2.0 CDTI chip tuning

2.0 CDTI chip tuning

Član
Lexillium je napisao(la):
Ali i nakon remapiranja,vozio sam ga sasvim normalno,nisam glumio Schumahera.

Remapirao sam ga cisto tako da se nadje koja KS vise,ako bi zatrebalo.

Ma dat ce ti neko moj k da prostis par stotina eura za remap gdje nije u pitanju samo koja ks nego 40 posto pa da ga onda miluje po gasu,one koji ne misle goniti ne zanima remap ni snaga to je ironija svega. :icon_biggrin:



mirso je napisao(la):
ali ni ta teza ne stoji, da ne treba sportski vozit poslije chipa. Pa zato je i namjenjen.

;) Mislim da bi tjuneri najradije uzeli pare za remap ali ti miluj gas i motor nece riknuti,a jebiga sad. :icon_biggrin:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
;) Mislim da bi tjuneri najradije uzeli pare za remap ali ti miluj gas i motor nece riknuti,a jebiga sad. :icon_biggrin:

Haha upravo! Ta priča je stara godinama i nikad to nisam shvatao kod ljudi. "Chipovo sam al ne smijem sad forsirat" Hahah bolje onda da ostane na stock pa bi mogao nekad i gas stisnut :D

Kad kupiš produkt (remap), treba i koristit, šta si onda platio u suprotnom? Ha ya ;)
 
Član
http://www.eds-motorsport.de/shop/de/Opel/Insignia/20L-Diesel-A20DTH/Opel-Insignia-A20DTH-Phase1-Leistungssteigerung

Evo vidis i za moj motor izbacuju istu pricu do 205Ks

Ako sa 160 dizu na 205 onda sa 130 bi bilo 175 sto bi bila neka normala po meni;)
 
Član
Po mojoj nekoj logici, koja naravno ne mora biti ispravna, sve preko nekih 170 konja a i to je max. je pretjeravanje.
 
Član
Gledajte jednu stvar. Imam Audija A5,2011 godina,nov moze se reci,presao par hiljada,nov remapiran,i nikad ga nisam stisnuo da sam nesto se fur'o evo ga chip pa ide.To auto danas stoji u garazi,nije upaljen mislim 6-ti mjesec sad ce.

Prije njega sam kazem imao Golfa 5 TDI,1.9 fino remapiran i auto fino islo. Probao par puta da ga stisnem,vidio da ide osjetno bolje i sve super.

Sad evo trenutno vozim auto sa 1.8T motorom,i njega cu da remapiram za par dana kad krenem u Bosnu,i jel mislite da cu nesto da se dokazujem i da ga stiscem? Varate se ako mislite tako.

I sta sad ja trebam,da uradim remap i da se furam da sam brz i zestok??? Koliko god ga ti chipovao,ima brzi od tebe da te otrese ko slinu.Najbrzi nikad ne mozes biti,jer ce te vazda neko otresti.I kakva je sad svrha remapiranja??? Da bi neko samo stiskao po gasu i kontao da je brz???:lol::lol:

Ja i vi ocigledno nismo na istoj talasnoj duzini.
Postujem vase razmisljanje,ali ga ne podrzavam,ali isto tako trebalo bi da i vi uvazavate moje misljenje,bez obzira svidjalo vam se ili ne...
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Gledajte jednu stvar. Imam Audija A5,2011 godina,nov moze se reci,presao par hiljada,nov remapiran,i nikad ga nisam stisnuo da sam nesto se fur'o evo ga chip pa ide.To auto danas stoji u garazi,nije upaljen mislim 6-ti mjesec sad ce.

Prije njega sam kazem imao Golfa 5 TDI,1.9 fino remapiran i auto fino islo. Probao par puta da ga stisnem,vidio da ide osjetno bolje i sve super.

Sad evo trenutno vozim auto sa 1.8T motorom,i njega cu da remapiram za par dana kad krenem u Bosnu,i jel mislite da cu nesto da se dokazujem i da ga stiscem? Varate se ako mislite tako.

I sta sad ja trebam,da uradim remap i da se furam da sam brz i zestok??? Koliko god ga ti chipovao,ima brzi od tebe da te otrese ko slinu.Najbrzi nikad ne mozes biti,jer ce te vazda neko otresti.I kakva je sad svrha remapiranja??? Da bi neko samo stiskao po gasu i kontao da je brz???:lol::lol:

Ja i vi ocigledno nismo na istoj talasnoj duzini.
Postujem vase razmisljanje,ali ga ne podrzavam,ali isto tako trebalo bi da i vi uvazavate moje misljenje,bez obzira svidjalo vam se ili ne...

