2 Lonca na auto koje ima fabricki 1 (Da li je to pametno) (W8 4.0 na 1.8T)

2 Lonca na auto koje ima fabricki 1 (Da li je to pametno) (W8 4.0 na 1.8T)

Član
Procitaj sta je kolega RS TURBO napisao pa mi daj svoje misljenje u vezi toga, i da druze, ja necu prerpavljati ni katalizator ni nista prije njega mislio sam ove grane stavljati odma posle njega, msm sa moje 1 grane napravio bi racvu na lijevu i desnu stranu i stavio ovaj srednji mali lonac od W8 i zadnje lonce od W8 a kat i izduvna grana do kata ostaje moja.

Kako pise u prvom postu ja ostajem pri tome :) Ako imas katalizator i jos lonce prije zadnjeg lonca, mislim da promjena zadnjeg nece uticati znacajno na performanse, bar ako nije rijec o loncu manjeg protoka. Sad ako mijenjas i prvi lonac nakon katalizatora, onda mozes ocekivati svasta. Za ovo sto RS pise ja nisam nigdje nasao neki dokaz koji bi to potvrdio, vecina ovih testova na netu auto nema zamjenjen samo zadnji lonac nego obicno kompletan sistem auspuha pa cak i drugi usis, a poznato je da promjena usisa itekako hoce zbuniti ECU (ne kazem da on nije upravu, ali ja ne vjerujem u to jer nisam vidio dokaze toga crno na bijelo). Svaka komponenta tvornickog auspuha je testirana i proracunata za neki auto, ali opet, prvi lonci najvise uticu na same performanse, jer oni najvise uticu na brzinu protoka zraka iz motora. Zamisli da kroz auspuh ide voda, ako je prvi lonac najuzi, on ce odrediti protok kroz kompletan sistem cijevi, ono nakon toga je manje bitno. Naravno ako je zadnji lonac jos uzi, onda ce on postati ogranicavajuci faktor protoka, onda jeste bitan. Ali ako stavljas protocniji lonac iza, onda nema bojazni od toga. Naravno najbolje bi bilo imati dyno i to provjeriti u praksi, ali ko to moze... :D
 
Kako pise u prvom postu ja ostajem pri tome :) Ako imas katalizator i jos lonce prije zadnjeg lonca, mislim da promjena zadnjeg nece uticati znacajno na performanse, bar ako nije rijec o loncu manjeg protoka. Sad ako mijenjas i prvi lonac nakon katalizatora, onda mozes ocekivati svasta. Za ovo sto RS pise ja nisam nigdje nasao neki dokaz koji bi to potvrdio, vecina ovih testova na netu auto nema zamjenjen samo zadnji lonac nego obicno kompletan sistem auspuha pa cak i drugi usis, a poznato je da promjena usisa itekako hoce zbuniti ECU (ne kazem da on nije upravu, ali ja ne vjerujem u to jer nisam vidio dokaze toga crno na bijelo). Svaka komponenta tvornickog auspuha je testirana i proracunata za neki auto, ali opet, prvi lonci najvise uticu na same performanse, jer oni najvise uticu na brzinu protoka zraka iz motora. Zamisli da kroz auspuh ide voda, ako je prvi lonac najuzi, on ce odrediti protok kroz kompletan sistem cijevi, ono nakon toga je manje bitno. Naravno ako je zadnji lonac jos uzi, onda ce on postati ogranicavajuci faktor protoka, onda jeste bitan. Ali ako stavljas protocniji lonac iza, onda nema bojazni od toga. Naravno najbolje bi bilo imati dyno i to provjeriti u praksi, ali ko to moze... :D
Hvala prijatelju i na tvom odgovoru, cuo sam se sa nekim profesionalcima iz austije tacnije firmom Chip-Tronics i oni su mi rekli isto da nece imati nikakvih problema ako to odradim. LP
 
Član
ma dajte bolan kakav ecu i njegovo bunjenje a kamoli gubitak snage, tu se radi o pola ks, vise je izgubio snage s tim 235/45r17 gumama il koje vec imas.
 
Član
Nisam upucen bas u ovu tematiku, Nekazem da kolega grijesi, al po tome ispada ko i malo dirne nesto oko locna i sta ja znam mora ici na remapiranje :) mozda jes bolje otici, al sad da to tolko ima uticaja ja nevjerujem :)
 
Nisam upucen bas u ovu tematiku, Nekazem da kolega grijesi, al po tome ispada ko i malo dirne nesto oko locna i sta ja znam mora ici na remapiranje :) mozda jes bolje otici, al sad da to tolko ima uticaja ja nevjerujem :)
Da, tako nekako.
Cuo sam se neku vece sa ovom firmom sto cipuje auta iz austrije oni su mi rekli da kad bi to odradio nebi imao uopste nikakvih smetnji ili problema.
 
