2.0 CDTI chip tuning

2.0 CDTI chip tuning

Član
Pozdrav raja! Pitanje u vezi chip tuninga ovog motora. Radi se o Opel Insignia 130 ks. Istraživao sam mogućnosti ovog motora i dosta tunera (slovenija, njemačka, srbija) radi ovaj motor na 190 ks. Iz prva nisam vjerovao, činilo mi se previše, al vidim da ih dosta nudi tu mapu:

130 ks - 190 ks
300 nm - 400 nm

Je li ovo previše po vašem mišljenju, sigurno po motor, mjenjač, kvačilo? Jel moguće da ovaj motor ima toliko prostora? Poredjenja radi, Insignia 160 ks ide na 200 ks (samo 10 ks više).
 
Član
Čipovanje obavezno. Vijek motora i svog potrošnog materijala će ti se produžiti a usput ćeš smanjiti potrošnju ;)

Šalim se, naravno će povećanje od 60 ks štetno djelovati na čitav sklop, pogotovo na mjenjač i vjek motora.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Šalim se, naravno će povećanje od 60 ks štetno djelovati na čitav sklop, pogotovo na mjenjač i vjek motora.

Pa to i jest logično, al zašto se onda nude te mape?! I nije mi prvi put da chipujem auto, al ove mape mi nisu bile najjasnije.
 
Član
Nude se da se prodaju:D

Chip tuningom se može smanjiti potrošnja i produžiti vijek motora koji su opterećeni, pod uvijetom da se normalno voze. Motor kod Insignije je poprilično rasterećen i bez frke nosi masu auta. Prema tome, naravno da ćeš uslijed povećanja snage, što će vući i bržu vožnju smanjiti vijek motora i svih komponenti vezanih za isti :D ;)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
mirso nemoj odmah power :p
udari mu optimum, 20-30ks i vozi :)

Hehe ma odma power! :D
Šalim se, al auto je teško strahota, 11,5 sek do 100 kmh i fali mu konja, to je definitivno! Ovo malo istražujem prije nego bilo šta odlučim drugar ;)
 
Legend
Ajde istrazi pa ako se dobro pokaze i ja cu u red pravo :D
meni ovaj 4 motion ubio sve ono sto je bilo konja :D
 
Član
.nOKe je napisao(la):
Ajde istrazi pa ako se dobro pokaze i ja cu u red pravo :D
meni ovaj 4 motion ubio sve ono sto je bilo konja :D

Hehe ma to smo već dogovorili, u proljeće idemo po svježe konje :D
 
Član
Nisam ciljao na to nego na proizvodjaca, a valjda ima i za 130Ks nisam gledao;)

EDIT: evo nasao sam
http://www.eds-motorsport.de/shop/de/Opel/Insignia/2.0L-Diesel-A20DTJ
 
Član
A20DTH je napisao(la):
Nisam ciljao na to nego na proizvodjaca, a valjda ima i za 130Ks nisam gledao;)

EDIT: evo nasao sam
http://www.eds-motorsport.de/shop/de/Opel/Insignia/2.0L-Diesel-A20DTJ

Druže, ovi još luđi, do 205 ks idu :smajli23:
Raspalo bi se auto kroz 2 mjeseca :D
 
Član
Kvalitetan remap i normalna voznja nece nastetiti motoru niti bilo kojem sklopu vozila.
Pod ovim podrazumjevam da nakon kvalitetno uradjenog remapa,auto vozis sasvim normalno,radis regularne servisne intervale,ne vadis mu dusu i to je to.Masa raje kad chipuje/remapira auto,pocne istom da vadi dusu,jer misli da su remapiranjem dobili F1,da ga tjera koliko moze i koliko ne moze,i naravno samom takvom voznjom unistava ono sto se moze unistiti.I naravno losa mapa je ta,koja ti nakon 50km moze da sjePe turbo,ili sta vec.

Ja sam imao Golfa 5,remapiran bio pofino,i to auto danas gazi preko 300 hiljada kilometara bez da mu je ikad promjenjen turbo.Na 270 hiljada mu se otprilike bio počeo malo lupkati zamajac ali samo dok je hladno vrijeme. Ali i nakon remapiranja,vozio sam ga sasvim normalno,nisam glumio Schumahera.

Remapirao sam ga cisto tako da se nadje koja KS vise,ako bi zatrebalo.

Moj savjet ti je remapiraj vozilo,sa nekom optimum mapom;)
 
Član
Mapiro sam i ja bio Leona, dušu mu vadio i nikad ništa mu nije bilo, eno čovjek ga i dan danas vozi bez ikakvih problema. Ne slažem se s tom konstatacijom, uradi remap al nemoj ga jače vozit. Kakva je onda poenta remapiranja? Radije ću stavit pare u dzep pa vozit sa stock autom kao i dosad. Ne propagiram divljanje nikakvo, ali ni ta teza ne stoji, da ne treba sportski vozit poslije chipa. Pa zato je i namjenjen.

Uostalom, moje pitanje se više odnosilo na mapu koju nude ovi tjuner kuće. Na više mjesta sam vidio 130-190 ks i s tog aspekta me zanimalo, kako, zašto i sl.

Volio bih izvući što više jer ovom autu to i treba, al ne po cijenu sigurnosti. To je tema. Hvala na odgovoru u svakom slučaju, cijenim savjet ;)
 
Top