Meni licno jako auto treba samo da sigurno preteknem kamion na nasim cestama;)
 
Legend
U neku ruku ima smisla sto ovaj lexilium prica, normalno da ce ti se nesto sjebat na motoru kad ga chipujes, i odmah ga pocnes derati..
pogotovo motori koji su presli po 200k i onda budu chipovani, 200k vozeni na jedan nacin i onda mu roknes remap pocnes ga derati i kontas da ce jos 200 tako, nece sigurno... upravo je to najveci problem kod mapiranja auta.. nacin na koji ga vozis..

zbog toga kazem u neku ruku je covjek u pravu da se kvarovi desavaju zbog promjene nacina voznje.. kad se nov auto mapira, druga je stvar..

no svakako mirso, i ja bih ti prije preporucio da uradis neki optimum na nekih 170-180ks to su takodje agresivne mape i vjeruj mi da ce se osjetit razlika itekako ;)
 
Član
Očigledno se ne razumijemo najbolje na ovoj temi. Ja sam prvenstveno pitao za mapu koja se nudi za Insigniu s mojim motorom. Dakle, nisam ja nazvao te tunere i rekao "hoću 190 ks da se izvuče iz mog auta", nego oni nude tu i samo tu opciju. Pitao sam jer znam da ima auta na kojima fabrika ostavi jako puno prostora, pa bi takva mapa mogla imati smisla. Do sada, osim Zele GTI, niko nije ni pokušao da ponudi neki odgovor na to.

@Lexilium - i kod mene je novo auto, prešlo nekih 13.500km, al mi ne pada na pamet da ga ne vozam 6 mjeseci nit da ga vozim ko baba. Ti možda mozes ako imaš nekoliko auta. Svjestan sam da će uvijek bit neko brži, al sigurno ne namjeravam sa Insigniom vozit Street Race niti se trkat okolo. Ovdje se radi o sportskoj vožnji, a ne nekom ludovanju, jer ovo auto nipošto i nije za tako nešto. Dakle, nismo se razumili, što bi reko naš narod "ja o kruškama, ti o jabukama" :D

@Noke - ako poredimo auto sa 200k, to auto može imat more problema i bez chipa, tako da krivit remap za dalje probleme...Ja sam Leona remapirao kad je imao 12.000km, vozio ga 4,5 god pod chipom, nisam ga nikad štedio (naravno servisi su redovno radjeni), auto je baš voženo, čak i SR. NIŠTA nije nikad otišlo, niti sam bilo kakvih problema imao. Eto tu se ruši mit da će bit kobno forsirat auto poslije remapa...Siguran sam da nisam jedini koji je uživao u remapu auta bez posljedica.

I da, npr. ako ova mapa od 190 ks znači da se auto ne smije sportski vozit, onda mi takva mapa i ne treba. Slažem se raja da je 170-180 ks optimum, cijela poenta i jest da razmjenimo mišljenja ;) Hvala svima.
 
Član
Lexillium je napisao(la):
I sta sad ja trebam,da uradim remap i da se furam da sam brz i zestok??? Koliko god ga ti chipovao,ima brzi od tebe da te otrese ko slinu.Najbrzi nikad ne mozes biti,jer ce te vazda neko otresti.I kakva je sad svrha remapiranja??? Da bi neko samo stiskao po gasu i kontao da je brz???:lol::lol:

Pa taman da vozis i Ferarija ima neko brzi da te otrese i sta sad,trebao bi voziti ga ko baba jer ce iza nekog coska iskrsnuti neko brzi i preteci te sa nekom Zondom :lol: koliko god da naprezem skromne mozdane vijuge ne kontam poantu.Ja auto od 55 ks vozim cepim koliko moze ici kad mi je gust i zelim brže ici,sta me briga koliko je neko drugi brz :icon_question:
 
Član
Ajmo ovako logički imaš auto od 130ks koje novo košta x para a ista insignia od 195ks koja košta y para razlika u cijeni je velika, a ti za sitne pare (cijene remapa) dobiješ te ks...

I kažeš sebi neće to ništa biti po nekim parametrima...ok.....povećaj na 230ks..neko će reći to je previše....ok al po kojim paramterima je previše 230ks a nije ovaj o 195ks...mislim da ste shvatili poentu!

Mislim kojom logikom vi sebe ubijedite da auto od 130ks povećno za 1/2 od svoje prvobitne snage držite da je to povećanje moguće za normalnu i nenormalnu vožnju i u 'rezervi' proizvođača?
 
Član
Mirso.......vozio si Leona nista mu nije bilo..presao toliko km.....zasto ce biti sta i ovom autu...ti znas sa autom kako i sta tako da ;)
samo kvalitetan tuner i dokazan i to je to....a mozes ko neki ove mape od 50eur pa zivit citav vozni zivot u strahu hoce li biti sta autu ako ga stisnem il nece.
taj tvoj motor ima prostora izgleda pofino i na turbu i na mjenjacu tako da to sto se nudi nije nista iznenadjujuce...
 
Top