2,82 lit./100km!

2,82 lit./100km!

Moj troši 3l / 100km .... :D

A ova Honda neka potroši i 2 l više od postignutog rekorda opet bi bila ekstremno štedljiva.
 
Poslednja izmena:
Član
Da sam mislio trositi 3L vozao bi kakvog troklipca dizela, a posto mi potrosnja ne igra ulogu, vozim se k'o covjek :)
Nema tog sto mu potrosnja ne igra ulogu. Ajmo realni biti molim te lijepo vozim i ja benzinca al kad nemam za gorivo proklinjem ga a nije neki potrosac. Velika je razlika izmedju cenera i cvaje tanka s dizelom se nesto moze popiti i pojesti :) to mu je jedina prednost haah! Drug moj bez uvrede to sto si ti napisao moze reci bakirov i dodikov sin.
 
Član
Nema tog sto mu potrosnja ne igra ulogu. Ajmo realni biti molim te lijepo vozim i ja benzinca al kad nemam za gorivo proklinjem ga a nije neki potrosac. Velika je razlika izmedju cenera i cvaje tanka s dizelom se nesto moze popiti i pojesti :) to mu je jedina prednost haah! Drug moj bez uvrede to sto si ti napisao moze reci bakirov i dodikov sin.
Realno ja kad nemam para, nemam ni za dizela ni za benzinca... Kad imam para meni ne igra ulogu je li sa 20km predjem 100kilometara ili sa 15-16km predjem 100kilometara, meni 5km ne igra ulogu... Nikad nisam gledao u tu sicu nit cu gledati, ako cu se vozati vozacu se k'o covjek... Bakirov i dodikov me ne zanimaju, ja mogu nasuti i pojesti i popiti i sipati benzinca i prelaziti 15-20k km godianje kao i do sada (zadnjih 10 godina).
Ne postoji dizel koji ce proci sa 10km 100kilometarq po gradu. Imam 3 dizela u familiji, stara generqcija dizela mehanicka boschpumpa 2.2, nova generqcija dizela common rail 1.3, i dizel iz 90-ih elektricna boschpumpa 1.6, nijedan od nqvedenih dizela po gradu ne prodje ispod 7-8l po gradu sto dodje 15-16konvertibilnih maraka po grqdu, ako pazis a ako ne to je litar gore, sad da gledam u tih 5-6km ili 50km na 1000kilometara ili ti ga 800-1000km godosnje na 20 000kilometara predjenih mislim da je smijesno jer svaku noc pojedes, zvake ili bezze kifle... Pa mjesecno ja bacim a mislim da i ostali bar 100km da ni ne znas na sta...
A kad dodje odrzavanje dixela pa treba odjednom calnuti 1500 za setkvacila, 1600 za dizne, veliki servis koji je 3x skuplju itd onda je to ok a ovamo kad je 5km razlike na 100 kilometara uhhh to je usteda, to je roba... Lakse je 1500km izgubiti kroz 2 godine na gorivo nego 1500km plus ruke za 2 dana u servisu pa moras i sve odjednom dati...
Ja tako gledam... 7-8l grada dizel uzme, moj bmw 9-10l grada uzme, to je 2L eto i nek su 3L, to je 6km ustede, a ako stisne dizela onda razlike u potrosnji i nema, i nije rekla kazala nego je tako jer imam i benzincw i dizele u dvoristu i kazem kako i jeste realno...
I da jos dodam da board comp objesite macku o rep jer evo slike od golfa 4 bensinca od cure moje, vozen kroz grad normalno, nije stiskan, ali nije ni u 5-u nikako presaltan, i vozano kroz grad nekih 60km bez prestanka :) kuliranje kroz grad i isto pokaze kao i dizel sto cisto sumnjam da je tacno kao i kod dizela sto cisto sumnjam da je tacno kad pokazu 6L po gradu, na to sto pokaze dodas jos litar dva...

IMG_20150708_225026.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Tacno sam znao da ces o odrzavanju ...pa dokle :) ? Mislim druze ne ulazim u privatnost al predpostavljam da radis i da imas platu. Onda znas kad kasni plata i znas da imas cenera u dzepu a tvom bmw treba 20 da bi otisao ,ko je tu covjek onda !? Ako tvoj bmw do krupe i nazad potrosi 20km a ja s dizelom manje od 10 (znaci mogu popiti i pojesti) ko se tu vozi kao covjek! Sto se tice cijene odrzavanja nije toliko dizel skup primjer 307hdi. Godisnji troskovi su u par deka.
 
