijek ima brzi od brzega sve i da covjek "gubi" i to je.
nemoj mi samo reci da neko "tvoj" dolazi mene namazati... ako je tako onda dolazi MOJ FREND REPO da VAS sviju pomaže gore kao Nutelu ajrokrem :D

vidimo se na stazi ;)

@lov2xlr8
doci cu i ja vjerovatno , sinoć sam nest kemijao oko auta s Eko-m i Fušmajstori nas dvojca natjeramo auto da ode u "safe mode" al to je dobro ide bolje :cool:

ma kaki ja tepso jeba ga ti ja ti nisam nikakav racer!negovorim ti ja da ce tebe doc netko razvalit vec ti govorim da ces imat konkurencije!nista vise!sta si se uspanicio odma!
 
Član
Sto se tice pravila o potvrdjivanju klase evo obajsnicu svim koji sami nemogu skontati sta je tu pogresno.

Prva stvar je specificnost ovog nacina takmicenja,tj. klasiranje koje nema nigdje u drugom sportu.Jasno je da se na osnovu kvalifikacija nemoze nikome dati nagrada ali na osnovu odvozene trke sigurno da moze,a to vrijeme iz trke nemora biti ni priblizno vremenu iz kvalifikacije i samo je bitno da takmicar prodje 402 m i ako nema drugih auta u toj klasi on je automatski odvezao trku i samim tim je prvi u klasi.

Druga stvar,recimo auto odveze 12 sec na kvalifikacijama i niko drugi u toku trke nije dosao u tu klasu i sad taj isti auto mora sam sa sobom da opet odveze 12 sec da bi pobjedio u klasi u kojoj je sam,znaci mora da krece na nisku reakciju i da rizikuje da bi napravio red light da bi dokazao da moze odvesti 12 sec sto je i uradio vec jednom u toku kvalifikacija.Sta ako neodveze 12 sec nego 13 sta se onda desava,jel onda taj najbrzi auto koji je jedini iz 12 sec biva diskvalifikovan ili se pak cijela klasa od 13 sec koja je prethodo zavrsena ponistava i ponovo vozi sa tim autom iz 12 sec ????? Glupost ortodoksna.

Treca stvar,budu dva auta u 12 sec i voze finale i oba odvezu 13 sec,sta onda ??? jesu li oba dizkvalifikovana ??? Mislim to je pravilo dobro samo za nekoga ko neprati SR i ko nije upucen u desavanja na trkama,a ovakve stvari da auta u finalu voze sporije za klasu se cesto desavaju u praksi na 402 SR ali ocito da ovde svi pametuju samo tastaturom.

Cetvrto,dva auta u 12 sec,jedan vozi 12 a jedan 13 sec u finalu i da li je taj od 13 sec drugi ili je i on diskvalifikovan jer nije mogao da potvrdi 12 sec iz kvalifikacija,mislim to je strasno glupo i totalno neprimjenjivo pravilo koje je nastalo prilikom prepisivanja dasovicevih pravilnika i sad neko pokusava da opravda to kao neku pametnu ideju.

Iz toga pravila onda proizilazi da bilo ko iz bilo koje klase ako odveze sporije u toku trke nega na kvalifikacijama sto je vozi biva diskvalifikovan jer nije potvrdio voznju ???????

ende,nema vise zabuna... :D
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Sto se tice pravila o potvrdjivanju klase evo obajsnicu svim koji sami nemogu skontati sta je tu pogresno.

Prva stvar je specificnost ovog nacina takmicenja,tj. klasiranje koje nema nigdje u drugom sportu.Jasno je da se na osnovu kvalifikacija nemoze nikome dati nagrada ali na osnovu odvozene trke sigurno da moze,a to vrijeme iz trke nemora biti ni priblizno vremenu iz kvalifikacije i samo je bitno da takmicar prodje 402 m i ako nema drugih auta u toj klasi on je automatski odvezao trku i samim tim je prvi u klasi.

Druga stvar,recimo auto odveze 12 sec na kvalifikacijama i niko drugi u toku trke nije dosao u tu klasu i sad taj isti auto mora sam sa sobom da opet odveze 12 sec da bi pobjedio u klasi u kojoj je sam,znaci mora da krece na nisku reakciju i da rizikuje da bi napravio red light da bi dokazao da moze odvesti 12 sec sto je i uradio vec jednom u toku kvalifikacija.Sta ako neodveze 12 sec nego 13 sta se onda desava,jel onda taj najbrzi auto koji je jedini iz 12 sec biva diskvalifikovan ili se pak cijela klasa od 13 sec koja je prethodo zavrsena ponistava i ponovo vozi sa tim autom iz 12 sec ????? Glupost ortodoksna.

Treca stvar,budu dva auta u 12 sec i voze finale i oba odvezu 13 sec,sta onda ??? jesu li oba dizkvalifikovana ??? Mislim to je pravilo dobro samo za nekoga ko neprati SR i ko nije upucen u desavanja na trkama,a ovakve stvari da auta u finalu voze sporije za klasu se cesto desavaju u praksi na 402 SR ali ocito da ovde svi pametuju samo tastaturom.

Cetvrto,dva auta u 12 sec,jedan vozi 12 a jedan 13 sec u finalu i da li je taj od 13 sec drugi ili je i on diskvalifikovan jer nije mogao da potvrdi 12 sec iz kvalifikacija,mislim to je strasno glupo i totalno neprimjenjivo pravilo koje je nastalo prilikom prepisivanja dasovicevih pravilnika i sad neko pokusava da opravda to kao neku pametnu ideju.

Iz toga pravila onda proizilazi da bilo ko iz bilo koje klase ako odveze sporije u toku trke nega na kvalifikacijama sto je vozi biva diskvalifikovan jer nije potvrdio voznju ???????

ende,nema vise zabuna... :D

Tacka haha,slazem se u potpunosti !!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top