2,82 lit./100km!

2,82 lit./100km!

Član
Po board comp je uzeo 2.8L a kad pogledas u rezervuar uzela na to jos 2L... Kao i svako drugo auto, kao i kod golfa kojem pokaze 6L po gradu, a na tih 6L jos 2 dodas...
 
Član
Gluposti. Te price kao po gradskoj voznji trosi 5-6 l npr passat b7 2.0tdi. 140 konja 320Nm obrtni momemnt. To mozda na autoputu u 6-toj. Plus auto 1,5tona tesko i da tako malo trosi. Ta prica o efikasnim motorima i ...... Samo marketinski trikovi. Da takvi motori trose 5l gradske nema sanse. Price za malu decu.
 
Član
Da je vw ovo napravio bilo bi 30 stranica...
Kapa dole za rezultat, u realnim uslovima je veca potrosnja al opet je tu cifru ostvarila na putu, ne u laboratoriji.
Pokazali su dokle mogu ici dole sa potrosnjom
 
Član
Da se razumijemo, obican auto je moguce spustiti ispod deklarisane potrosnje, i to dobro spustiti. Pokusao, uspio, ali nikad vise. Razlika je bila 2l manja potrosnja od deklarisane.
 
Član
Da se razumijemo, obican auto je moguce spustiti ispod deklarisane potrosnje, i to dobro spustiti. Pokusao, uspio, ali nikad vise. Razlika je bila 2l manja potrosnja od deklarisane.
Ne vjerujem , iz cistog razloga jer deklarisane potrošnje se rade u idelanim uvjetima (čitaj nenormalnim)
Zato mi kazi kako si uspio
 
Član
Ne vjerujem , iz cistog razloga jer deklarisane potrošnje se rade u idelanim uvjetima (čitaj nenormalnim)
Zato mi kazi kako si uspio
Laktasi-Bosanska Krupa-Jasenica, moje rodno mjesto. Kilometraza je oko 150km. Vozilo, Peugeot 206, 1.6, 16v. Malo otvorena, malo grad, malo auto put, ali nisam presao 3k rpm ni jednog jedinog momenta, samo gledao kako da odrzavam neku trenutnu krstarecu brzinu, nema preticanja, nema naglog ubrzavanja, cim osjetis da moze brzina vise, saltaj, vuci se kao prebijena macka po putu, klima ugasena, samo ventilacija, radio, svjetla upaljena jer ih je nemoguce ugasiti kod mene,..., pokusao i prosjek je bio 3.9l potrosnje, poslednjih 800m makadama do kuce se popelo na 4.1l, ali eto neka bude 4l na 100km. Druga stvar, kolega je u nedelju ujutru otisao u Bijeljinu i nazad sa istim autom, na prazan rezervoar usuo 50KM benzina, vratio se, presao 600km, malo jace i upalila mu se rezerva, dosuo 10KM i rezerva se jos nije upalila, evo vozamo se upravo autom. Ovo je ukratko.
 
Član
Svaka cast ja sam svog spustio na 4,8 po boardu ma da mu ne vjerujem, ma 1.6 16v je motor za pozeljeti . Nemoj me pogresno shvatiti ne kazem da je nemoguce ta tvoja potrosnja al to nije voznja sto i sam znas! A ako si iz jasenice javi se kad budes u krupi :)
 
Član
Svaka cast ja sam svog spustio na 4,8 po boardu ma da mu ne vjerujem, ma 1.6 16v je motor za pozeljeti . Nemoj me pogresno shvatiti ne kazem da je nemoguce ta tvoja potrosnja al to nije voznja sto i sam znas! A ako si iz jasenice javi se kad budes u krupi :)
Odavno ti se planiram javiti, cimni mi broj pa da bar popijemo pivce u Krupi kad budem imao vremena. Vjeruj mi, board je tacan, znam da imas istu konzervu i zato sam ovo napisao. PS. Znas kakav je put od Krupe do Jasenice, kad ja vozim kad mi se vozi, ispod 15l ne spada i do sad me niko nije uspio pratiti, o preticanju da ne pricam. Jednom sam imao priliku sa VW Polo GTI imati trku od Jasenice do Krupe. Od skretanja za Petrovac ga nisam ni vidio u retrovizoru, a znam da je lokalni i da zna put, ja ne znam bas najbolje.
 
Legend
Sad samo cekam da se javi neko sa bmwom 6takom da kaze da i njegov trosi 3l..
Impresivan rezltat, nek u realnim uslovima trosi litar vise opet je to super..
 
Top