Član
Tacno sam znao da ces o odrzavanju ...pa dokle :) ? Mislim druze ne ulazim u privatnost al predpostavljam da radis i da imas platu. Onda znas kad kasni plata i znas da imas cenera u dzepu a tvom bmw treba 20 da bi otisao ,ko je tu covjek onda !? Ako tvoj bmw do krupe i nazad potrosi 20km a ja s dizelom manje od 10 (znaci mogu popiti i pojesti) ko se tu vozi kao covjek! Sto se tice cijene odrzavanja nije toliko dizel skup primjer 307hdi. Godisnji troskovi su u par deka.


Nisam radio druze,,poceo sam nedavno raditi, a prije sam se snalazio i kazem ti isto mi je ako sa 10km predjem 50 kilometara ili dizelom 70 kilometara, isto mi je to i ne gledam u tih 20 kilometara :)
A za odrzavanje pa zar tebi ne igra ulogu je li ti veliki servis 400km sa rukama ili 1000km, je li imas plivajuci ili nemas? Je li imas dpf ili ne, hoces li ga morati mijenjati ili gasiti ili ga nemas nikako, dizne itd... Ja brate vise gledam da su mi manji troskovi i vise volim tih 1500km nasuti goriva nego dati na plivajuci itd...
Ja gledam na odrzavanje jer moje auto je u top stanju, nema nista da kucka lupka i ostalo....
Godisnji troskovi nisu u par deka nego je potrosnja godisnja izmedju dizela i benzinca u par deka, a odrzavanje je haman u duplo razlike, radim s tim pa znam, ne pricam okolo i ne lupam...
A u tih 5km na 100 kilometara ne gledam nego gledam u odrzavanje i da mi je sve u extra stanju ;) jos sad planiram i plin, pa onda nema dizela u parama da stane s njim...
 
Član
A ne znam ima li smisla preko foruma o tome al ajd:
Kako ne gledas 20km predjenih ako ti bas fali tih 20 da pređes ??
Odrzavanje jednog motora je širok pojam, međutim s urednom servisnom sve se to lako izbjegne tako da zamajac recimo prekrizi. Veliki servis 307 2.0hdi nije preko 500 sigurno mislim da je i golf tu negdje imam prospekt firme iz bihaca na kamenici. Onda pogledaj ako vec gledas 5maraka razlike i koliko pređes da je to sve u par deka. Jbg ja sam na benzinu prvo jer prelazim 12k godisnje i sto ne mogu zvuk dizela.
Definitivno preporucujem benzin ko prelazi 10k godisnje.
Ps sl auto abd 147mjet toliko o ovome
 
Član
Kao sto rece ako nemam za 50kilometara u benzincu obda nemam ni za tih 70 u dizelu... Nije poenta u 20km sto zafali, meni ako zafali tih 20km da predjem zafalice mi u oba jer kad nemas para da trosi 1L na 100kilometqra, dzaba kad ja nemam ni za tu jednu litru.
Kazem da mi je glupo kad kupuju ljudi auto, gleda se potrosnja, a niko odrzavanja i dijelove i kvarove modernih dizela ne gleda nego tek kad pukne po dzepu onda ksze, mada ni tada malo koji prizna jer to je ponizenje ako prizna... Dizel uzme 7-8 a benzin 9-10 i kaze uhhh pa rqzlika 2L, dobro je to, a to je 4 marke i 12 feninga ustede. Eto ustedio si 5km a to sto si za remenicu alternwtora dao 96km, protokomjer 140km, i 100km za ciscenje usisne grane i EGR-a(nije placeno jer smo sebi radili, ali ko ne zna platio bi), to ne gleda se, to je utroseno na autu koje je 1.3 common rail iz moje familije auto. Znaci 340km je dato u 5 dana, sad izrqcunaj po 5km ustede na 100 kilometara koliko trebas preci kilometarq da bi vratio tih 340km, a da ne pricam o dpf-u, ili zamajcu kojeg nema kupiti fiksnog niti zamjwnskog nego samo originalni koji kosta 1550km za 1.3 motor...
Da ne govorim za zvuk dizela, snage koje nema itd jer 1.3 dizel sa 80 konja troai nekih 7-8L dok moj sa 6 cilindara 2.0 i 130 konja uzme 10L, razlika u vuci i snazi izmedju tog auta i menw je smijesna, on je puz za mene a razlika u ustedi 5km, sad bi li ti za 5km alusao ga gdje cvokoce i vibrira, gdke se trebas zaletiri da bilo sta preteknes itd, dok je kod mene druga prica totalno od njega, sa 50 i 150 mi ne treba nikakva zahukqvanja za bilo kakva preticanja. Eto pa vidi sta je isplatnije i koliko sada toj corsi treba da vrati tih 340km...
Sad zamisli jos plin kao stavim sekvent, 0.75L plina, znaci sa nekih 9km prelaziti 100 kilometara po gradu, koji dizel to moze?
 