BHT Ovisnik
Ja sam na volvu prvo skinuo srednji, normalno bilo, pa stavio zadnji full protocni fi60 isto normalno bilo, kasnije skinuo i katalizator tako da nije bilo nigdje nista i normalno je bilo, mada sam primjetio da mi je smjesa malo drugacija bila. Kasnije sam zbog buke vratio katalizator i evo sve je normalno, i ubrizgavanje i smjesa,ostao je protocni, tako da bi se trebao prilagoditi ECU sto je u neku ruku normalno, a ima smisla i sto RS prica, ali mislim da ovdje nisu drasticne izmjene da bi trebao mapirati. Bar iz mog iskustva
 
Član
Ja sam na svom audiu skinuo katalizator i imao je više snage. Oitšao kod majstora, Co2 i sve to što mjeri na auspuh je bilo kako treba. Uradio generalnu na motoru i auto je bilo brže od fabričkog
 
Ja sam na svom audiu skinuo katalizator i imao je više snage. Oitšao kod majstora, Co2 i sve to što mjeri na auspuh je bilo kako treba. Uradio generalnu na motoru i auto je bilo brže od fabričkog
I u mene isto od kako sam skinuo katalizator auto bolje vuce pogotovo u 3,4 i 5 brzini sad vuce dosta bolje.
E sad ne znam ovamo sta bi bilo kad bi ovo izmijenio ove lonce stavio.
 
Ja sam na volvu prvo skinuo srednji, normalno bilo, pa stavio zadnji full protocni fi60 isto normalno bilo, kasnije skinuo i katalizator tako da nije bilo nigdje nista i normalno je bilo, mada sam primjetio da mi je smjesa malo drugacija bila. Kasnije sam zbog buke vratio katalizator i evo sve je normalno, i ubrizgavanje i smjesa,ostao je protocni, tako da bi se trebao prilagoditi ECU sto je u neku ruku normalno, a ima smisla i sto RS prica, ali mislim da ovdje nisu drasticne izmjene da bi trebao mapirati. Bar iz mog iskustva
Pricali smo bas o tome sta si ti radio sa tvojim izduvom, i pito sam te sta je onak pucalo :D
Al ja sam cuo od nekog nekada da se ECU sam prilagodi na neke te male promjene pogotovo kad stavis npr sportski filter, ECU preko MAF-a direkt pravi drugaciju smjesu goriva,vazduha i svega jer dobija vise vazduha i mora se to nekako rijesiti.
Ja kad sam kupio ovaj originalni filter K&N koji ide u kutiju tj (panel filter) na pakovanju od filtera pise da K&N garantuje od 7 do 15ks na taj filter, naravno pise isto tako sve zavisi od auta na koje se stavlja i motora.
Nebi oni dzabe prodavali filtere po 200KM ko bi to kupovo da nema nekog efekta, i znaci sad svaki covjek ko stavi filter sportski mora ic na remap.
A ovdje gore je neko spomeno da je neki njegov drug stavio filter na neko auto pa mu je dosta slabije islo, pa mora slabije ici kad ljudi stavljaju sve i svasta kupe filter od 20KM i oce da ima nest od njega :)
Kao prvo nemozes ti stavljat "gljivu" filter bez dodatnih stvari za njega treba i drugacija kutija i sve da ne uvlaci topal vazduh od motora al da sad ne skrecem sa tebe znate na sta mislim.
 
Član
Ja kako sam shvatio iz Srdjanovih postova i onog sto sam citao po netu je da se ecu sam moze prilagoditi do odredjene mjere uslovima rada (vazduh, gorivo itd itd)
Tako da ne vidim veliki problem u tome sta ti planiras dokle imas sve sonde i slicno!
Ali opet to je smao moje misljenje
 
Ja kako sam shvatio iz Srdjanovih postova i onog sto sam citao po netu je da se ecu sam moze prilagoditi do odredjene mjere uslovima rada (vazduh, gorivo itd itd)
Tako da ne vidim veliki problem u tome sta ti planiras dokle imas sve sonde i slicno!
Ali opet to je smao moje misljenje
Pa da i ja mislim da je tako, mozda grijesim ali samo kazem.
Pa da moje sonde ostaju i sve samo zadnji lonci i srednji lonac se mijenja.
 
Član
Kada se ECU nebi prilagođavao onda bi to bio kao auto na karburator. Imaš određenu smjesu diznom i to je to.
Ovako ECU ubaciva goriva na osnovu podataka koje skupi sa senzora. Samo koliko on "lufta" ima to nebih znao, postavio sam i temu na forumu za to pitanje.
Posebno su to prilagođavnje ECU-a ljudi osjetili kad su stavljali HHO generatore, auto je imalo više snage ali nije bilo uštede u potrošnji. Tek stavljanjem "varalice" na lambda sondu snaga se vratila u normalu,a potrošnja smanjila.

Opet ovo su rječi momka koji je sa audi-a kao u mene skinuo srednji i zadnji lonac
30% sporiji, 180% bucniji i 50% veca potrosnja
Dobro malo je pretjerao ali ugl. po videu bi rekao da je malo sporiji

A moj savjet ti je da staviš to, pa makar i pod cjenu remapa. I ženske se feniraju po 2 sata i šišanje im je 4 puta skuplje od našeg, jebat ga moraš se malo žrtvovat za ljepotu
 
Top