402 Street Race Cup - Modriča 2007

402 Street Race Cup - Modriča 2007

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
@tepSIJA-Dejo sa Nissanom je bio u klasi 2 zato što je bio upitan za kubikažu i ništa više. Momak ništa nije krio jer da je to htio vjeruj da ne bi gasao ondje pred ljudima. Dejo je 100% pošten i samo je došlo do nesporazuma. Mislim ne bitno, kompletno dijeljenje u klase nije kako treba, jer nema logike da smo mi vozili istu klasu kao A3M i zeleni Golf S paket jer su to auta koja duboko ulaze u klasu 14+ i 15+. Zašto je to interesantno što sam ja bio nijansu sporiji od tebe ??? Ne kontam ..
U Modriči je najveća nepravda to što se dozvolilo učestvovanje autima sa brdsko-brzinskog relija...

P.S Morao sam pod burazovim nick-om jbga mrsko mi ono cookies delete ovo ono
 

IGY

Član
ima pametnih rjeci kod tebe, i slazem se za semafor, uzasan je, nisam znao kad krenuti, crveno i odjednom zeleno, a prvi put crveno pa....... za dva dana zeleno, ali kao sto kazes ovvaj je kup pun propusta koji se moraju ispraviti, i nije m jasno jedno, kako one sa onim yugama za brdo nije sramota da se prijave, kako im je zanimljivno voziti, npr u prvoj klasi jugo koji ima 1500 kubika i radzen za brdo, nidze veze, onda Hota sa autom od preko 400 KS, za njih treba neka extrime klasa a nas obicne smrtnike koji ta auto vozimo i svaki dan u normalnu klasu
 
Putovanja.ba
Administrator
Nije mi jasno sad tepsija sta zelis da postignes ovim postovima, nema te nikako imas jedva 41 post i sad pokreces neke teme nigdje veze, prijavio si organizatoru momak je prebacen, nit se ljutio nit zalio, jbg nije do njega nije znao, momak prvi put ucestvuje na ovakvom race-u koji je jebo lud zbunjenog, prvu klasu 3 auta regularna od 11, pola auta nema ni papire. Samo mi nije jasno sta hoces da postignes? Jel provociranje izazivanje problema? Glupiras se majke mi.
 
Član
:lol: ne napadajte momka, dobrim djelom je u pravu i tu se više ništa nemože učiniti. Mislim na kraju su svi vozili ono što treba i što ga sleduje i da vam kažem da sam i ja za tu varijantu dizanja haube ne pojedincima nego svima, al bukvalno svima.
@Iggy - jes' me krenulo
 
Član
gledam onog zelenog jugica spustene haube nesto gasa prije trke. prilazi mu sudijska dvojka i pitaju ga jel gotovo kaze on njima jos malo. haj kad je on izgaso dize haubu i izvadi nekoliko porcija cevapa i odose sudije.

nema kod nas nikakve pravde tako ni u sportu jebo ti ova nasa takmicenja. aBd kad mognemo organizovati takmicenje nadam se da nece biti ovakvih propusta
 
Član
Klase po vremenima su zakon, pa onda nek voze Hota, Josipovic i ostali.. Za klase po kubikazi nema prave tehnicke kontrole (bar da pogleda sta pise na bloku motora), ali ne, vozio sam u Bijeljini i isto tako je onaj crveni fiat coupe turbo iz Srbije usao u klasu do 1,8 jer ga je onaj na prijavama samo pitao "koliko ima kubika".. To je samo jedan primjer..

Ovaj kup ako misli da napreduje onda se treba promjeniti pravilnik i uvesti klase po vremenima i kupiti pravi semafor a ne onaj "na prepad"..
Time ce se privuci vise takmicara i bice postenije..
 
Član
Evo prepis iz pravilnika za streetrace sezona 2007, natjecateljska vozila

Članak 13.
a) Natjecanju mogu pristupiti samo vozila B kategorije, koja zadovoljavaju u potpunosti uvjete iz "Zakona o sigurnosti prometa na cestama RH" te imaju valjanu registraciju i policu osiguranja. Natjecanju mogu pristupiti i vozila stranih registarskih oznaka sa važećom dokumentacijom i osiguranjem.
b) Vozila koja pristupaju natjecanju "402 SR" će nakon tehničkog pregleda biti upućena u Park vozača i na kvalifikacijske vožnje prema satnici natjecanja.
 
Član
Onaj se igrao na semaforu prije pocetka, nisu ljudi na cilju znali da li se pokvario ili sta vec, znam jer sam cijelo vrijeme bio na cilju!
 
Član
DODATAK PRAVILNIKU UTRKA UBRZANJA
Članak 1.
a) Natjecanju u ubrzanju mogu iznimno, uz dopuštenje TK organizatora i IK „402 SR“, pristupiti i neregistrirana vozila B kategorije samo ako za preradu imaju jedno od navedenog:
- motor se ne nalazi u serijski predviđenom prostoru.
- motor i šasija ne potječu od istog proizvođaća.
- vozilo ima motor različite konstrukcije i više cilindara, u odnosu na konstrukciju i broj cilindara motora koji se ograđivao u odgovarajući model automobila.
- vozilu je promijenjena ili dodana pogonska osovina.
- vozilo ima dodatni jedan ili više motora.
b) Takva vozila se od strane TK organizatora i IK "402 SR" upućuju na dodatni tehnički pregled a po potrebi i probne vožnje.
c) Ova vozila moraju posjedovati sve elemente sigurnosti vozila propisane Tehničkim pravilnikom (odgovarajuće dimenzionirane kočnice, svjetlosnu signalizaciju, branike, staklo ili leksan, pneumatike DOT ili E...).
d) Vozači neregistriranih vozila moraju biti registrirani za 402 SR Championship da bi prijava za utrku bila prihvaćena.
Članak 2.
Sva vozila koja imaju registracijske pločice a kod kojih se utvrde prethodno navedene prerade bez da su iste evidentirane u knjižici vozila smatrat će se neregistriranim.
 

IGY

Član
svi smo mi u pravu
Edo, to za semafor se apsolutno slazem, i ono sto kazes za bjeljinu sto se deseavalo, isto tako mogao je i Mirza (al galone) ici u manju klsu jer mu je BMW po paprima drugaciji nego pod haubom,
Alene ima Sarajevo pa se ne sekiramo,
Tepsija u Sarajevu idemo svi skupa u dizanje hauba, ali ne samo u nasoj klasi nego u svim klasama, i razbacati cemo ih mi u klase gdje pripadaju
 
Član
legionar je napisao(la):
Onaj se igrao na semaforu prije pocetka, nisu ljudi na cilju znali da li se pokvario ili sta vec, znam jer sam cijelo vrijeme bio na cilju!
Ma ok, ali je čovjek lijepo rekao da se kreće na zeleno..
I raja se ljute jer je crveno nekad trajalo 30 sec a nekad 15.
Jbga, na zeleno se kreće :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top