Član
Slozimo se ne da se ne slazemo vec ja o jednom vi o drugom al ok forum je svaki post je jedan plus :)
Ne 1.3 nego 1.4 c2 hdi trosi u gradu ispod 5l kakvih 8 brate moj ????
 
Član
Slozimo se ne da se ne slazemo vec ja o jednom vi o drugom al ok forum je svaki post je jedan plus :)
Ne 1.3 nego 1.4 c2 hdi trosi u gradu ispod 5l kakvih 8 brate moj ????

Po board trosi ispod 5, eno slike golfa 4 benzin 16v koji uzme 6.7 i ispod po gradu, ali po board-u. Ali sad gledaj ovo taj 1.4hdi ima 60 konja i vuce se po cesti k'o prebijena macka, maks brzina mu je mozda 150 eto ui160km/h, a meni je na 165km/h treca brzina na 6500 rpm i saltam u cetvrtu, taj c2 ubrzava do 100 za 13-14 sek, dok ja idem ispod 10, za tezinu, komfor da ne pricam. Uzmi dizela mojih karakteristika pa nek uzme 5L po gradu... Uzece ali kod zude u kuruzima :D sad taj i nek uzme 5L, moj uzme 10, sjedi u moje auta pa iz njega sjedi u tog c2 pa ces vidjetinkoja je to konzerva i kako to ustvari bas i ide haha :D dizel sa 130 konja koji moze ici ispod 10 sek i ici preko 200 ce uzeti 5-6L po gradi samo u nekim slatkim snovima :D
Vw caddy 2.0 tdi common rail sa 140 konja (novo auto kupljeno 2012-e) kombinovane uzme 7-8L, otvorene 6.334L kad se izracuna kad je presao u cugu 700km, a za grada sam vidi ako je kombinovana tolika... Konje sa necim moras nahraniti, na zrak samo ne mogu ici...
 
Član
Pa jel ti mislis da je "potežem" 1.4 hdi ? Auto je kupljen za relaciju krupa izacic i prije toga vozili smo 1.6 nakon 3g u gorivu auto nam.se isplatilo. Jel ti stvarno mislis da cu ja kod 1.4hdi gledati 0-100 i krajnju brzinu???
Inace auto je od strica i auto je za posla inace ljudi koriste auto za posao neki ne za potezanja po srmaforima.
Odjavljivam se s ove teme jer fkt nema smisla btw c2 je bio ulje vode dizela
 
Član
Da hej :D kqkva potezanja na semaforu, imas i recimo puta gdje je ogranicenje 70 a auto se vuce 50 ispred ili ide bus ili kamion koji se vuce 50, to nisu potezanja nikakva i ne moram se zaletati i traziti 2km ravnicu... Za posao zato imas 1.0 i 1.2 troklipasa koji ce uzeti isto kao i taj dizel 1.4, ici isto kao i dizel i imati manje kvarova od njega, govorim o modernim dizelima sa svim carima :) ne uzimaju bezze sve komercijalne tvrtke 1.2 troklipase sada i prelaze pretezno na njih jer je racunica drasticna...
Hocu da ti kazem, auto iste snage i isti performani ce da trose slicno, razlika ce biti u litar ili dva max otvorece i grada... A odrzavanje i kvarovi zna se... Konja moras nahraniti bilo njih 5, 50 ili 500...
A board comp moze fabrika nastimati da pokaze sta hoce od 2.7L do 20.7L, na starim automobilima to je poprilicno tacno dok na novijim se bore za kupce i te cifre poslihe zareza tako da malo i suknu a kao da ces osjetiti litru gore dole na 70L ;)

Recimo ovdje sa ovom hondom, mogu misliti koliko su se napatili da to postignu i koja vrhanja gasa i paznja kretanja, provjere guma pritiska itd, normalan covjek nikad to postici ne moze.

Svaka njima cast na rezultatu bez daljnjeg :) ali sve je to samo reklama :)
 
Top